Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik a pszihológiában jártasab...

Akik a pszihológiában jártasabbak, mit csináljak? Azt hiszem, kezdek megőrülni.

Figyelt kérdés
Itt csak röviden írom le,privátban többet fogok, ha valaki bővebben tudna nekem segíteni.. olyanokon idegesítem fel magam a végtelenségig, hogy nem süt be eléggé a nap a szobámba, vagy hogy rosszul áll a lepedő az ágyamon, és ezek az idegrohamok nálam a tettlegességig fajulnak. Ma felpofoztam a párom is,azért mert kinevetett, miközben én sík ideg voltam egy apróság miatt,és kiabáltam. (kifröcsögött a süti krémje a tálból, pedig tisztában voltam vele, hogy ki fog, ezért olyan helyre is tettem a tálat h könnyen le tudjam mosni..) Néha eszembe jutnak ilyen rossz gondolatok, pl, hogy mi lenne, ha ledobnám a húgomat az emeletről. Vagy mi lesz, ha bekattanok, és tényleg megteszem. Vagy mi lenne, ha megölném a páromat. Életem legfontosabb emberei, akikért az életemet adnám, de néha belémhasítanak ilyen gondolatok. Kicsi korom óta félek a haláltól, halált okozó dolgoktól. 5 évesen azért imádkoztam órákon át, és rettegtem minden este, hogy ne harapjon belém egy kobra, amíg alszom.... Ha vonaton utazom, rendszerint pánikroham-féle dolog tör rám, nem kapok levegőt, beszélni sem bírok, folyik rólam a víz, nem tudom miért. Valaki meg tudná mondani mit tehetnék? Nagyon el vagyok keseredve, a családom felét az örökös kiabálásom miatt már eltaszítottam magamtól.. Leszögezem, semmilyen kedélyjavítót, nyugtatót nem vagyok hajlandó szedni. Az írd , beszéld ki magadból, fuss, alkoss dolgok alapból is megvannak...
2016. júl. 29. 01:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos, egyrészt nagyon fontos, hogy a hiányállapotokat megszüntesd. Legalább 2,5-3 liter vizet érdemes meginni minden nap, és emellett bevinni 1500-2000 kalóriát. B1 vitaminból azt javaslom, minél többet vigyél be.

Az alapján, amit leírtál, azt gondolom, hogy a fő hangsúly nem azon van, hogy agresszív vagy, hanem egyrészt a tény maga, hogy a krízishelyzeteket nem kezeled megfelelően, másrészt a belső feszültséged valami elképesztő méreteket ölthet nálad régóta. Én ezt érzem abból, amit érsz. Olyan vibráló az egész irományod, nem érzem azt, hogy nyugodt lennél.

Nem vagy hajlandó gyógyszert szedni, noha kijelentetted, miket művelsz. Felteszem a kérdést: Ennyire fontosak nagyságának? Egy családot eltaszítani k**aszott nagy eredmény. És köszönheted a makacsságodnak és az egoizmusodnak. Mert NEM FOGOK segítséget kérni, ÉN nem vagyok hajlandó.

Felpofoztad a párod? Őszinte leszek: Egy egoista vadállat vagy. Le merem fogadni, egy kigyúrt hegyomlás pasival nem merted volna megtenni. De vele igen, mert fizikailag megteheted. Hogy tiszteled te a párodat???

Mióta van önbizalomhiányod? Mert aki bízik önmagában, az nem egoista.

Ha nem vagy hajlandó segítséget kérni, akkor ne kérj. Rohadtul nem érdekel. De azt tudatosítsd egyszer és mindenkorra: egy ilyen agresszív, egoista vadállat mellett nem lesz senki. Szerinted meddig csinálhatod ezt? Saccolj. Én olyan 1 hónapot mondok.

Könyörgöm, kibek*rt GYILKOSSÁGI GONDOLATAID voltak, amiktől még szabadulni sem tartasz, és te, idióta egoista gyökér még ott tartasz, hogy "ÉN NEM VAGYOK HAJLANDÓ gyógyszert szedni"?

Már régóta ott kellene tartanod, hogy felkerested az anyagilag megengedhető legjobb magánpszichiátert, mert baj lesz ebből.

Arra szeretném felhívni a figyelmed, hogy NEM feletted ítélkezem, biztos vagyok benne, hogy egy jó ember vagy. Afelett sem, hogy mit csinálsz, mert abszolút nem érdekel. Csak elmondom, amit látok (szakemberként, mert amúgy az volnék). Próbálok rávilágítani, hogy azzal, hogy makacskodsz, ártasz önmagadnak és a családodnak. Nem akarlak megbántani. Hanem egy jó szakember ŐSZINTE, és nem vágja át a partnereit. Ha a családodért nem, ÖNMAGADÉRT érdemes lenne átgondolni a dolgokat. Ami fáj. Tudom, hogy fáj. De ha meg sem próbálod, akkor nem lesz semmi ebből.

Összetett problémád van, és egy röpke gyakoris válasszal nyilván nem tudok segíteni. Arra próbáltam rávilágítani, amit a leglényegesebbnek éreztem. Vigyázz magadra, és hidd el, ha belevágsz, akkor menni fog. Csak fáj eljutni a belevágásig. Tudom, hogy nagyon fáj a saját magad teremtette helyzettel szembenézni.

Sok szerencsét kívánok!

2016. júl. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mielőtt feltennéd a kérdést magadban, igen, elég sok betegem ugrott már nekem. :D
2016. júl. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem fogok, nem akarok gyógyszert szedni. Valahogy ki akarom magamat, saját magamat a saját erőmből rángatni. 19 éves lány vagyok és nem vagyok hajlandó ilyen tipusú gyógyszereket szedni. Nem egy embert láttam már a környezetemben, rákattantak, rosszabb lett az állapotuk, stb, viszont láttam olyat, aki saját maga mászott ki a gödörből. Én is ezt szeretném véghez vinni. Nem azt mondtam hogy nem akarok orvoshoz menni, csak a gyógyszerét nem vagyok hajlandó beszedni :D egyébként a párom nálam 2x akkora és iszonyú erő van benne.. Nem egoizmus az, emi engem vezérel, hanem az, hogy nem akarok függeni gyógyszerektől, és rosszabb állapotokba kerülni.
2016. júl. 29. 12:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Keress egy terapeutát, vagy olyan pszichiátert, aki egyben terapeuta is. Közöld vele hogy gyógyszert nem akarsz szedni, nem fogja rád erőltetni. Szerintem önmagában a terápia is hasznos lesz, maximum hosszadalmasabb mintha gyógyszerrel kiegészítve zajlana.

Ami viszont a legfontosabb! Ha a párod igazán számít neked, ne halogasd és tologasd a dolgot, tényleg indulj el és keress egy szakembert, mert én meg olyanokat láttam ahol szétmentek hasonló dolgok miatt, amikor a másik fél már nem bírta.

2016. júl. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!