Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiút az alkohol fogságából?

Kiút az alkohol fogságából?

Figyelt kérdés
24 éves fiú vagyok . Hétvégi piálásokkal kezdődött fiatalon , utána már sörözések hétköznap és így tovább, szépen tönkretettem magam . Idén már kicsit megutáltam , néha pénteken iszogattunk de hétköznap is ha úgyvolt pár sör , meg na tudjátok milyen az adja magát mindig első sör után , utána meg ugye a cigi is amit csak akkor szívok ha iszok... és általában ugye mindig előkerül...mmunka vége , elfáradtam, ennyi jár blalabla.Szóval más történetei érdekelnének hogyan szoktatok le végleg? Mert az elhatározás most már megvan , szombaton buli volt de olyan szarul voltam most kezdek helyrejönni , és most már nem akarok inni többet. Ittam már eleget , és így visszagondolva minek.. Szóval tippek , , ötletek jöhetnek köszi :) Most megvolt a rémálom izzadás , fáradtság trió de ennyi csak az "elvonás" :) Meg hát jólenne inni , de visszakell fogni magad :/

2016. aug. 2. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Alkoholfüggőség kialakulásához azért tizenévek kellenek, ezért nem látsz fiatal alkoholistát, maximum olyat, aki sokat iszik. Úgyhogy ez csak elhatározás kérdése nálad. Döntsd el, hogy nem iszol többet és tartsd magad hozzá.
2016. aug. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát pedig 2 éve volt egy fél éves időszak mikor durván ittam minden nap reggel remegett a kezem mint a kocsonya majdnem elszédültem mindig :/ Utána megfogadtam hogy ennyi volt , de mindig volt valami .. . Most viszont nagyon jólenne ígymaradni :)
2016. aug. 2. 10:51
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy tippem van, de nem fog tetszeni:

Most rögtön leteszed a piát, nem veszel többet és a gondolataidat másfelé tereled. Soha többé nem ihatsz egy korty alkoholt sem, mert a függő sosem fog tudni mértéket tartani. Ma kezdd el, nem holnap, nem a jövő héten. Most. Élvezd ahogy visszanyered az egészséged, a sóvárgást pedig elfoglaltsággal kezeld. Menni fog.

2016. aug. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Múlthéten nem ittam semmit , csak szombat este azóta újfent nem . Na igen az a szemét sóvárgás.
2016. aug. 2. 11:01
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki tudja még a környezetedben, kérd a segítségét. Nagyon fontos hogy a nehéz percekben tudj valakivel beszélni, elterelni a gondolataid. Legyen motiváció. Mindig gondolj arra, miért is teszed ezt. Nem akarsz lerobbanni fiatalon. Nem akarod elveszíteni a barátaid, a munkád, a pénzed. Ha tovább iszol, ez mind meg fog történni. Talán évekig nem, de be fog következni. Örülj, hogy még időben leteszed a piát, amíg nem történt nagyobb baj. Néz meg a kemény piásokat a környezetedben és tanuld meg a leckét.
2016. aug. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen , elég rossz látni egyeseket , kemény menet lesz de menni fog :)
2016. aug. 2. 11:53
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez a beszéd! :)
2016. aug. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Csak az a sóvárgás.. és nagyon szégyellem magam hogy ittvagyok , elkezdtem újra saját testes edzéseket light bicikli de állandóan fáradékony vagyok meg az a semmi kedv :/ Sajnos körülöttem csak sejtették hogy ezvan néha szóltak , hogy ne annyit stb de úgy nincs kibeszélve a dolog ezért írtam ide :)
2016. aug. 2. 12:57
 9/13 A kérdező kommentje:
ÉS eléggé levagyok punyulva pár plusz kiló , milyen vitaminokat ajánlanátok ?
2016. aug. 2. 13:54
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,olvassa e valaki még.

Az első válaszoló írja,hogy tizenévek kellenek az alkoholfüggőség kialakulásához.

Ez egyáltalán nincs így!

Én sajnos egy szorongós gyerek voltam anno,a katonaság után elkezdtem iszogatni 21 évesen,és 25 éves koromra teljes függő lettem.Reggel remegtem,hánytam,mindenhova vittem magammal vodkásnarancsot,állandóan ittas voltam.27 évesen besárgultam,májgyulladással kezeltek kórházban.Azóta hébe hóba iszom,47 éves vagyok,sajnos be is szoktam rúgni,de valahogy mindig le tudok állni pár nap után.

Ha neked vannak ilyen elvonási tünetek,amiket írtál,az sajnos baj.Nem akarlak elkeseríteni,de valószínűleg gépszíjas alkesz lehetsz,nem kívánom,de van rá esély.

Nekem szociális fóbiám van,nagyon rossz ezzel élni,amikor iszom,nagyon jó lazának lenni,de hát nem megoldás semmire a pia.

Legyen akaraterőd,és minél kevesebbet igyál.

2016. aug. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!