Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tapasztalatotok a xanaxal?...

Tapasztalatotok a xanaxal? Mennyire hatásos? Okoz függőséget?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon hamar rá lehet szokni..szerintem jobban jársz ha hanyagolod..és nem a rászokás miatt..
2010. ápr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Igen, okoz függöséget mint minden antidepreszáns.
2010. ápr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A Xanax nem antidepresszáns, hanem nyugtató! Igen, függőséget okoz és hamar hozzá lehet szokni. Egyébkén nagyon jó gyógyszer, ha indokolt a használata!
2010. ápr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valóban jó, de nem szimpla idegeskedésre vagy izgulásra való, hanem folyamatos szorongásra és ok nélküli erős nyughatatlanságra, idegességre.

Szépen le lehet jönni róla - ha mellette antidepit is szed valaki. Ha nem, akkor újra és újra be kell venni.

2010. ápr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazuk van a hozzászólóknak. A xanax önmagában többet árt, mint használ. De antidepresszáns mellé, mint kedély javító kiváló. Csak addig szedetik az orvosok, amíg már rendesen hatni kezd az antidepi ( 2-3 hónap) Így nincs rászokás, folyamatosan csökkentve el lehet hagyni.
2010. ápr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak akut szorongás oldására javaslom. Napi rendszerességgel szedve akár 10 nap alatt hozzá lehet szokni. Sőt, egyre nagyobb és nagyobb adagokra lesz szükséged - ez mindegyik ún. benzodiazepin szorongásoldóra igaz. Egyébként a hatása, pl. számomra, nem jó. Nem oldja meg a feszültségemet, ezért én a heveny szorongásaim oldására más "dilibogyót" szedek.
2010. ápr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az egyik családtagom kb. 10 éve szedi a Xanaxot. Kétség kívül egy nagyon hatékony szer,de hamar hozzá lehet szokni,ő ma már teljesen függő,egyre nagyobb adagokra volt szüksége az évek során a hatás fenntartásához,ez ma már napi 3-4 tablettát jelent az 1mg-osból(a legnagyobb dózisú kiszerelés).A Xanax hosszú távú szedése memóriaromlást okoz,és a szellemi teljesítmény lassulását, ami nála tökéletesen észrevehető (erősen feledékeny lett és nehezebben koncentrál hosszabb ideig egy-egy dologra).Kétszer is megpróbálták átállítani Xanax SR-re,ami lassabban hat,de hosszabb,elhúzódóbb a hatástartama, viszont ekkor elvonási tünetei jelentkeztek.Merthogy a Xanaxnak komoly megvonási tünetei is lehetnek, mint például erős hangulatingadozás,fokozott feszültség, ideggörcsök, alvászavarok,stb. Úgyhogy amennyire én tudom,hosszú távon nem javasolják a szedését, inkább csak átmeneti, pár hétig vagy hónapig tartó kezelésre érdemes alkalmazni. (Hozzáteszem,nem vagyok szakember a témában,mindössze a saját tapasztalataimat osztottam meg).
2010. máj. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 dora_92 válasza:
A Xanax elég erős nyugtató, én szinte rögtön elaludtam tőle. Kb semmit nem érzékelsz, teljesen elkábít. És nagyon könnyen hozzá lehet szokni. Akkor is, ha kétnaponta szeded, és nagyon nehéz róla leszokni. Szóval szerintem nem érdemes bevenni, csak ha tényleg nagyon szükség van rá, akkor is max egyet.
2010. szept. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!