Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mien betegség jelei ezek? El...

Mien betegség jelei ezek? El mondjam a szüleimnek? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Hello , Reni vagyok . Az lenne a problémá hogy....huh össze kell ehez szednem a gondolataimat. Szóvak a suliban régebben az iskola pszihológus egy teszt segítségével szorongást állapított meg nálam annó. Ezzel se a családom se én nem törődtünk.Viszont egy ideje nagyon furcsán érzem magam . Nem tudok kellőképpen koncentrálni . A memóriám nagyon sokat romlott . És olyan érzésem van hogy folyamatosan figyelnek . Néha a szemem sarkábol látok valakit de senki sincs ott . És hát úgy érzem hogy az én személyiségem három részre tagolódik. Kérlek ne nézzetek hülyének de én ezt érzem . Kis kormban sosem szerettem játszani a többiekel jobban szerettem figyelni ahogy ők játszanak valami mindíg azt sugta hogy ne menjek velük halgattam a hangra . Valamiért még a saját nevem se tetszett és mindenáron Lili szerettem volna lenni . Később barátok nélkül maradtam ami annyira nem szomorított el mert ugyebár itt volt nekem a "hang" akivel elbeszélgettem. Később képzeletbeli barátként kezeltem . Végül nevet kapott , Nilüfer lett a neve neki ez tetszett . Később kezdtem rájönni hogy tényleg tök magányos vagyok . Ekkor keletkezett a másik barátom Glória . Valamiért Glória nem volt szimpatikis ezért úgy döntöttem hogy "elköltözik" vagyis így képzeltem .Igazi lelkitámasznak gondoltam Nilüt. Mindìg azt éreztette benne hogy nekem nek kell más csak ő . Ekkor 11 lehettem. Lasaan viszont lett 3 igazi barátom . És hanyagoltam nilüfert ami neki nem tetszett . Néha pedig olyat mondtam tettem amit nem is akartam mintha írányította volna a testemet. Pl ha én citromls fagyit szerettem volna ő azt mondatta velem hogy málna fagyit kérek . Nem én beszéltem hanem valami bennem . Egyátalán nem tünt veszélyesnek . Néha engedtem is hogy érvényesüljön az akarta . Azt a filmet néztem amit ő szeretett volna pl.14 éves vagyok jelenleg Nilüfer röviden igy keletkezett . Egy ídőben elkezdtem rendkívül komor lenni komoly mindent megfontolt . De valahogy éreztem hogy ezsem lehetek én hiszen mindíg a forrófejű szerencsétlen voltam . Mint egy idő után ez a hang is megszolalt ő glória . Töbnyire magának való és inkább az a tipusu "ember" aki egy este csöndben teázik egy unalmas könyvet olvasgatva a kezében . Megfontoltan bölcsen ugyanakkor mogorván viselkedik . És ő is elkezdte átvenni a a testem felett az irányítást . Ez főképpen hatalmas hangulatingadozásoghoz vezetett egy pillanatból a másik plillanatra már nem reni hanem Glória vóltam.És a harmadik részem a kiskori öngamam olyan 5 6 évesen . Sokat nevet játszik kuncog. Egy igazi kisgyerek . Ő is használatba veszi a testem de eggyátalán nem haragszokrá. Ugy tekintek rá mintha én velném. Volt hogy tényleg magamat neveltem a valóságban. Apa és anya sokat dolgotak kiskoromban nem foglalkoztak túl sokat velem . Idő közben a szárnyai alá vett a hittantanítóm és vallásosnak kezdtem nevelgettni magam. Körülöttem a családban senki sem volt vallásos . Sőt még ellenezték is . Nem feledem mikor elé állítok mikor elkészültem hogy karácsonykor vagy elmegyek a temploba vagy itthon leszek anyával apával a hugommal és a nagyszüleimmel. Szeretteem őket de a hitem rendíthetetlen volt . Azt mondták "Vagy a családot válsztod ithon maradsz ajándékokat bontani vagy elmész a templomba..."Elmentem a temploba. Ezzel nemet mondva a családra és válsztabi a vallást 12 voltam . Azt hitték hogy nem gondolom komolyan a vallást ......de bebizonyítottam hogy tévednek megkeresztelkedtem és lekomfirmáltam. Így alakult ki bennem ez a három személy . Nilüfer Glória és Lili . Lili azért lett leli mert kiskoromban mindíg Lili szerettem volna lenni utáltam a nevem . Viszont nilüfer furcsa lett . Gyilkos gondolatokat keltett bennem . Volt hogy csak ültem az nyitott ablakban +matek előtt és néztem kifele hogy milyen lenne tudni hogy bármelyik ember aki az utcán éppen elsétál hányféleképpen ölhetném meg és milyen lenne őket vérbefagyva sikoltozni látni . Ne nézzetek hülyének ez csak Nilüfer gondolatai de sosem fogom engedni neki hogy bárkit is bántson. Töbnyire nem veheti át senki felettem az irányítást hármólyuk közül . Igazábol én teljesen jól érzem magam csak a barátnőm aggódik értem . Neki elmondtam mindent . Mielőtt bárki megkérdezné ő IGAZI !!!! Nilüfer az ugynevezett démonom Glória az angyalom és lili hát lili ő a szemem fénye . Nah jo most biztos hogy teljesen hülyének néztek de . Amugy senki se mondaná meg rólam hogy bármi ilyesféle "problémával" küzdök. Viszont van jó oldali is hogy léteznek . Nilüfer mindenkitől megvéd csak olyankor engedem neki hogy átvegye a testem de akkor is figyelek rá nehogy komolyabba ártson valakinek , hogyha valakivel ősszeveszek ő tudja mivel kell viszavágni hogy ellenfelét a földbe tapossa csak kissé flegma. Glória ésszerű nehéz döntésekné veszi át a helyem . És ha egyedül vagyok hagyom hogy hadd játszon lili egy kicsit engedem neki hogy használja a testem ilyenkor általában rajzolni babázni szokott én pedig mosolyogva nézem hogy milyen önfeledtn játszik . Bármelyiküktől vissza tudom venni az irányítást. Nem aggódok miattuk ők a családom . Szoval kíváncsi lennék a véleményetekre. Lehet bármi agybajom amivel dili dokihoz kéne fordulnom?? Én twljesen boldognak érzem magam így . Mi a véleményetek az előbb elmeséltekről??

#Lili #Gloria #Nilüfer
2016. aug. 15. 00:04
 1/9 anonim válasza:
Ezzel azonnal fordulj orvoshoz, ez skizofrénia. Beszélj még most a szüleiddel, ébreszd fel őket és holnap reggel azonnal irány az orvos.
2016. aug. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vicces vagy :) azért ekkor baj nem lehet . Nem gúnyolódás képpen mondom. De a szüleimnek elég problémájuk van inkább nem zargato őket a hülyeségeimmel :)
2016. aug. 15. 00:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát pedig jobban tennéd. Igaza van az elsőnek! Mielőbb keress fel egy orvost!
2016. aug. 15. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nem jàték, se nem vicces. Skrizofrénia gyanús bizony. Mindenképpen beszélj a szüleiddel, ne hanyagold el ezt, mert később akár bajod is lehet belőle. Pszichologus, pszichiátert kell felkeresni sürgősen!
2016. aug. 15. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szia! Tényleg meg kéne nézetni orvossal, hogy minden biztos oké legyen! :) De a szüleidnek mond el! Biztosan szívesen segítenek neked!
2016. aug. 15. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy skizofrén, ha valakinek "több személyisége" van az még mindig nem skizofrénia..... Disszociatív személyiségzavar.
2016. aug. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Elkéne menned pszichologushoz/pszichiáterhez, mert ez bizony nem normális. De ha jo igy neked, akkor ne menj, nézd meg mi fog történni hosszu távon (én se tudom). Elég annyit tudnod, hogy ez nem normális. :)
2016. aug. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiáter mindenképpen tudni fogja, hogy ez skizofrénia-e, vagy többszörös személyiség, esetleg érzelmi disszociáció.
2016. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ne csak az agy részéről közelítsétek meg a dolgot! Ráhúzzátok hogy skizofrén meg személyiségzavaros, de csak kívülről nézitek. Ő is mondta hogy nem tudja pontosan kifejezni az érzést. Igen azért mert ez lelki szinten történik benne, senki sem tudja igazán átadni ami legbelül benne lejátszódik. Az orvos többnyire csak felírna gyógyszereket ami eltompítja az agyát, gondolom nem ez a célja senkinek mert nem is old meg semmit.

Kedves kérdező! Te magad is mondtad hogy ők a "démonaid" szinte biztos hogy nem lőttél mellé sokat. Nem klasszikus értelemben kell nézni de ez valószínű megszállás, nem feltétlenül démon, inkább nem rossz szándékú lélek vagy lelkek által, akiknek a tested kell hogy megéljék a vágyaikat. Te is mondtad hogy megvédenek ha kell, persze mert a legfontosabb nekik hogy ép maradj.

Nem vagy bolond egyáltalán, ezer oka lehet hogy miért téged találtak meg.

Persze nem 100% hogy megszállásról van szó, nem tudom ezek alapján kijelenteni, de igenis ilyen lelki irányból is meg kell közeliteni ezeket a dolgokat.

Ha úgy érzed keress meg egy HITELES spirituális embert (és nem kuruzslót!) aki ért ezekhez, és nagy eséllyel képes igazi átfogó megoldást találni.

Keress meg üzenetben engem nyugodtan ha szeretnél ebbe az irányba elmenni, én javaslom neked. Nem függ attól hogy vallásos vagy-e vagy sem, ez a te dolgod :)

Nyugodtan írj.

2017. jan. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!