Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elég volt a hipochondriából!...

Elég volt a hipochondriából! Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Kérem, az válaszoljon, aki érez magában némi lényeglátási képességet, nem trollkodik, nem küldd pszichológushoz (nincs rá pénzem), hanem megpróbál konstruktívan hozzáállni. És végigolvassa azt a keveset, amit még ide írok.


---------------------


Több mint 10 éve visszatérő fóbiás hipochondriától szenvedek (kb. a huszas éveim elejétől fogva). Eleinte nagyon durva volt, majd a szorongás intenzitása csökkent, de tünetmentes időszakok között azóta is fel-feltámad a fóbia. Általában úgy, hogy észlelek magamon valamit, majd egy egész lánc beindul - végül más tünet híján jön a jolly-joker, az anyajegyek nézegetése...


A lényeg, hogy most relatíve stresszmentes az életem, bár a pénz nem vet fel (ezért sem tudok pszichológushoz fordulni), de nyugodtak a körülményeim, amire mindig is vágytam. Mondhatom, hogy boldog vagyok. Ezért sem értem, miért van ez. Mintha nem érdemelném meg a nyugodt életet, annyira el tudom rontani magamnak... tudnám, miért. Úgy érzem, ha a mélyére tudnék ásni ennek, elmúlnának ezek a problémák.


Lehet azt mondani, hogy ezek mondvacsinált dolgok, és ne foglalkozzak velük. Ez így nem megy, beleül a fejembe, és folyamatosan mintha egy kisördög sugallná, hogy "nem érdemled meg, hogy boldog légy, lesz valami baj, valami nagy baj"...


Hogyan tovább? Mit javasolsz?


2016. márc. 8. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Autogén tréninget, relaxáció betanulását javasolom a problémádra. Sajnos én is fiatal korom óta hipochonder vagyok. Ettől végleg nem lehet megszabadulni, csak kordában lehet tartani. Rá kell jönni, hogy hogyan tudod lenyugtatni magadat? Egyébként nem csak magán pszichológus van.
2016. márc. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Te például tudod, hogy mi váltja ki? Esetleg azt, hogy mi húzódik a mélyben, ami miatt ez kialakult (és fennmaradt)?


Nem hiszem, hogy csak úgy magától van, és huzamosan fennáll.

2016. márc. 8. 21:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan környezetbe tud kialakulni, ahol az agy túl sokat tud fölösleges dolgokon agyalni.

Ilyen lehet például akkor, ha az ember nagyon magányos.

2016. márc. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!