Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szokjak le a vagdosásról?

Szofi51 kérdése:

Hogy szokjak le a vagdosásról?

Figyelt kérdés
A szüleim egy éve váltak el mert apa 1 évig csalta anyát titokban, a kertesházból ahol 10 évig éltünk egy negyedik emeleti házba költöztünk anyával és a 11 éves húgommal. Anya kicsit elfoglalt de szeretem, a húgom néha utálatos, apához már soha nem fogok ugyanúgy viszonyulni, mert szoros volt a kapcsolatunk a válás előtt, de mondhatni a családban minden oké. A suliban elvagyok, de hirtelen előtör valami, összezuhanok és sírni tudnék. Úgy érzem senkinek nem vagyok fontos. van egy barátnőm aki próbált leállítani, nem sok sikerrel. Azt mondta ha májusig nem állok le, elküld pszichológushoz. Van egy fiú aki tetszik. Osztálytársam. Nyáron beszéltünk, szinte már úgy csináltunk mintha együtt járnánk...aztán elkezdődött a suli és..egyre kevesebbet beszéltünk, végül semmit. Hiányzik. A barátnőmtől tudtam meg még februárban, hogy vagdossa magát..nem hagyja hogy segítsek..úgy érzem csak idegesítem. Mint mindenkit. Kérlek segítsen valaki, egyik pillanatban jól vagyok aztán már egy rakás szarnak érzem magam.. 14L

2016. ápr. 29. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem lépj túl a csalódásokon, 14 évesen azért még korai leírni az emberiséget, a lelki sebek persze mélyek, de ki nem szabad az önbántálmazásba menekülnöd, csak gondolj bele, mások hibái miatt magadon ejtesz sebeket. Egy pszichológus azért nem ártana, vagy bárki akinek elmondanád a problémáidat, hidd el segítene. :)
2016. ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2016. máj. 2. 09:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Na mi a helyzet? Hogy vagy?
2016. máj. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi jobban, de közel sem jól:D
2016. jún. 4. 13:46
 5/6 anonim válasza:
Gondolkodj el azon, hogy miért is teszed ezt pontosan. Aztán gondolj bele abba, hogy az önbántalmazást egyszer úgy is megbánod. Hogy a hegek még felnőtt korodban is látszódni fognak és nem leszel büszke a hegekre... Tudom milyen érzés, és hidd el... Nagyon vacakul érzem magam miatta. Gondolj azokra, akiket szeretsz. Mert ezzel nem csak magadnak, hanem nekik is fájdalmat okozol. Persze ez a te döntésed és mások nem szólhatnak bele. Rettentő nehéz ezzel leállni, és én is sokszor belebuktam. De megéri. Hidd el.
2016. okt. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha gondolod írj! Összevagdostam anno én is magam...nehezen de leszoktam na most minden nap kétszer megbánom.
2017. máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!