Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek pszichológushoz menni....

Félek pszichológushoz menni. Hogy változtassam meg a gondolkodásom?

Figyelt kérdés

Attól félek, hogy ha többször megyek, majd elkezdek hozzá kötődni, amit nem szeretnék.


Én nem szoktam mások előtt sírni, de ha mégis úgy alakul, akkor elég ciki, ha nem tudom majd abbahagyni.

Most akkor ott fog ülni velem szemben 1 óráig, és nézi, ahogy folyik a könnyem?? Nem tudom elképzelni.


2016. dec. 26. 21:22
 1/4 TR75 ***** válasza:

Igen. Ez így megy. Valamilyen módon kötődni fogsz hozzá (nem feltétlenül azt jelenti a kötődés, hogy megkedveled és majd mindig rá gondolsz. Az is kötődés, ha kivetíted rá a dühödet/szomorúságodat/miegyebet, és szükséged van rá ahhoz, hogy ezek az érzések "kiürüljenek" belőled, vagy hogy fel tudd őket dolgozni).

És igen, előtte fogsz sírni, ő meg nézi majd. De azt azért érdemes észben tartanod, hogy a pszichológus nem ítélkezhet, tehát azért ez a szituáció nem olyan, mintha egy családtagod, vagy egy idegen előtt pityeregnél.

2016. dec. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kötelező sírni, annyira meg nem fogsz hozzá kotodni, vagyis remélhetőleg miután sikerült megoldani azt amiért mentél, jobban leszel és otthagyod.
2016. dec. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Idegenhez miért kötődnél? Nem lesz az 1 óra beszélgetés. Pontosabban te beszélsz, ő meg bólogat.
2016. dec. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kötődés valóban elengedhetetlen, hiszen ily módon leszel képes megosztani vele a legbensőbb félelmeidet, érzéseidet, titkaidat. De sem ezek, sem pedig a sírás miatt a pszichológus nem ítélkezik, elfogad téged úgy, ahogy vagy, és azon dolgozik, hogy túljuss azon a nem túl kellemes állapoton, ami miatt feltehetően felkerested. Nyugodtan szánd el és engedd el magad, nagyon kevés megértőbb ember létezik a pszichológusoknál. Sírni pedig egyáltalán nem szégyen. Még a midennapokban nem, pszichológus előtt pedig pláne :)
2016. dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!