Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Halálfélelmem van. Mitől és...

Halálfélelmem van. Mitől és mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Akármikor amikor ilyen halálesetről hallok, közeli ismerősről, vagy akár távoliról, vagy a tv-ben látok olyan haláleseteket amik megrázó előzményekkel történtek... akkor mindig rámtör a halálfélelem...

Hogy mi van, ha én is?

Mit tegyek, hogy ne legyen ilyen? Esik az eső, és most félek... Nem csak attól hogy valami baj lesz, hanem mindentől.

Mit tegyek?

20/L



2015. okt. 16. 00:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Na meg hogy akkor mindent és mindenkit itthagyok akit szeretek, az nekik mekkora fájdalom... félek...
2015. okt. 16. 00:21
 2/8 anonim ***** válasza:

Foglald el magad, olvass valami vidám könyvet.

Ha hosszabb távon megmarad, akkor menj pszichológushoz.

2015. okt. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Régóta van, de csak ritkán jön elő. Nagyon ritkán. De például most is.
2015. okt. 16. 00:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Most csak az őszi időtől van. Legyél társaságban, tevékenyen. Ha elmúlik, jó, ha nem, akkor meg pszichológus.
2015. okt. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 homo ludensz ***** válasza:

Érzékenyebb lehetsz mentálisan mint az átlag. Az ősz az elmúlást szimbolizálja és tudat alatt ez hat rád.

Amennyiben úgy véled hogy tudok segíteni írjál rám és részleteiben kitárgyaljuk.

2015. okt. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért éreztem úgy mert azt hittem (hittük barátnőimmel) hogy egy volt tanárunk az iskolából meghalt, de az lehetetlen lett volna, mert előző nap még egy életvidám férfi volt, na meg még nagyon fiatal, és egészséges, és ráadásul azelőtt hogy kihirdették a halálát (amit mellesleg nem róla hirdettek csak rajta keresztül) azelőtt 8 órával még közzétett egy állapotfrissítést... egy vicces videót.

És utána kezdődött a félelmem... Az ilyenek után szokott, de most már elmúlt szerencsére, bekapcsoltam éjjel a tévét, a Comedy Centralt és az lekötött, vicces volt, és olyan 3-4 óra körül sikerült elaludnom.

Köszönöm a válaszokat!

Szerencsére nincs olyan gyakran ilyenem, de ha véletlen észreveszem hogy gyakrabban nem oké valami, akkor pszichológushoz fogok menni. Ő csak segíteni tud, szóval nem félek tőle.

Köszönök mégegyszer mindent!

2015. okt. 16. 12:18
 7/8 homo ludensz ***** válasza:
Gratulálok hogy sikerült túl tenni rajta magad csak azért figyelj oda mert a túlzott empátiás képesség nagyon meg keserítheti a napjaidat.
2015. okt. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, mi van, ha meghalsz?

Tudományosan nézd, ne a halandzsás, "hinni kell, mert bizonyítani nem tudom semmilyen szinten" szövegelők alapján!


Kb. semmi, sötét terület, infó nincs, majd, ha valaki 2 hétig halott volt ugyanazzal a testtel, majd életre kelt, akkor ér valamit egy beszámoló. Tehát van az, hogy megszűntél. Nem éhezel, nem örülsz, stb. azaz nem létezel. Tehát félni se félsz, hiszen nem vagy. Elég nyugis, zéró állapot.


Az élet ami félelmetesebb. De, ha pl. "esik az eső", és nem haltál bele, akkor a tapasztalatod alapján bizony el kéne hinned, hogy nem túl halálos dolog ez az eső.. Se mások halála -rajtuk kívül persze.


Én annak idején szintén féltem, mondjuk fiatalabb voltam pár évvel, sötét környéken, egyedül otthon,... De egy idő után végiggondoltam: oké, az lesz, amitől félek, és persze a félelem tárgya megöl.. de akkor nyugalomra lelek, mert annál többet nem árthat semmi. Onnan pedig nem volt messze, hogy különösebben ne féljek.


Amitől bezzeg nem fél senki, pedig kéne, egy olyan lét, amit más emberek, és játékszabályaik olyan mértékben behatárolnak, hogy csak addig tart a létjog, amíg ők is profitálnak belőle.

2016. márc. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!