Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha semmihez...

Mit csináljak, ha semmihez nincs kedvem és csak feküdnék egész nap? Hogy rázzam fel magam? Ez depresszió kezdete?

Figyelt kérdés

17 éves, végzős lány vagyok.

Alapjáraton mindig pörögtem, de most semmihez nincs kedvem. Pizsamában fekszek/ülök egész nap a besötétített szobában és olvasok/sorozatozok/zenét hallgatok/rendelgetek. Van, hogy benéznek a barátaim, barátnőim, de hiába hívnak valamerre, nincs kedvem menni, kb. az is zavar, ha mellém fekszenek az ágyban.

Nem is eszek, ma pl. egy doboz bonbont ettem és jégkrémet. Pedig ezelőtt figyeltem arra, hogy azért egészségesen egyek, reggelente és délután tornáztam, még itthonra is tettem fel minimális sminket. Most meg tényleg semmi kedvem nincs, mintha eltűnt volna belőlem a lelkesedés minden iránt.


Az egyik barátnőm szerint depressziós vagyok, merthogy a nagynénjénél is kedvetlenséggel kezdődött, aztán odáig jutott, hogy öngyilkos akart lenni...

Nekem nincsenek ilyen gondolataim, egyszerűen csak semmi kedvem nincsen semmihez



2016. dec. 13. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Pacsi

16/F

2016. dec. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ha normálisan étkeznél és testmozgást is végeznél, az agyad endorfinháztartása is normális üzemmódba kapcsolna és életkedved is lenne.
2016. dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy csináltam ezeket.

Aztán történt valami, és most teljesen bezárkóztam.

2016. dec. 13. 20:16
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Kit érdekel hogy csináltad? Most nem csinálod az a lényeg.
2016. dec. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Most van itt az ideje ennek.Téli üzemmód.Mint a maciknál.

Ne aggódj,jönnek az aktív hónapok is gyorsan.

2016. dec. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, lehet depresszió. A depresszió lényege, hogy nincs konkrét kiváltó oka, ezért is olyan nehéz uralkodni rajta.

De az is lehet, hogy simán csak túlhajtottad magad, vagy túl sok volt a szociális inger, mondjuk ez nem magyarázza a mozgáshiányt és a rendszertelen kajálást se.

Ha van olyan barátod/családtagod, akihez fordulhatsz komoly ügyekkel is, és nem csinál mindenből poént, fordulj hozzá, többet nyújthat, mint egy pszichológus.

Ha gondolod privátot is írhatsz.

19/l

2016. dec. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mit rendelsz?
2016. dec. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tomimi2 válasza:

Szia!

Nekem is ilyesmi bajaim voltak... De egy valamire sohasem gondoltam.

Hogy leukémiás vagyok.

Azt ajánlom hogy menj el mielőbb egy kórházba, és vetesd le a véred, hogy vizsgálják ki.

Jelei: Fáradtság, Étvágytalanság, Kedvtelenség, legyengültség.


15/F

2017. márc. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!