Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szóval őrült vagyok?

Szóval őrült vagyok?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: állandó jellegű szorongással és abból eredő időszakos hányingerrel és álmatlansággal kerestem fel egy pszichiátert. Ő átküldött egy pszichológushoz hoz pontosabb kórképet kapjunk. A pszichológus kitöltetett velem egy MMPI tesztet. Az eredmény pedig rosszabb mint gondoltam volna...elvileg szkizoid neurotikus,acting out viselkedésre hajlamos személy vagyok. Magas ámbár határon belüli a értékeim lettek az sc, pt,d és pp skálákon. Mit tegyek ha én egyszerűen nem érzem magam olyannak ahogy a diagnózis leírt? Én csak egy kis szorongással mentem be és most úgy érzem magam mint egy pszichopata... Mit tegyek? Mennyire megbízható ez a teszt? Tényleg nagy a baj?


22L



2016. szept. 15. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Amíg ki nem ürül a pénztárcád, addig beteg vagy. Mihelyt üres lesz, mindenki gyógyultnak fog nyilvánítani.
2016. szept. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ingyenesen járok csak a gyógyszerre költök.háromfélét akartak felírni de csak egybe egyeztem bele
2016. szept. 15. 17:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól mert neked ingyenes, ők még pénzt kapnak érte... :D
2016. szept. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy teszt alapján felállított "diagnózis" nem diagnózis. Ennyi erővel nem is kell pszichológus, a neten is van sokféle személyiség meg egyéb "TESZT". Engem is "diagnosztizáltak" már tévesen pszichopatának Rorshach-teszt alapján.
2016. szept. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy vélemény még nem vélemény. Jól tetted, hogy nem egyeztél bele a gyógyszerbe. Ha van rá mód menj el egy másik pszichiáterhez.

(Nekem pár hónapja kórházi zárójelentésemet is felülbírálta egy másik orvos)

2016. szept. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezek nem kőbevésett dolgok. Eleve, hogy mi nem normális az változik folyamatosan. De alapvetően az számít annak, ami akadályoz a mindennapi életben.
2016. szept. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!