Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ennek az oka? Úgy...

Mi lehet ennek az oka? Úgy érzem segítségre lenne szüksége!

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves lány ismerősöm.Nagyon régóta ismerem.Nem mindig volt ilyen!Az utóbbi két évben elkezdett furán viselkedni!Folyamatosan úgy érzi,hogy őt mindenki utálja!A saját családjáról is ezt gondolja!Nagyon csúnyán megbántott és mikor megmondtam neki akkor azzal takarózott h annyira sajnálja!Nem tudja mi van vele,sokszor csinál dolgokat amire nem emlékszik és úgy érzi mindenki utálja.Mindenkit hátbaszúr utóbbi időben és megkever mindent!És ha ideges rángatózik!Mi lehet az oka? Ennyire számító lenne?(és ha iszik szabályosan elmegy az esze még egy hajléktalan is ki tudná használni ha nem figyelnénk rá) Lehetséges,hogy valami lelki problémája van?

2017. jan. 17. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, lelki problémákkal küzd. Talán depressziós. Érdemes lenne felkeresni ezzel egy pszichológust. Beszélj a szüleivel, mondd el nekik is ezt, amit itt nekünk.
2017. jan. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jelenleg hozzám sem szól a csaj!Többször próbáltunk vele már beszélni de meg sem hallgat! Úgyérzem szüleivel sem tudnék nagyon mit kezdeni!Rettenetesen sokat várnak el tőle! 2 nyelvvizsgája van jogosítványt is most szerzett,mellette számítógép ismeretekkel kapcsolatos tanfolyamot végeztetnek vele és kitűnő tanulónak kell lennie!:( Mindig mondja,hogy rossz a helyzete szülei veszekednek és megkell felelnie:(
2017. jan. 17. 21:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor ezért lehetnek problémái. Nem tudom, mit mondhatnék. Mint barát légy mellette, próbáld beszéltetni, hogy megnyíljon előtted. Biztasd, segítsd. Ha tényleg nem találsz már semmi megoldást, akkor hozd fel a pszichológust. Ajánld fel neki, hogy elmész vele, nem hagyod magára, és mondd el többek között azt is, hogy a saját egészsége érdekében történik mindez, azért, mert te aggódsz érte, szereted. Ezek az apró dolgok sokat segítenek egy emberen :)
2017. jan. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Megpróbálom rávenni,hogy keressünk egy pszichológust! Csak először álljon szóba velem!:(
2017. jan. 17. 22:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges okok:

-Rendszertelen életvitel,

-Életcélok hiánya,

-Szülői támogatás hiánya,

-Gyermekkori lelki sérülések,

-Bizonytalanság,

-Bizalmatlanság,

-Az ősbizalom teljes hiánya,

-Alkoholizmus(ez a kezdeti stádium!),

-Titkolt másság,

-Bántalmazás,

-Erőszak,

-Drogok,

-Gyógyszerek,

-Egyéb tudatmódosító szerek használata,

-Valamely mentális betegség fennállása,

-Szeretethiány,

-Magányosság,

-Depresszió,

-Fóbiák,

-Félelmek(haláltól,elvesztéstől,a sorstól,vagy bármitől),

-Szakítás,

-Barátok elvesztése,elhanyagolása,

-"Rossz társaság",

-És lehetséges,hogy rajtad kívül negatív emberek veszik körül.


Nem fog közeledni,ha nem férkőzöl a bizalmába,és nem fog pszichológushoz fordulni,mert attól is félni fog.Ismerős helyzet.Csak én sikeresen talpon vagyok,ugyanis nekem talpon kell lennem,mert anyukám rákos,és elég feladatom van ahhoz,hogy lefoglaljam magam.


Az én okaim:

-Magányosság,

-Szeretethiány,

-El nem fogadott,de már nem eltitkolt másság,

-Negatív emberek,

-Szakítás,

-Bizonytalanság és bizalmatlanság.


21/L

2017. jan. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!