Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék még? Van kiút?

Mit tehetnék még? Van kiút?

Figyelt kérdés
Nagyon elvagyok keseredve.Jó pár éve pánikbetegséget diagnosztizáltak nálam.Pszihológushoz járok rendszeresen,de egyik gyógyszer sem használ,és ugy veszem észre a sanax sem segít már.Jól sosem voltam.Állandó jelleggel szédülök,rossz a kedvem,szorongok ha el kell mennem valahova.A közérzetem is pocsék.Egyszerűen nem vagyok jól.Az állandó rosszúl létektől való félelemtől nehezen tudok kimozdulni otthonról.Csak agyalok otthon.sajnos a munkámat is elveszítettem,és egyálltalán nem látom a kiutat.Mi vár még rám?
2010. márc. 22. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbáltad már a Citalodep gyógyszert? Aztán írj bővebben!
2010. márc. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocsika rosszul fogalmaztam, aztán írok bővebben, ha válaszolsz!
2010. márc. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
milyen gyógyszer ez?Bővebbet tudsz nekem írni róla?
2010. márc. 22. 09:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Írok neked privibe! Oké!!!!!?
2010. márc. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát pedig engem is érdekelt volna....!! Nem én vagyok az érintett de én is szivesen megtudtam volna, h mi ez a gyógyszer. Mert nem tudhatom, hogy foge rosszabodni a helyzete.
2010. márc. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves legutolsó! Ez a gyógyszer, ja első voltam pánikbetegségre való. Írtam privibe a betegnek, hogy a sanax csak tűzoltásra való, tessék elmenni pszichiáterhez, aki olyan gyógyszert ír fel neki, ami gyógyít is, nem csak tüzet olt. Ilyen gyógyszer a Citaloped, tehát kifejezetten pánikbetegségre való, nekem eddig bevált, és kihúzott a sárból, pedig nagyon benne voltam. Én csak ajánlatot tettem, hogy lépjen tovább a gyógyulása érdekében.
2010. márc. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pszichológus nem ír fel gyógyszert.

Xanax kevés ötletszerűen, meg rendszeresen szedve sem fog meggyógyítani.

Pszichiáterhez kell menni, antidepresszánst kell szedned, lehetőleg SSRI-k közül valamelyiket. 2 hétig ront, utána javít. Ha 4 hét után sem javul, cserélni kell egy másik hatóanyagúra, 7 v 8 fajta hatóanyagú SSRI van. Az első hónapban nyugtató (xanax/frontin) is kell mellé, a 2. héten elég sok.

Sem az antidepót, sem a nyugibogyót nem lehet össze-vissza alkalomszerűen, meg eltérő dózisban szedni, Fokozatosan kell emelni, utóbbit 1-2 hónap után elhagyni, az antidepit viszont csak a teljes tünetmentesség után 6 (!) hónappal legkorábban. Mindkettőt csak nagyon lassan, fokozatosan csökkentve szabad letenni, nagyon észnél kell lennie, különben garantált a visszaesős vagy az ingadozás, mint nálad is.

Tudom, mit beszélek, én is szedem. Majdnem tökéletes már.

2010. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

A citalodep hatóanyaga a citalopram, ez az egyik az említett 7 ssri hatóanyag közül.

2010. márc. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem pánikbetegségre nyugtatót írtak fel, amit folyamatosan el kell hagynom, ez a Rivotril, nagyon jó, nincs mellékhatása. Mellette depresszióra Velaxint szedek, szintén rengeteget segített.
2010. márc. 25. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!