Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már olyan, hogy öngyilkos...

Volt már olyan, hogy öngyilkosságon gondolkodtál, illetve ez tűnt az egyetlen kiútnak?

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok. Sokáig tartott, de sikerült beismernem magamnak. Nem szerelmi csalódás, és nem a gonosz szülők vezettek idáig. Képtelen vagyok boldognak érezni magam, és szociális fobiám van. Néha még az utcára sem tudok kimenni, nincs munkám, szeretnék dolgozni, de rosszul leszek ha emberek között vagyok, panikrohamok jönnek rám. Többször is kértem orvosi segítséget, de folyton az lett a vége ennek a próbálkozásnak, hogy kaptam kéthavi adag gyógyszert, aztán az orvos unottan elköszönt. Voltam pszichiátrián is(többször is), ott is gyógyszereztek, aztán kiengedtek pár sikertelen öngyilkossági kísérlet után. Megállapítani semmit sem állapítottak meg( talán néha depresszió), folyton másféle gyógyszereket kaptam, aztán hallgassak, érezzem jól magam, és végre legyek boldog, hosz hogy lehetek olyan szánalmas, hogy folyton hisztizek.

Sokáig gyógyszerfüggő voltam az agyongyógyszerezésnek köszönhetően, de egyedül, nagy nehézségek árán sikerült kilábalni belőle.

Most viszont megint kezd visszatérni az, ami előtte volt. Úgy érzem, hogy kilátástalan az életem, egyre kevesebbet tudok kimozdulni a házból, és a pánikbetegségem is kezd visszatérni. Évekig szenvedtem a depresszió miatt, aztán a gyógyszer függőség miatt, majd attól, hogy képtelenek normális kezelésben részesíteni. Küzdöttem, sokáig harcoltam mire apránként sikerült minimális eredményeket elérnem.Most viszont fáradt vagyok lelkileg, úgy érzem, mintha mázsás súlyok lennének a mellkasomon, amit mindenhová cipelnem kell.

Szeretném, ha ez véget érné. Szeretném, ha kiléphetnék ebből az egész kilátástalan helyzetből.



2016. jún. 13. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Hú b * sszus nagyon sajnállak :(. Velem szerncsére még nem történt ilyen, de már sajnos három ismerősöm próbált meg (szerencsére sikertelenül) öngyilkosságot elkövetni, és utánna közülük ketten az olvasásban találták meg magukat. Remélem jobban leszel, és pár héten belül jobb lesz az életed.
2016. jún. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva, igen volt, és rajtunk kívül a világban még sok millió embernek van! Közhely hogy magadban kell rendet rakni, és én is lázadoztam ellene mondván hogy könnyű ezt annak mondani aki nem érzi, de lassan be kellett ismernem hogy a külső segítség nem elég.

Mire gondolok? ... Arra hogy a figyelem középpontjában mi áll! Mi az amin egész nap jár az ember agya, mire koncentrál reggeltől estig. Ezt zongorázd le magadban, ezen kell változtatni, és igen, tudom hogy nehéz mert végjártam illetve most is járom, de egyszerűen muszáj!

Ha ezen sikerül változtatni, akkor a "világ nekiáll átalakulni"!

2016. jún. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most éppen ez az egyetlen kiutam...
2016. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 homo ludensz ***** válasza:
Én meg azt mondom hogy a halál fényében tűnik fel az élet értelme. Gondolj bele mennyi egyszerű tervekkel,vágyakkal tel fiatal katonákat vittek ki a "Don kanyarba" és azok ott értelmetlenül a semmiért lettek beleszántva a földbe. Ők már látták hogy mi az életbemaradás és a halál közti különbség.Az a helyzet volt kilátástalan és ahhoz mérten a tiéd szerinted mi?
2016. jún. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 homo ludensz ***** válasza:
UI. engem depresszióval %-oltak le évekkel ezelőtt. 3 hétig voltam a klinika lakója...soroljam?
2016. jún. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hidd el én is megértelek,és én is ezen gondolkozom bár kórházban nem voltam,csak szakrendelőben pszichológus/pszichiáter. Szeptemberben kezdtem március elejéig javult is,de utána csináltam egy baklövést,jött az önvád meg egy pár képzelt betegség,és most megint szarban vagyok. Nekem a pszichológus azt mondja,hogy csináljak olyat ami örömet okoz...meg hogy ez az egész csak rajtam múlik..:/ Kitartást haver,max egyszer majd találkozunk odafent:)
2016. jún. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 homo ludensz ***** válasza:

Én kitartok haver mert jön a vég magától is akkor meg miért könnyítsem meg a dolgát.

Mellesleg én hiszek a reinkarnációban és tudom hogy találkozunk de ha én magamat lejáratom azzal hogy bedobom a törülközőt holott leszületésemkor rábólintottam erre az inkarnációmra,hát nem hiszem hogy a javamra írnák.

2016. jún. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6

Nem mond butaságot, bár nyilván függ attól is hogy milyen mély a depresszió, de azért érdemes elgondolkodni, hogy mik azok, amik általában örömet okoznak neked és mik azok, amik negatív gondolatokat indítanak el benned?

Tavaly előtt decemberben nekem is voltak szuicid gondolataim, és hirtelen ráeszméltem, hogy kb mintha büntetném magam, semmit nem csináltam, amit általában élvezni szoktam, és az életem tele volt olyan elemmel, amitől szenvedtem.

Már ezt felismerni is segített egy kicsit.

2016. jún. 16. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!