Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás vagyok vagy csak a...

Anorexiás vagyok vagy csak a kezdeti stádiumban vagyok? Hogyan lábalhatnék ki belőle?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1 éve kezdődött amikor 172 cm és 75 kg voltam. Mostanra már valószínűleg nőttem is 1-2 cm-t, és most 53 kg-t nyomok... kiütközött a gerincem is, a kulccsontom is tisztán kivehető, a kezeim vsontosak lettek, az arcom beesett... tisztában vagyok vele, hogy már nem szabadna fogynom, és hogy szörnyű következményei lehetnek... elvileg a napi szükséges kalória, amit be kéne vinnem, az 1600 kcal, de hiába is próbálkozom, már 700 kcal után öngyilkos lennék, úgy érzem, dagadt vagyok. Valahányszor az evésre gondolok, elszégyellem magam, mintha ez bűn lenne - mintha csak arra gondoltam volna, hogy megölök valakit. Kényszeresen, és betegesen számlálom a kaloriákat, amiket beviszek, ha csak ételt látok, sírni támad kedvem. Próbálkozom, minden erőmmel, de egyszerűen nem sikerül leküzdenem az evészvaraimat, aki már élt át hasonlót, és sikerült kilábalnia belőle, segítsen, mert most, hogy jönnek az ünnepek, olyan depressziót érzek, ami szinte megfojt...

17/L


2015. dec. 23. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Pszichiater. Minel surgosebben. Ez mar nem kezdeti stadium, ez anorexia. Nem artana az okat kideriteni, mert anelkul nagyon nehez lesz kigyogyulni.
2015. dec. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, itt már gondok vannak. Jó, hogy feltűnt.
2015. dec. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A pszichiáter megtöm gyógyszerrel, ezért jobb, ha olyan pszichológust keresel, aki mélylélektani módszerekre kiképzett terapeuta, így meg is gyógyulhatsz.
2015. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!