Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikroham? Elkezd verni a...

Ez pánikroham? Elkezd verni a szívem és nem kapok levegőt!

Figyelt kérdés
Harmadszorra történik velem. Elkezd nagyon szorítani a mellkasom, nehezen kapok levegőt és ver a szívem. Ma a pulzusom megmérték közben, 118 volt. Menjek orvoshoz? Egyébként szorongásom van, de a rohamok ettől független jönnek!

2016. aug. 5. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg a YouTube-on az

- Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez

- Lelki bajok, megoldások

- Mire jó a hipnózis?

című sorozatokat.

2016. aug. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia a pánikbetegség zsibbadással, oxigénhiány miatt fellépő mellkasi szorítással, gombóc a torokban érzéssel, "nem kapok levegőt" jeligével, magas vérnyomással, heveny szívdobogással, remegéssel, izzadással jár együtt. Mire a mentő kiér, rendszerint ez véget ér. A pánikbetegséget valami kiváltja, valamilyen a közelmúltban történt esemény (én pl rosszul lettem múltkor a munkahelyemen, azóta rettegek visszamenni mert már 2x megint rám tört ez a "roham"). Súlyosabb következménye az agorafóbia, a nyílt tértől való félelem vagyis, hogy egy idő után nem mersz utcára menni, nem mersz ugyanoda visszamenni ahol kialakult ez a pánikbetegség. Első utad a háziorvos legyen, kérj beutalót kardiológiára, neurológiára, kérj ekgt, valószínűleg nyugtatót fog felírni meg nagyon erős szívgyógyszert, ha megint panasz lenne. Pszichológus tud még segíteni ezen a problémán, én mondjuk a pánikbetegséget saját magam próbálom egyelőre kezelni. Szedem a nyugtatót amit felírtak, amíg itthon vagyok, utána a 2 nap melóban szedem már csak mellé iszok calciumot és magnéziumot minden nap és listát írok. Listát írok mindarról amiről úgy érzem, hogy kiválthatja ezt a betegséget utána pedig elégetem. A munkahelyemre pedig próbálok majd úgy bemenni, hogy nincsen semmi bajom, minden szép és minden jó. Tudatos énképet kell kialakítanom, mert nem lehet sem gyógyszereken élni életem végéig, sem munkanélkülinek lenni.
2016. aug. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 Túl sok a tárgyi tévedésed:

pl.: ne keverd össze a pánik rohamot a pánik betegséggel, a pánikbetegségnek semmi köze az agorafóbiához, de az agorafóbia kiválthat pánik rohamot, stb.


Kérdező: amit leírtál, az jellemző a pánik roham tüneteire, ez inkább pszichoterapeuta kompetencia.

2016. aug. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!