Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a pánikroham jelei? Nem...

Ezek a pánikroham jelei? Nem tudom mi lehet ez.16/L

Figyelt kérdés

Most amikor elkezdődött a nyári szünet akkor indult el nálam ez az egész. Az első ilyen akkor volt amikor hazamentem edzésről és leültem az ágyamra. Aztán úgy éreztem hirtelen hogy mindjárt rosszul leszek. Félek!Ekkor éreztem hogy nagyon erősen elkezdett görcsölni a hasam. Pedig edzésen semmi nem történt. Nem rúgták meg és nem is ütötték meg. Kéttségbeestem és mégjobban elkezdett fájni.Olyan volt mintha összeszűkült volna a gyomrom mert beidegeltem magam. Aztán ki akartam menni a konyhába gyógyszerért és akkor elkezdtem zokogni hogy múljon már el végre mert annyira görcsölt hogy azt hittem összeesek. A gyógyszer segített szerencsére. Ezután az utcán tört rám a görcs.Mert anyukám mérges volt és nekem magyarázta és én közben éreztem hogy megint kezd görcsbe állni a gyomrom. Félúton megálltunk és leültem pihenni. De ahogy mentünk egyre jobban féltem és megint bepánikoltam. Amikor hazaértem hasmenésem lett és utána azonnal gyógyszert vettem be. De anyukám mesélte hogy van egy ismerőse és neki is a gyomrára megy minden idegesség és stressz. De engem ez nem nyugtat meg. Utána lassan elérkezett az edzőtábor ideje amit nagyon vártam. Mindenképpen elakartam menni. El is mentem. Semmi baj nem volt. Lezajlott a napi 3 edzés. Így volt a második napon is de az utolsó edzés végén rámjött a pánik.: Mi lesz ha rosszul leszek?,Félek hogy hányni fogok. , Kezd fájni a hasam. Az járt a fejemben hogy nem vagyok rá képes. Semmire nem vagyok képes. Elhitettem magammal hogy nem fog menni.Ráadásul tök egyedül éreztem magam meg ez volt az első táborom. És kitört belőlem a zokogás. Aztán odajött az edzőm és próbált megnyugtatni és rámordított hogy Nincs Pánik!!!

Ettől megnyugodtam. Meg az egyik felnőtt társam mesélte hogy neki is voltak ilyen pánikrohamai. Azt mondta hogy biztos csak stresszeltem a tábor miatt. De nincs miért aggódnom mert mindig jártam edzésekre és látszik hogy keményen csinálom. Tábor után itthon egyik éjszaka elkezdtem remegni.Aztán megint ez a hasfájós sztori...

Mostanában minden összejött. Iskolát kellett váltanom meg költözünk is októberben meg mamám is rosszul van.

Próbáltam elmagyarázni otthon de nem értették meg. Hiába mondtam. Nem vesznek komolyan. Nem tudom mit csináljak? Hogy nyugtassam meg magam? Segítségre van szükségem.



2016. aug. 24. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen. Ezek pánikroham jelei.
2016. aug. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. aug. 24. 23:10
 3/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs mit kertelni, valóban segítségre van szükséged. Ugyanezen estem át, csak más közegben. Nem mondom milyen volt, meddig tartott, stb. mert nem akarlak semmivel se befolyásolni.


Írok privátban.

2016. aug. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az jó lenne ha írnál. Köszönöm
2016. aug. 24. 23:26
 5/12 hosszúhajú ***** válasza:
én azért óvatosabban bánnék ezzel a kijelentéssel. - volt pánikrohamon - az biztos, hogy stressz, félelem... miatt volt valami szorongásos állapotod, de nem minden stimmel. Pl pánik esetén nem is kell kérdezni hogy pánik volt-e, mert olyan halálfélelemmel, agyvérzésszerű agyszorító jelekkel, szédüléssel, remegéssel és iszonyatos szorongással jár, hogyha rád parancsol valaki, hogy pánik nincs, akkor azt meg se hallod, mert annyira rosszul vagy. Ez a leggyanúsabb jel nálad, mert ha ilyen könnyen gyógyítható lenne a pánik, nem szenvednének, szenvednék tőle évekig, meg nem kellene gyógyszer, csak egy seggberúgás. szóval ez semmiképpen nem utal arra. Meg a pánik ennél összetettebb, nálad volt egy hasfájás, ami generált egy hatalmas félelmet, azt erősíthette újabb hasfájás, arra jött egy félelem, rá stressz, szóval egymást generálták. De egy pániknál minden egyszerre jön, nem kapsz levegőt, elsápadsz, remegsz, és iszonyatos szorongás társul hozzá, szédülsz, nem a hasfájás a kardinális a pániknál - nekem nem szokott - hanem a szorongás, remegés, levegőhiány, ájulásérzet, úgy érzed kifolyik belőled a vér... Van baj nálad az egyértelmű, és kéne pszichológus hozzá, mert egyértelmű hogy a félelem és a stressz kihatott és összekeveredett nálad mindennel, ami elindított egy lelki-fizikai újabb félelmet, de én ( mint pánikrohamokat átélt nem ijesztenélek meg ennyire, hiszen azért az sokkal súlyosabb és egyértelműbb.
2016. aug. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez nem pánikroham.

Azt fel fogod ismerni.

2016. aug. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hosszúhajú ***** válasza:
6. pontosan
2016. aug. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kik10 válasza:
szia! tudom miről írsz de én már szerencsére túl vagyok rajta. szedj sok vitamint és MAGNE B6 ot! nagy dózis magne b6 ot próbáld ki és írd le lett e javulás. sok sikert.
2016. aug. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kik10 válasza:
ne kezdj el szedni nyugtatókat mert tönkretesz! én sem szedtem és rendbe jöttem. :) a tied nem biztos , hogy pánikroham mert annál rosszabb nincs halálfélelem nap mint nap legyengülés remegés stb.. ha kérdésed van írhatsz. :) 18F
2016. aug. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A remegés már többször is előfordult. Azóta rosszabb lett. Már halálfélelmem is kezd lenni.
2016. aug. 25. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!