Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 31 éves vagyok és 13 éve...

András8484 kérdése:

31 éves vagyok és 13 éve szedek antidepresszánsokat de már teljesen a rabja vagyok. Azt akarom megtudni hogy van e egy hely ahol segítenek ezekről leszokni? Pénzem nincs sajnos, de tb biztosításom van. Várom válaszotokat. Köszönöm

Figyelt kérdés
2016. jún. 27. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
receptre kapod? mert akkor nagyon egyszerü a leszokás. Nem mész el kiváltani a receptet.
2016. jún. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen antidepresszánst szedsz? És mire írták fel szorongás vagy depresszió? Ja és miért akarsz leszokni róluk?
2016. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13 éve szedsz gyógyszereket? És a dokinak sem tűnt fel, hogy sok az? Vagy genetikailag vagy depressziós? Mert akkor valószínú életed végéig szedhetet, de ha nem akkor nem értem. Miért nem kérdezed a dokidat meg eről? Ha letehető és nem jön vissza adepresszió, akkor tedd le.
2016. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első: ilyen komoly gyógyszerek szedését nem hagyhatja abba mindenféle orvosi konzultáció nélkül...

Kérdező: tb által támogatott pszichológus.

2016. jún. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

első vagyok, persze én se azt javaslom hogy ilyen drasztikus módon vessen véget a gyógyszerszedésnek, de fontso lenne tudni az okot is ami miatt szedi.

A tapasztalatom az, hogy a pszichiáterek már egy enyhe tünetre is felírják a dilibogyót, mert ez jól jön nekik

2016. jún. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Milyen betegségre kaptad? Depresszió, szorongás, vagy bipoláris zavar? Esetleg van a családban?
2016. jún. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmiképp NE hagyd abba egyből. Ennyi idő után nagyon erős elvonásod lenne ami sokáig kínozna. Nagyon lassú adagokkal csökkentve, 1-2 év alatt lejöhetsz róla ha akaratod van és kitartasz. De az ilyen egy hétig fél tabletta majd utána semmi módszer tuti nem fog működni.

Sajnos nagyon nehéz a megválás, ennyi idő után az agy megszokja a gyógyszert.

Létezik angol oldal, ahol ugyan ilyen szituációban lévők írják le tapasztalataikat, valamint azt is, hogy mennyi időközönként mennyi mg-al csökkentették az adagokat.

[link]

Nem tudom mennyire megy az angol neked de én szoktam olvasgatni és bizony vannak sikeres történetek, még olyanok is akik huszonévig éltek tablettán.

2016. jún. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!