Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önbizalomhiány, szorongás...

Önbizalomhiány, szorongás állandó lelki sérelem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

23 éves férfi vagyok. Eddigi életem során rengeteg sérelmet kaptam. Szüleimtől is, barátoktól is.

Fiatalabb koromban ha rossz jegyet kaptam mindig óriási probléma volt belőle, nagyon sok rossz szóval illettek. Olykor egy-egy pofon vagy vessző suhintás is előfordult. Ezek mind megmaradtak bennem, az is mikor a szüleim olyanokat is mondtak nekem, hogy kikaparják a szemem, kinyírnak stb. Sokszor beszéltek velem csúnyán. Ha jól csináltam valami nagyon minimális elismerést kaptam és így van ez mai napig, ha elérek valamit akkor sose a jó oldalát nézik, hanem abban is találnak kivetni valót. Soha nem tudok velük leülni megbeszélni valamit mert abból biztosan kiabálás lesz, hogy milyen egy szerencsétlen vagyok.

A barátok se néznek sokba, mert nem vagyunk úgy pénzesek, nincs mindenből a legjobb.

Munkahelyek se úgy alakulnak ahogy kellene, nem tudok vállalni esti vagy nagyon korai műszakot mert nem tudom megoldani a bejárást, max kerékpárral de télen nekem az is 30 perc.

Már néha nem látom értelmét az életnek, mindenhonnan csak a negatívumot kapom és nem tudok soha egy kicsit nyugodt körülmények között élni.


2015. okt. 23. 07:34
 1/1 anonim válasza:
Szia! Teljesen érthető, ha így érzed magad az elmondottak alapján. Ha tényleg ennyire "rossz" emberekkel vagy körülvéve, akkor lehet, hogy hátrakéne őket hagynod és szerencsét próbálni egy másik városban/külföldön. Ott talán, ahogyan írtad, tudnál nyugodt körülmények között élni. Ne aggódj a nyelvtudás nem probléma. Van több tíz ismerősöm akik 0 nyelvtudással mentek ki és 1 év alatt szinte folyékonyan beszélnek, sôt az egyikük 3 év alatt étteremvezető lett, a másikuk 4 év alatt szállodaigazgató...:) csak egy kis bíztatás. Mert, ha ilyen rosszul érzed magad az életedben, akkor csak depressziós leszel, és sosem lesz jobb.. A másik, hogyha találnál magadnak egy társat (tudom, nem megy egyről a kettőre), de a szerelem sok mindwnben segít, ha van valaki akivel mindent meg tudsz osztani. Úgy gondolom 23 évesen már felnőttél annyira, hogy dönts a saját sorsodról, és miért választanád a rossz munkát, az utálatos családot és barátokat, ha valahol új életet is kezdhetnél? Persze, mondják, hogy nem jó hátrahagyni a dolgokat és a szőnyeg alá söpörni a gondokat, de sokszor csak ez a megoldás.
2015. okt. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!