Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez az érzés? Minden rendben...

Mi ez az érzés? Minden rendben velem?

Figyelt kérdés
Nem is tudom, hogy mondjam el, de nagyon furcsa. Elég ritkán fordul elő, egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor volt eddig életemben, de olyankor nagyon ijesztő. Szóval, megesik, hogy ha egy másik személyt hosszasan figyelek akkor furcsa érzésem támad attól, hogy ott az a másik élőlény ő is ugyanúgy mozog, beszél, érez, mint én stb, Aztán ha még jobban belegondolok ott tartok, hogy ki tudja?! Lehet ez nem is így van, hiszen mi nem lehetünk a másik testében így nem tudhatjuk, hogy minden ember ugyanúgy működik-e. Tudom iszonyatosan hülyén hangzik. Néha attól félek, hogy mi van, ha a másik nincs is ott csak bekattantam és valójában magammal beszélgetek. Ezek tényleg nagyon ritkák, de ha előfordul nagyon megijedek és tovább gondolom és rettegek attól, hogy beteg vagyok és nem vagyok normális. Mikor legutóbb volt ilyen utána pánikrohamot kaptam, vagy lehet már előtte volt pánikrohamom és attól éreztem ezt, nem is tudom:D Szerintetek? Nagyon félek?
2016. jún. 26. 03:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Sőt mikor az az egész megtörtént és pánikrohamot kaptam és ezen agyaltam hirtelen olyan érzésem is lett, mintha nem ismerném a másik személyt, akivel kapcsolatban ezt éreztem. Persze közben tudtam jól, hogy ismerem. Valójában hipochonder vagyok és mindenféle betegséget képes vagyok beképzelni, sőt a mentális betegségektől sokkal jobban félek, mint a fizikaiaktól. Lehet ez attól?
2016. jún. 26. 03:16
 2/6 A kérdező kommentje:

A skizofrénia tüneteit olvasgatom, de azok között nem látok ilyet és onnan csak maximum a paranoia jellemző rám, de nem beteges mértékben. Írja, hogy téveszmék, de nem ilyen értelemben, hanem, hogy a beteg úgy gondolja, hogy pl. külső erők szabályozzák a gondolataik stb.

Ilyen velem nincs. És a fent leírt rossz érzések és a hipochondria ilyen "rohamokban" jön és kis időn belül el is múlik. Lehetnek ezek tényleg csak pánikrohamok?

2016. jún. 26. 03:25
 3/6 anonim válasza:
Skizofrén biztos nem vagy... Ahhoz más pánikroham jönne. Van skizofrén ismerősöm, ő nagyon szenved és úgy tudnám mondani, hogy kezd elveszni
2016. jún. 26. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen egy olyan pillanat, amikor a tudatosul, beüt az élet realitása, esetleg egy kisebb deperszonalizációs elemmel. Ez lehet üdítő is, de kifejezetten ijesztő.
2016. jún. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Egyébként velem többször előfordult, főként a stresszes időszakokban, úgyhogy én lehet arra gyanakodnék, hogy egyszerűen szorongsz, és ilyenkor kilépsz magadból, az érzéseidből stb. (deperszonalizáció)

2016. jún. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én spirituális vagyok, és az egész sztoriból azt hallom ki, hogy félsz valamitől. Sokan félnek sok dologtól. Alapvetően nincs ezzel baj. A pánikbetegséggel sem, az a haláltól való félelem felerősödése.

Viszont, ha el szeretnéd hagyni ezt az életedből, mert rossz tapasztalás, akkor erre van több megoldás.

Pl. pszichológus, ha távol áll tőled a spiritualitás. Amúgy, vannak gyógyítók, akik energiával foglalkoznak és segítenek pár meditációval/ vagy jógaszerű mozgássorozattal feloldani benned ezt. Akár kineziológia, vagy akupunktúra.

Érhetett vmikor egy esemény, ami kiváltotta ezt a félelmet, erről nem tehetsz.

2016. dec. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!