Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszeres járkálás?

Kényszeres járkálás?

Figyelt kérdés
Tizenévesen néha otthon, amikor fülhallgatóval zenét hallgattam - mert a hangos zene zavarta volna a többieket - elkezdtem föl-le járkálni a szobámban. Azóta ez odáig fajult, hogy naponta órákig képes vagyok akár otthon is a maximum 4 méter hosszú szobámban oda vissza sétálgatni, egyszerűen szükségesnek érzem, hiányzik és zavar, ha nem járkálhatok. Teljesen mindegy, hogy aznap előtte végigsportoltam a napot vagy csak ültem egyhelyben, akár az éjszaka közepén is rám jön a mehetnék. Egyszerűen már zavar, de közben jólesik. Mit csinálhatnék ezzel?

2015. aug. 19. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Èn 28 vagyok, nálam is ez van, bár èn a konyha-folyosó útvonalon megyek, üvöltő zenèvel. Èn nagyon stresszes èletet èlek, ezzel vezetem le. Zavar, mert sokszor fáj a lábam, de kènyszeres. Nèha èjjel is, bár akkor nem szól a zene. Nekem a párom miatt alakult ki, nem túl jó a kapcsolatunk, nagyjából a gyerekek miatt viselem mèg el. Tudom, ha megszüntetnèm az okot, ez is abba maradna, de jelenleg mèg nem lehetsèges.

Neked mióta tart? Tudod valami konkrèt dologhoz, esemènyhez kötni?

Nekem egy kicsit jobb, ha szedek valeriana relaxot ès magne b6-ot. Ezt reggel dupla adagban veszem be. Nálam extra fáradtságot okoz. A teendőimet el tudom látni, de járkálni nincs erőm tőle. Ilyenkor a zene is elmarad, nem esik jól.

2015. aug. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van, csak én forgok a zenére. Egyébként nem gáz szerintem, mivel nemet tudsz mondani, csak nem akarsz (lelki függőség), valaki örömében ugrál, valaki elkezd futni, valaki járkál, valaki táncol, probálj motorozni, vagy biciklizni, az is kb ugyanolyan érzés, és hasznos is.
2015. aug. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy én nem tudom semmilyen konkrét dologhoz kötni, nagyon régi szokásom szerintem még általános elején-közepén kezdhettem el.. De persze, nem egy világrengető probléma.
2015. dec. 19. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!