Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sikerült már valakinek Tegreto...

Sikerült már valakinek Tegretol CR200 mg módosított tabláttával az alkoholról leszoknia?

Figyelt kérdés

2016. máj. 26. 09:05
 1/3 Phoney ***** válasza:

Akinek a Tegretol segít a leszokásban, az már súlyos alkoholista, és orvosi segítség kell neki, nem gyakorikerdesek.hu.


A Tegretol nem a köznapi értelemben vett leszokásban segít, hanem fizikai megvonási tünetek kezelésére való olyan alkoholfüggőknél, akik szinte már ki sem szoktak józanodni, ezért veszélyes állapotba kerülhetnek az alkoholmegvonástól.

2016. máj. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Orvos írta fel egy ismerősömnek! Nem kőkemény alkoholista, vannak napok amikor nem iszik, de ha iszik akkor nem igazán tudja abbahagyni.... Szerintem nem a legjobb gyógyszert kapta, ezért kérdeztem.
2016. máj. 27. 07:44
 3/3 Phoney ***** válasza:

Hát, ez esetben max. arra jó, hogy csökkentse az idegi eredetű ingerültséget (leginkább a 2-4. száraz napon), és ezzel valamennyire a sóvárgást is. Ha a „vannak napok amikor nem iszik” azt jelenti, hogy 1-1 naptári napot szokott kihagyni, akkor még lehet egy kevés értelme, de ha magától is ki tud hagyni 3-4 napot, akkor nem értem, mire lenne jó a Tegretol. (Bár nem vagyok orvos.)


A pszichés függőségre (vagyis az ivási kényszerre) nem igazán van gyógyszer, kivéve azt (nem ugrik be a neve), amitől azonnal rosszul lesz, ha ráiszik. Persze a visszaeséstől az sem véd, csak visszatartja az ivástól, amíg szedi.

2016. máj. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!