Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan érhetném el, hogy ne...

Hogyan érhetném el, hogy ne legyen szükségem a testi-lelki bántalmazottságra?

Figyelt kérdés
Gyermekkori sérüléseimből eredően folyamatosan kiprovokálom a férfiakból a testi és lelki bántalmazást. Nem jó ez nekem,mégis csak olyan férfiakkal vagyok képes kapcsolatba kerülni,akik aztán jogosan,de valahogyan bántani fognak. Azért jogosan,mert én magam harcolom ki a bántást. Hogy léphetnék ki ebből a szerepből? Nem tesz boldoggá,mégis mintha "erre lenne szükségem". Végre normális szeretnék lenni.

2016. júl. 4. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Pszichológus segítségével kiléphetsz ebből e helyzetből.

A pszichiátriai gondozóban pszichiáterrel fogsz találkozni és tőle kérj beutalót pszichológushoz.

De a háziorvosod is tud beutalót adni hozzá.

Ha nálatok nincs ilyen lehetőség, akkor a családsegítőben kérdezd meg, hová fordulhatsz ilyen esetben.

2016. júl. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj szégyellem ezt a problémát,nem merném elmondani ezt személyesen egy orvosnak/pszichológusnak sem.
2016. júl. 4. 12:31
 3/8 anonim ***** válasza:

A pszichológusnak ez a szakmája, rengetegen bízzák rájuk a titkaikat, és természetesen kötelezi őket a titoktartás.

Nem értem ezt a kérdést, hogy milyen választ vársz, ha a segítséget amúgy elutasítod.

2016. júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát hogy én egyedül mit tudnék tenni.
2016. júl. 4. 14:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom az hogy szakember segítsége nélkül is látványos illetve teljes sikert lehet elérni. Képzeletben, minél gyakrabban például elalvás előtt futtass le olyan élethelyzetzeket amilyennek szeretnéd látni magad. Sokan lejáratják mindazt ami egy kicsit is agykontroll gyanús, de tedd amit javasoltam és kész, ne törődj a közvéleménnyel.
2016. júl. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tisztelned, becsülnöd kell önmagadat. Ez persze nem ilyen egyszerű, de ez az alapja. Ezt elérni lehet, hogy csak szaksegítséggel tudod.
2016. júl. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál, hogy egy bdsm-kapcsolat megoldás lenne számodra?

Megélnéd a kiszolgáltatottságot, a bántást, de mégis egy rád figyelő embertől.

",akik aztán jogosan,de valahogyan bántani fognak. Azért jogosan,mert én magam harcolom ki a bántást."

Tudsz erre egy példát mondani? Mivel harcoltad ki a "jogos" bántást?

2016. szept. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azóta sok minden világossá vált számomra.


Utolsó válaszoló,a rossz természetemmel harcolom ki a bántást. Nem vagyok egy könnyű,egyszerű lélek. Bdsm? Hogy jön ide a szex? Az csak egy része az életnek. De szeretem az enyhe kiszolgáltatottságot a szex terén,ezzel még nem is volna probléma...

2016. szept. 7. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!