Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindent elrontotram, nem...

Mindent elrontotram, nem tudom kijavítani a hibăkat, mit tegyek? 18/l

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az ęletem romokban van. Azt hittem felvesznek oda ahova leginkább menni akarok. De tuti, hogy nem, mert elrontottam az ęrettsěgit. Teljesen. Nem tudom mit akarok az ělettől. Azt sem, hogy mi akarok lenni. Akit szeretek az megmondta, sosem fog velem jărni. Otthagytam az edzěst az ěrettsěgire kęszülěs miatt ěs ez lett a věge... Csak rossz döntéseket hozok. Utălom magamat ezěrt. Nem tudom măr kijavítani a dolgokat. Nagyon běna vagyunk. A tanărom is mondta h elběnăztam az ěrettsěgit. Tudom, hogy semmire se vagyok jó. De nem akarok így ělni. Szeretnék meghalni de úgy fělek h nincs utána már măsik ělet. Ne tudom mit tegyek.

2016. máj. 26. 11:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elrontottam, vagyok és nem tudom. Bocsánat csak telóról írtam
2016. máj. 26. 11:42
 2/11 anonim ***** válasza:

Tudod, hogy hol akarsz továbbtanulni, gondolom, ebből következően azt is, mit szeretnél majd dolgozni. Ősszel tehetsz javító érettségit, lesz rá időd, hogy felkészülj. A szerelemből majd szép lassan kigyógyulsz, most pihenj, pár hétre tedd félre a könyveket, légy a barátaiddal. Keress tanárt, aki segít a felkészülésben, és nyár közepétől nyugodt, módszeres tempóban vedd végig az anyagot. Ha túl vagy a javítón, keress valami melót, akár olyat, aminek köze van a leendő szakmádhoz, februárban pedig add be a felvételit. Tanulhatsz nyelvet is ebben a plusz évben, az is hasznos.

18-19 évesen még semmi nincs veszve, fel a fejjel!

2016. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem vagyok abban biztos, hogy mit akarok csinálni. És van ahova így is felvesznek. A családom meg tojik arra h mit akarok. Csak menjek egyetemre mert az jól hangzik
2016. máj. 26. 12:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy biztos benne, akkor szinte mindegy, hová mész. Ha a család támogat, még menet közben is meggondolhatod magad, és átjelentkezhetsz. A probléma az ezzel a hozzáállással, hogy valszeg elvárják (jogosan), hogy végezd is el a sulit, ha már elkezdted, ők meg finanszírozzák, neked se mindegy, hogy ellébecolsz 3-4 évet eredménytelenül. Állami finanszrozást ráadásul vissza kell fizetni, ha nem szerzel diplomát.
2016. máj. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De én nem akarok olyan helyre menni, ahol nem akarok tanulni. Szeretnék találni vmit, ami kell nekem, amivel foglalkozni akarok.

Nem fizeti a családom az egyetemet, félre értetted!

Csak azt akarják h menjek el oda ahova felvesznek.

Államira. Én olyat szeretnék tanulni, ami tényleg érdekel.Nyilván be is fejezném...

2016. máj. 26. 13:22
 6/11 anonim ***** válasza:
A megélhetésedet csak fizeti, amíg tanulsz...Ha meg olyat szeretnél tanulni, ami érdekel, akkor hagyj ki egy évet, dolgozz, plusz lásd első hsz-t, jövő februárig hátha kitalálod, mi a túrót akarsz. Lehet, hogy elég lenne OKJ-t végezned hozzá, mert pl. elhivatott szakács akarsz lenni, ki tudja?
2016. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nehogy csak azért menjél egyetemre, mert a családod azt akarja, és az jól hangzik!! Döntsd el, hogy milyen területen szeretnél dolgozni, és mondd meg a szüleidnek, hogy a saját életedet akarod élni, nem egy olyan életet, ami nekik tetszik, de neked nem.
2016. máj. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Ne érezd úgy, h teljesen veszve van minden. Nekem ugyan ez volt tavaly. Az érettségim bár jó lett, mégsem vettek fel oda, ahova szerettem volna. A szerelmi dolgaim sem úgy alakultak, ahogy terveztem... Ha nem fognak felvenni, ne törj össze teljesen, menj el dolgozni egy évet valahova, vagy ha annyira rossz lett az érettségid, jövőre újra leteheted. :)

Katasztrófa volt a tavalyi évem, viszont ez a mostani a teljes ellentéte. :) Szóval csak nyugi, mindig vannak hullámvölgyek. Olyan nincs, hogy mindig minden rossz. :)

2016. máj. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy emberi èlet sokkal többet èr mint egy szaros èrettsègi,meg amùgy is a kudarc a siker egyik kezdete...Pròbáld meg kitalálni,hogy valòjában TE mit akarsz csinálni,ès ha az megvan akkor jelentkezz arra a helyre ahol azt megvalòsìthatod.Fel a fejjel!
2016. máj. 28. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nekem az egész családom diplomás, én vagyok a "fekete bárány", akinek még érettségije sincsen, mégis úgy érzem, hogy teljesen kerek az életem.

Szerintem sokkal fontosabb, hogy azzal foglalkozz az életedben, amit SZERETSZ csinálni, ne pedig a külső elvárásoknak próbálj megfelelni (legyen az akár szülő vagy haverok). Ha megtalálod azt, amit szeretettel tudsz csinálni és boldoggá tesz szerintem nyert ügyed van :)

2016. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!