Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy a "lelki"...

Miért van az, hogy a "lelki" betegségeket, mint depresszió, szorongás, pánik rohamok a nem érintett emberek lekezelik és félvállról veszik?

Figyelt kérdés
Szörnyű azt tapasztalni, hogy itthon egyfolytában csak hajtanak és egyszerűen nem képesek észre venni, hogy nem megy minden olyan egyszerűen, mint egy érzelmileg kiegyensúlyozott nem labilis személynek a napi munkavégzés, szocializálódás, mint egy szorongásokkal küzdő, szociofóbiás embernek. Furcsának és "bunkónak" találnak minket, holott csak nem tudom hogy kell közeledni az emberekhez. Ráadásul ez egy ördögi kör, mert emiatt csak még inkább kirekesztenek. Mi egy ilyen helyzetre a megoldás? :) Valaki szenved ugyanezzel a problémával?

2016. aug. 9. 21:35
1 2
 1/16 Shiro_ válasza:
Én sokáig küzdöttem depresszióval, és szorongással, illetve drog függőséggel. Nagyon nehez tudok kommunikálni másokkal, még most is hogy kezdek kijönni belőle. Lassan tizenegy éve külföldön élek, és nekem pont ellentétes tapasztalatom van, mint neked. A munka végzéssel igazából nincs bajom, mivel szeretem a munkám. Sokáig olyan voltam hogy bementem a munka helyemre, senkihez se szóltam, majd haza mentem. Az első pár hét ilyen volt. Aztán a munka társak/főnök próbált barátkozni velem, illetve sikerült is sok jó barátot szereztem, habár először nehéz volt ez, de ezt ők valahogy elfogadták, és ezen felül is próbálkoztak, ami miatt hálás vagyok, mert ez segített leküzdeni a problémáim. Szóval szerintem csak társaság kérdése az egész. Szerencse kell hogy jó helyre sodorjon az élet.
2016. aug. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem is tudod, hogy mennyire örülök, hogy most ezt leírtad... ráadásul, hogy neked jó a tapasztalatod... :) Éppen munkakeresés előtt vagyok és gyakorlatilag rettegek, hogy így hogy fognak elfogadni :D
2016. aug. 9. 21:49
 3/16 A kérdező kommentje:
Mit dolgozol, azt megkérdezhetem? :)
2016. aug. 9. 21:49
 4/16 Shiro_ válasza:
Természetesen ( Ha nem probléma), privátban válaszoltam.
2016. aug. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én is hasonló problémában szenvedek (kevert szorongásos depresszió és szociális fóbia), de én nem jártam olyan szerencsével, mint a másik válaszoló.


Gyakorlatilag a másfél év alatt, amíg az előző munkahelyemen dolgoztam, annyit értem el, hogy kvázi kiutáltak, mert egyszer beszólt a volt munkatársam és meg mertem magam védeni...


Soha nem lettem igazából a csapat tagja, rámsütötték hogy túlérzékeny vagyok és annyiban is hagytak, nem beszéltek hozzám, nem foglalkoztak velem.


Attól félek, hogy az új helyen is hasonló dolog fog lejátszódni, az egyik kolléga akivel igazából sokat kéne beszélnem látványosan levegőnek néz. Fogalmam sincs, hogy miért, de csinálja... már az első naptól kezdve kb.

2016. aug. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen gondjaim vannak, ezért nem is tudok hosszú távon egy munkahelyen megmaradni és már belefáradtam, hogy mindig újabb és újabb helyet kell keresnem. De sebaj, az öngyilkosság mindent meg fog oldani...
2016. aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, azért remélem ezt te sem gondolod komolyan... :/

Csak van valamilyen típusú munka, amiben mi is jól érezhetjük magunkat..

2016. aug. 10. 15:53
 8/16 anonim ***** válasza:
6: Igazából bennem is már csak ez tartja a lelket, hogy bármikor kiléphetek az élet nevű játékból kb.
2016. aug. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Megbánnád, hidd el. Annyi szép élmény vár még Rád az életben, kár lenne kihagyni!

Good luck!

2016. aug. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, aranyos az optimizmusod, de utána már nem bánnánk semmit xd
2016. aug. 11. 08:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!