Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beleszerettem a pszichiáteremb...

Beleszerettem a pszichiáterembe. Lehet jövője a dolognak?

Figyelt kérdés
Olyanok véleménye érdekelne, akik jártak már így, illetve a másik oldal, azaz a pszichiáterek véleményére is kíváncsi lennék, hogy az ő oldalukról milyen egy ilyen szituáció, mennyire vonódnak bele ők maguk egy ilyen történetbe érzelmileg...

2016. máj. 26. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vonódhatnak be, szakmai etikai dolgoknak kell eleget tenni. A munkájába, praxisába kerül, ha bármibe is belemegy veled, szóval vagy feladja egy életre a pszichiáteri szakmát, és soha semmilyen joga nem lesz pszichiáterként vagy orvosként dolgozni, vagy pedig elutasít téged és elmagyarázza, hogy teljesen normális dolog és a terápiás kapcsolatból adódik, hogy te beleszerettél, igazából nem őt szereted, hanem a helyzetet, valamint ajánl egy másik szakembert. Ez így működik szakmai oldalról.
2016. máj. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Már sok ilyen kérdést láttam. Keress rájuk, és olvass vissza :)
2016. máj. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mint József Attila? Olvasd el a történetét, bár biztos tanultátok a suliban.
2016. máj. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a pszichológusom (aki amúgy egy vonzó fiatal nő) megmondta, hogy használhatom őt egyfajta rajzvászonként az érzelmi dolgok kivetítésére, de kézfogásnál több sose lesz köztünk és még csak barátság se lesz soha köztünk.

Szóval így működik ez. Amúgy én is sokszor én is úgy néztem rá, mint egy olyan nőre, akit el tudnék képzelni barátnőmként is. És mivel beszélgettünk arról is, hogy milyen nők tetszenek, tudta, hogy beleesik a céltartományba.

2016. máj. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért csak emberből, nőből meg férfiból vagyunk mind, nem? És a terápia után? Akkor sem lehet semmilyen kapcsolat?
2016. máj. 27. 15:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondon,mint aki "beleszetetett" a pszichiáterébe,ez nem valódi szerelem a részedről,hiszen nem vagytok egy súlycsoportban",nem is ismered,hogy lehetnél tényleg szerelmes? Amit érzel,elég gyakori jelenség,természetes is,de ez nem az a valódi szerelem,amit általában annak minősíthetünk. Felnézel rá,tiszteled,szimpatikus neked,meghallgat,segít neked. Ezért pozitív érzéseket generál benned,kötődni kezdesz hozzá,sokat gondolsz rá. De ez valójában nem szerelem,nem is lehet az ismeretlenül.
2016. máj. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt,hogy ezek a pszichológusok/pszichiáterek akkor tudnak igazán sokat segíteni,ha ők is pozitív érzelmeket,szimpátiát táplálnak a páciens felé. Ők is kötődhetnek. De ez szintén nem szerelem,a részükről sem. Ha a páciensnek nem is,de a szakembernek helyén kell tudnia kezelni ezt a helyzetet,ők erről a jekenségről tanulnak is elég sokat. Ezt érdekes lehet a számodra [link]
2016. máj. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!