Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegösszeomlást hogyan előzhet...

Idegösszeomlást hogyan előzhetném meg?

Figyelt kérdés

Sok stressz van az életemben, sokat szorongok mostanában.. néha úgy érzem, nem bírom tovább, sokszor fáradt vagyok, gyengének érzem magam, néha meg legszívesebben elsírnám magam, ha bármilyen kudarc ér.. félek, hogy idegösszeomlást kapok, vagy valami hasonlót. Hogyan előzhetném meg, hogyan védjem meg magam? Minden este relaxálok, meditálok, megtanultam már jógázni is, ezek ellazítanak, megnyugtatnak. Ha tehetem, sportolok, kocogok, vagy csak sétálok a friss levegőn. Próbálok több szabadidőt biztosítani magamnak és napi 8-9 órát alszom. Mit tehetnék még? Esetleg akinek volt idegösszeomlása, mitől volt?

Köszönöm a válaszokat.



2015. okt. 12. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Méresd fel a szervezeted feltöltöttségét - vitaminok, ásványi anyagok, stb.

Egy sima vashiány vagy táplálékintolerancia is túlterhelheti az idegrendszeredet, érdemes lehet kipróbálni a teljes tej-, glutén- és cukormentes étkezést egy hónapra, az nem olyan sok idő, nálunk égbekiáltó a változás!


Társaságba jársz? Érzelmi életed rendben?

2015. okt. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg a YouTube-on az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" című sorozatot, megtalálod benne a megoldást.

Négy - hat óra terápia valószínűleg elegendő.

2015. okt. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szedek egy nagyon jó kis bogyót, már több hónapja, amiben vitaminok, ásványi anyagok vannak, B-vitaminok, magnézium, cink, tiamin, mangán, stb. Igyekszem figyelni az étkezésemre, tudom ez is fontos. Cukorból mindig is minimálisat fogyasztottam. Járok társaságba, de sokszor pont az, ami kikészít idegileg, a többi ember. :/ Azért akad 1-2 jóbarát, amikor tehetem, találkozok velük. Szerencsére van egy jól működő párkapcsolatom, tehát érzelmileg azt hiszem nagyjából rendben vagyok.
2015. okt. 13. 00:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Őszintén örülök, hogy jó, stabil a háttered. Azt hiszem változtatnod kéne. A munkahelyeden ér ez a rengeteg stressz, negatív behatás?
2015. okt. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!