Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochondrián tud segíteni...

Hipochondrián tud segíteni pszichológus? És ezen az egész alábbi helyzeten.

Figyelt kérdés

Eddig sose foglalkoztam a halállal, nem vettem komolyan, nem érdekelt, nem féltem semmitől, úgy voltam vele, mintha velem sose történne meg vagy nem is tudom...persze tudtam mindig is, hogy egyszer mindenki meghal, de nem foglalkoztam vele. Aztán elveszítettem valakit és akkor kicsitsem érintett meg úgy voltam vele, hogy ez természetes, idős volt már, ilyen az élet stb...fél évvel később kezdtem el felfogni igazán, hogy egyszer mind meghalunk és ez ellen semmit sem lehet tenni és milyen ijesztő, hogy fogalmunk sincs mi lehet utána... elkezdtem rettegni, 2 éve dohányoztam, egyik napról a másikra abbahagytam, teljes életmódot váltottam, ez mind szép és jó, de a beteges rettegés nem normális. Napi szinten beszélek be magamnak valami betegséget, és annyit vizsgálgatom magam, hogy mindig felfedezek valamit, pl. az ízlelőbimbóimra hittem, hogy nyelvrák, aztán a nyaki nyirokcsomóm is megnagyobbodott, vagyis azt hittem a doki szerint semmi elváltozás sincs, nem is tudja mit érzek...most fülbe sugárzó fájdalmam lett a torkomból hirtelen+ mintha lenne valami a torkomon és már megint rettegek és minden bajom. Egyik pillanatról a másikra kezdődött és már óriási gombócot érzek jobb oldalt a torkomban és egyre erősebben sugárzik a fülembe valami fájdalom. Bár van ott egy rossz fogam, reménykedek, hogy attól... De ez csak egy a rengeteg közül, rettegtem már agydaganattól és produkáltam a tüneteket, aztán szívinfarktustól és hasonlók...

20/L


2016. okt. 9. 00:34
 1/2 A kérdező kommentje:
Megint azt olvastam, hogy a fülbe sugárzó fájdalom lehet daganat is, de az csak nem egyik pillanatról a másikra kezd el fájni....vagy igen? Nem tudok mit kezdeni magammal, nagyon félek megint
2016. okt. 9. 00:42
 2/2 anonim ***** válasza:

A hipochondria egy pszichikai zavar, amely pszichoterápiát igényel. Pszichiáter ehez nem szükséges. A mezei pszichológus meg ehez kevés.

Esetleg nézz utána itt:

[link]

2016. okt. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!