Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax, szorongás és fogorvos...

Xanax, szorongás és fogorvos kérdések, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Sajnos annyira szorongok (megfeszülök, hányingerem van, nehéz velem dolgozni... hiába gondolok másra) hogy a fogorvos azt javasolja vegyek be 1 szemet mielőtt megyek hozzá. A háziorvos felírta. 2X1-et írt rá a 0,25-ös tablettára.

Előtte közvetlen vegyem be vagy még otthon? (15perc séta a fogorvos otthonról)

Soha nem szedtem még előtte, az az egy szem is hatni fog? Vagy vegyem be úgy ahogy rá van írva reggel és délután, mikor megyek?

Mire számítsak?


2015. nov. 1. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
indulás előtt vegyél be egyet ott még úgy is várni kell addig hatni kezd
2015. nov. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Xanax viszonylag gyorsan kifejti a hatását, éhgyomorra 15 percen belül hatni kezd, és egy órán belül eléri a maximum plazmakoncentrációt.


Viszont ha csak a fogorvos a baj, (tehát amúgy a mindennapi életben nem szorongsz) akkor semmiképpen ne szedd. Csak amikor fogorvoshoz mész, mert rendszeres szedés esetén iszonyatos függőséget tud kialakítani.


0,25-0,5 már eléggé lenyugtat egy "kezdőt" én előtte 3-4 óráig nem ennék semmit, és ha 15 perc a séta, akkor egy tíz perccel az indulás előtt venném be.

2015. nov. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Természetesen nem akarom szedni, mindennapokban nincs rá szükségem. Ez egy kényszer helyzet, mert a fogorvos a legnagyobb félelmem, gyomorideggel, kiskori rossz élmények sajnos...

Indulás előtt 10perccel bevettem egyet és elmúlt a gyomorideg mire odaértem, semmi hányinger, se remegés nem volt, miközben konkrétan nem éreztem, hogy megváltoztam volna vagy tompított volna. Bátran bementem, mindent kibírtam. Korábban a hányinger miatt a nyálelszívót se lehetett nálam használni, most végig bent volt! A korábbi 1órás tortúra 20percre redukálódott és a következőre már sokkal magabiztosabban megyek, nem mondom, hogy nem fog még kelleni a Xanax, de ennyire ritkán egy szem ilyen célra szerintem annyira nem gond. A végén lehet már szívesen megyek majd fogorvoshoz és gyógyszer nélkül! :)

2015. nov. 3. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!