Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre súlyosbodnak a tüneteim,...

Egyre súlyosbodnak a tüneteim, pszichiáterhez csak jövő hét péntekre van időpontom, mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Alapvető pánikbetegséggel, és szorongással küzdök. Voltam már ifjúsági pszichiátrián. Az elmúlt napokban a deperszon/realizáció olyan mértékben uralkodott el rajtam, hogy úgy érzem egy perccel sem bírom tovább... Jövőhét péntekre kaptam időpontot pszichiáterhez, mert a pazichológusom szerint ezek súlyosabb zavarok (skizofrénia, bipoláris) előjelei lehetnek. Amitől még inkább rettegek, a deperszonalizációs érzés pedig 0-24-es elfoglaltság, napok óta nem éreztem magam a valóságban már... Meg aem tudom számolni hányszor ütőtt el autó az elmúlt egy héten majdnem mert elvesztek a reflexeim...

Szóval a kérdés! Van olyan, hogy sürgősségi pszichiátria vizsgálat/ellátás? Ha van, az veszprém megyében is van?


20/L



2016. szept. 9. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Elmész házidokihoz, felír nyugtatót és beveszed. Ezzel átvészeled 1 hétig biztosan.
2016. szept. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 homo ludensz ***** válasza:
Van olyan hogy a lakóhelyeden ellátni köteles pszichiátriai rendelés. Ne foglalkozz azzal hogy x.y. pszichiáter mikorra adott időpontot,azt majd később letárgyalod. Azt keresd fel s ha hétvégén nincs rendelés akkor az ottani ügyeletet. Igaz hogy ott más téren dolgozó orvosok vannak de ha nem akarsz kínlódni,kapsz egy injekciót és lenyugszol és alszol egyet. Nem tudom így hogy a lakóhelyeden mikor mi van de ügyeletes orvosi ellátás biztos van Nézd meg az interneten.24órás ügyletnek kell lennie. Írd majd ide hogy mire jutottál.
2016. szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Végül írtak fel frontint ügyeleten, azzal aludtam egyet. És őszintén remélem, hogy csak az eddigi pánikbetegségem erősödött fel, és nem lesz komolyabb.
2016. szept. 10. 09:24
 4/9 homo ludensz ***** válasza:
Jó hogy ide írtad mire jutottál az ügyeleten. Azért majd ha "minden kötél szakad" hétfőn keresd fel a pszichiátriai rendelést és bárki van ott akkor is ha nem a te dokid,kérj segítséget. Attól még mehetsz hozzá pénteken mert legalább látja hogy valami mást kell kipróbálnia. Gyógyszert vagy sűrűbben visszarendel ill. mind kettő. Tudasd majd hogy hogy alakul.
2016. szept. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És azóta mi a helyzet?
2016. szept. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Végül antidepresszánsos kezelés mellett döntöttünk. Most egyenlőre még rossz, de már tudom, hogy van kiút.

A pszichózist kizártuk, de emellett súlyos pánikbetegséget, illetve szorongásos zavarokat, és gondolati kényszer-betegséget állapítottak meg.

De van fény az alagút végén szóval, remélem a legjobbakat.:)

2016. szept. 27. 23:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Ehh de bánom, hogy én soha az életbe nem leszek képes segítséget kérni :/ 5 év alatt nem sikerült, azóta meg már Sodoma kapujában vagyok.

Hát remélem eléred azt a fényt az alagút végén :) Kitartást!

2016. szept. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 homo ludensz ***** válasza:
Butaság olyasmi miatt kínokat átélni ami gyógyszerekkel tompítható vagy kiiktatható. Saját tapasztalatomból mondom ezt mert én is jártam a pokol tornácán ezt bátra állíthatom.A gondozó pszichológusa letárgyalta a vezető pszichiáterrel és a klinika illetékeseivel hogy az ő tanácsukra önként befekszem a klinikára 3 hétre.11 napig kaptam infúziót utána gyógyszert és elbocsájtottak azzal hogy a gyógyszert itthon is tudom szedni.Végül is igazuk volt.
2016. szept. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Tudom, nem a kérdéshez kapcsolódik, de azért leírnám. :)


Én is pánikbeteg vagyok (3 éve), de már nem szedek gyógyszert, csak ritkán egy kis Frontint.

Nem tudom, hogy Te tanulsz-e vagy dolgozol, de én érettségi után, fősuli előtt lettem rosszul. Nem is tudtam hosszabb időn keresztül csinálni semmit, szinte mindig otthon voltam és keseregtem. Te ezt ne csináld, mindenképpen mozdulj ki! Bár a 3 év alatt nem csak lógattam a lábamat, például önkénteskedtem is, csináltam nyelvvizsgát, elvégeztem rövidebb tanfolyamokat, pár alkalmi munkám is volt.

Idővel jobb lesz, hidd el! Így is vannak kilengéseim, de konkrét rohamom jó ideje nem volt.


Ajánlanék Neked pár dolgot, amik Nekem sokat segítettek:

-Jóga, legalább heti egyszer. Fontos a légzés, sokat tanultam belőle, mikor meg kell nyugodni akkor használom.

-Multivitamin csomag szedése. Én a Vitakingtől szedem a Multi Basic Profi alapcsomagot, nem olyan olcsó, de érzem, hogy nagyban könnyít a napjaimon.

-Minden nap kimozdulni a friss levegőre. Körbejárni a házat, vagy elmenni kicsit sétálni, esetleg biciklizni. Fontos a mozgás, nem szabad egész nap bent lenni.


Ezek apróbb dolgok, de tényleg hasznosak! :)

2016. szept. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!