Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki nehezen kommunikál az...

Aki nehezen kommunikál az emberekkel, az lehet, hogy autista (Asperger-szindrómás)?

Figyelt kérdés
Sokszor félreértem az embereket, szinte napi szinten van olyan élményem, hogy máris hülyének néztek, mert valamit rosszul értettem és arra nem megfelelően reagáltam. Én is nehezen fejezem ki magam, sokszor engem sem értenek a többiek. Nem tudok beilleszkedni semmilyen közösségbe. 19/f

2016. dec. 10. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez elképzelhető, enyhébb formában.
2016. dec. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Az is lehet hogy autistakkal vagy korulveve akik nem megfeleloen reagalnak.
2016. dec. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2

Ez aztán a poén!

2016. dec. 10. 12:35
 4/6 A kérdező kommentje:

#2

Elég szomorú, hogy egyesek viccet csinálnak abból, ami más embernek komoly probléma. Nem vagy az empátia királya, ha jól sejtem.

2016. dec. 10. 12:41
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Attól, mert nem tudod magad megfelelően kifejezni, vagy nem érted a többi embert még nem leszel feltétlenül autista. Esély van rá, de az is lehet, hogy csak szimplán figyelmetlen vagy.
2016. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az Aspergeresek állatában suták, és kényszeresen ismételnek dolgokat. A szociális készségek hiánya is utalhat erre, főleg ha nem érted a non-verbális jeleket, és lyukat beszélsz mindenki hasába.


Egy konkrét társaságban nem csak az számít, mi a téma, mi a dürgés, hanem mennyi visszacsatolást adsz ugyanarról a dologról, ami nekik számít. Általában senkinek sem szuperek a szociális képességei, ezért hálásak, ha jól reagálsz a dolgaikra, vagy úgy, hogy ők is értsék. Az emberek kapaszkodnak egymásba, ezért ne légy túl kritikus.

2017. márc. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!