Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Személyiségzavarban szenvedő...

Személyiségzavarban szenvedő férfival mi a teendő? (Ha lehet kérni, csak azok válaszoljanak, akik ismernek ilyen embert! ) N

Figyelt kérdés

Nem vagyunk együtt, mielőtt mindenki sárral dobálna, jó kapcsolatot ápolok vele 1,5 éve. Sose volt semmi köztünk, bevallottuk, hogy vonzódunk egymáshoz. Elkerülő(bizalmatlan) kötődésnek hívják a személyiségzavarát, annak is egy súlyos formáját képviseli, nem fogad el orvosi segítséget. Nem volt még párkapcsolata.

A kérdésem arra irányul, hogy milyen hibát ne kövessek el, ami miatt megszakítja végleg a kapcsolatot egy emberrel.(Nem akarok vele össze jönni, nem erre megy ki a játék, hanem a kommunikáció fenntartása a cél.)


2016. máj. 11. 01:56
 1/4 anonim válasza:
37%
Riszáld a hátsód neki!
2016. máj. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az elkerulo kotodes nem betegseg, hanem az atelt tapasztalatok kovetkezmenye. Nem szemelyisegzavar.

Nem akar kozelkerulni , kotodni senkihez. Ezt mindenkinek joga van eldonteni, h akar-e parkapcsolatot. Sokan vannak igy, h csalk a futokalandokat hajtjak.

2016. máj. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez valóban nem személyiség zavar. Egyszerűen ne telepedj rá nagyon, ne érezze, hogy magadhoz akarod kötni és néha hagyd egy kicsit, amíg ő nem keres, ne járj a nyakára.
2016. máj. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előzőknek: létezik az elkerülő kötődésnek olyan foka, más tünetekkel együtt, ami már a személyiségzavarok kategóriájába tartozik. De ha nem is elkerülő személyiségzavar, attól még más (akár kevert) személyiségzavar simán lehet.


Kérdezőnek: az ilyen emberek nagyon is igénylik az emberi kapcsolatokat, csak tartják a 3 lépés távolságot. Nagyon nehezen válnak meg valakitől, akihez ragaszkodnak, hiszen ez jelenti életükben az egyetlen kapcsolat-szerűséget. És mint mindenki, ők is vágynak szeretetre, elfogadásra, csak nem tudnak vele mit kezdeni. A közeli kapcsolat gondolata is riasztó számukra, hiszen azzal csak rossz élményeik vannak.

A kommunikációt nagyon könnyű fenntartani vele, de előbb-utóbb te fogod megunni, hogy folyamatos távolságtartásban és elutasításban van részed. Van ilyen barátom, évekig voltunk napi kapcsolatban, de az utóbbi időben, amióta teljes lett az életem, már leszoktam arról, hogy megmentőt akarjak játszani vele szemben. Ha nem fogad el segítséget, akkor nem lehet mit tenni. Én nem vagyok szakember, nem tudom megoldani a problémáját. Pszichológusra lenne szüksége, ezt ő is tudja, egyszer már el is ment, de nem tudott bevonódni a terápiába, abbahagyta. Közel 50 évesen nagyon magányos, de nem tud, és nem is akar rajta változtatni.

2016. máj. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!