Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyògyszer utòhatásai...

Gyògyszer utòhatásai hogyan kezelhetők?

Figyelt kérdés
Évekig drogoztam majd áttértem a gyògyszerekre. Ezekkel egy időben "biofüvet" szìvtam évekig. Gyògyszerből minden félét szedtem. Volt, hogy 15 mg-os Dormucumon éltem. Mikor jobban lettem már csak 10mg xanaxot szedtem. Ezzel teljesen lealltam pár hònapja. Nem vagyok tùl jòl. Pszichiáterhez nem mehetek mert egyből gyògyszert adna. Pszichologusra nincs pénzem. Mit tehetek még?

2016. jún. 1. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
De mi a gond? Drogos vagy és gyógyszerfüggő. senkinek nem hiszem el, hogy napi 10 mg xanaxról egyik pillanatról a másikra leáll, akkor azonnal bekerültél volna a pszichiátriára, olyan elvonási tünetei vannak. plusz nem irsz semmit a tüneteidről és arról, hogy mit szedsz most.
2016. jún. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ez pont így történt. Tisztában vagyok vele hogy függő vagyok. 4 hònapja teljesen tiszta. 10mg horror mennyiségnek tűnik, de ha kialakul a tolerancia olyan mint másnak kb 1mg. Ne ennél ragadjunk le. Tisztában vagyok vele, hogy függő vagyok és hihetetlen mennyiségeket használtam. A gond az hogy rosszulléteim vannak. Pl izzadás és pánikroham szerű tünetek. Ezekkel pszichiátriára nem mehetek. Mo-on úgy működik hogy 10 perc vizsgálat után felìrják a gyógyszert és ennyi. Én nem tudom szedni kis mennyiségben sem mert kb 1 héten belül tartanék ott mint régen. Nem tudom hol kérhetnék segítséget. Pròbálok aktìv életet élni. Munkahelyem van. Valami viszont nincs rendben.
2016. jún. 1. 15:51
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért egy ilyen állapotból nem pár hó kijönni. Szerintem nyugodtan mehetnél a pszichiáterhez, de ha belegondolsz a te esetedben nem is tud mást adni, mint gyógyszert. Viszont nem tudom, hogy téged miért zavarna napi 1-2 antidepi és egy minimál adag benzo szedése. Eddig halomra tömted magadba. Ha nem tudsz kisebb adagokat szedni (mondjuk számomra ez kissé érthetetlen), akkor tényleg nem járható út.

Egyéb alternatív módszereket meg nyilván ismered, sport, jóga, egészséges kaja, nyugodt élet. De aki évekig drogozott az ne számítson arra, hogy teljesen jól lesz néhány hónap után, pár év kell hozzá, attól függ mennyi ideig csináltad.

2016. jún. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pontosan azért mert halomszámra tömtem magamba. Mennyi hatása lenne rám egy 0,5-ös xanaxnak?-semmi. Ha nem hat és van még egy teli üveg a szekrényben mennyi eséllyel esnék neki mint mohò gyerek a cukorkának?-igen nagy=a lakásom közelébe nem jöhet egy szem se. Szükségem lenne olyan segìtségre akivel ezeket a dolgokat megbeszélhetem. Aki segìt feldolgozni azokat az érzéseket amiket eddig elnyomtam.
2016. jún. 1. 16:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor marad a pszichológus, van ingyenes is, vagy nagyon olcsó. Pesten ilyen a Nap-kör, van a megálló nevű drog rehab hely, vannak programjaik, nézz utána a neten mi van a közeledben.
2016. jún. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

10 mg után nem 0-t, meg 0,5-t kell szedni, hanem 9,5-öt, aztán 9-et és így tovább.

Más megoldás nincs.

2016. jún. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Drog és gyogyszerfuggo vagyok, éppen a pszichiatrian. Tudják hogy függő vagyok és olyan gyógyszert kapok amitől nem lehet beállni mint a benzoktol. Ezek viszont kellenek, egyszer abbahagytam, 1 hónap után visszaestem és majdnem belehaltam ezúttal. Nem csak benzodiazepin van a világon.
2016. jún. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem vagy túl jól. A leírt mennyiségekről csak kórházban lehet folyamatosan leállni, mert akár epilepsziás rohamot is kaphatsz.

Kapsz megvonási tünetekre gyógyszert, aztán jön a csökkentgetés. Ez egy-két hónapot is jelenthet, de akár többet is.

2016. jún. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én 4mg-ról ugrottam le rögtön 1mg-ra egy 50 órás trónok harca maratonnal - annyira lekötött a film benne voltam a világában hogy amúgy se tudtam volna aludni, hogy az elvonási tünetekre kb nem figyeltem, nem hagytam időt máson agyalni vagy ezt a világot érzékelni csak benne a történetbe. Után az 1mg darabonként az lassabban ment le.
2020. jan. 13. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!