Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » HELP! Meg akarok változni,...

HELP! Meg akarok változni, ismerem a problémáim forrásait, de nem tudom, hogy hogyan kezdjem. NAGYON hosszú lesz, de kérlek olvassátok el! (? )

Figyelt kérdés

Megpróbálok mindent ide besűríteni. Először is: sziasztok, 17 éves fiú vagyok. A gondom az, hogy borzasztóan magányos vagyok, ki akarok törni. Átlagos hétköznapjaim így néznek ki: hazajövök iskolából, ahol csak néhány emberrel vagyok jóban, pihenek, megyek edzésre, visszajövök és kezdem előről. Már itt vannak gondok: az, hogy itthon szinte mindeig egyedül vagyok (testvérem egyetemista, gyakorlatilag csak aludni jár haza, szüleim általában elfoglaltak) és ez eléggé nyomasztó, főleg, mert nagy a ház. Tudom, hogy ez viccesen hangzik, de ha az ember egyedül van, már a legjobb jólétet is aranykalitkának fogja fel.

Na mindegy, megyek tovább. Szóval mindig is egy intellektuális gyerek voltam, mindig a könyvek kötöttek le, a természet dolgai érdekeltek, és ezért elég okossá váltam. Elnézést a szerénytelenségemért, de vázolni szeretnlm a helyzetet. Mivel ilyen okoska lettem, ezért az osztályomban (általánosban) kitűntem, és sikerélményeim voltak mindig is a tanulásban, de! Olyan suliba jártam, ahova csupa rossz hátterű gyerek ment és a végén egyik pillanatról a másikra mindenki megutált, részben gondolom az eszem miatt, részben az anyagi háttér miatt, részben azért, mert én nagyon elutasítottam azokat a "menő" dolgokat, amiket ők csináltak -gondolom nem kell részleteznem- és ez lerítt rólam. Szóval ezért eléggé kiutáltak, és a végén ez már nagyon durván elfajult, meg akartak verni, ilyenek. Ez 14 éves koromban volt. Csak azért írom ezt az egészet, mert az lett ennek a következménye, hogy állandóan otthon ültem, mivel a sulis társaság nem volt opció és ezért a természethez fordultam, és tanulgattam egy bácsikától, csak hát ezért nagy árat fizettem: a miatt a pár hülye miatt, akik kiutáltak, az egész fiatalságot eltaszítottam magamtól (merthát mondanom sem kell, hogy miután engem is utáltak, én is hasonlóan álltam azután mindenkihez), nem mentem bele semmi buliba, és elszálltak felettem az évek. Burokban éltem. Mentem minden nap az erdőbe, nem volt semmi: se kocsmázás, se eljárás, se nyaralás haverokkal (mivel nem voltak), se lány, se csók. Annyira belém ivódott, hogy különc vagyok, mert annak tartott mindenki, így az is lettem, hogy már csak a természetben éreztem jól magam. Ahol lakok, nincsenek nagyon fiatalok, de abban az állapotban amúgy se tudtam volna barátkozni. Most se nagyon. A lényeg, h abszolút nem is voltak emberi kapcsolatok, tényleg csak 1-2 haverom volt. Aztán jött a gimnázium, ahol az első benyomást nagyon jónak akartam, görcsösen meg akartam felelni, ezért poénosra próbáltam venni a figurát, és összességében sikerült hülyét csinálnom magamból azt hiszem. Ezt később kijavítottam nagyjából, mert jóba lettem egy kisebb csoporttal, de csak év végére sikerült. De úgy érzem, hogy ott is megjátszom csak magam. Meg mindenki előtt, mert ha látnák valójában, hogy egy kis gyenge féreg vagyok, igazi barátok nélkül, élmények nélkül, fiatalság nélkül, akit nagyon kiakasztottak egy előző helyen, akkor azt hiszem, hogy megvetnének. Most itt vagyok 17 évesen, és a következő a helyzet: minden nap rágódok, hogy nem volt fiatalkorom, hogy elcsesztem az életemet, és ez önmagában nem lenne probláma, de mivel eddig nem volt, attól tartok, hogy nem is lesz, hiszen nem alakítottam ki baráti kört, meg ugye megundorodtam a korombeliek nagy részétől, tele vagyok komplexusokkal, amit nem tudok visszafordítani. Nincs fiatalság-érzetem. Nem annyinak érzem magam, amennyi vagyok. Hogy mehetnék el egy partizós helyre, amikor sose mentem még, tehát nem tudom, hogy kell ott viselkedni, és ez a tudat már önmagában elég, hogy hülyén érezzem magam, plusz ember sincs, akivel elmenjek, hála a bezárkózottságomnak, meg annak, hogy az olyan típusú emberrel szemben már alapból támadólag lépek fel tudatalatt, hiszen ezek tettek egykor tönkre. Aztán meg van egy csaj is, aki nagyon tetszett, de egyszerűen kiégett bennem minden, mert: mint mondtam, a belépőmmel leégettem magam, és ami azután jött azzal is, úgyhogy a csaj "bekategorizált" ilyen hülyének, és összejött mással az osztályból. Úgyhogy nem is igazán ismert meg. Lehet, hogy meghatódna, ha tudná, hogy hogyan érzek, meg mennyire fáj, de honnan tudná meg?


Szóval most itt vagyok azzal a tudattal, hogy nem csináltam semmit, ami fiatallá tett volna, nem jártam még buliban, nem tudom igazán, hogy milyen emberek között, nem voltam még viszonzottan szerelmes, nem csókoltam még lányt, és nincsen olyan barátom, akivel minden nap lóghatnék. És most amolyan "fuck love"-korszakban vagyok: azt látom állandóan, hogy fogja minden korombeli egy lánynak a kezét, a suliban mindenki mindenhol smárol, terítéken van állandóan, hogy ki mikor, kivel, hogyan. Hallom, hogy milyen könnyne jönnek össze emberek. Én nem álmodozom nagyon komoly dolgokról, de nem értem, hogy mi van vagy mi nincs bennem, ami miatt 17 évesen még egy lány sem nézett rám. Mindenkinek van vagy volt már valakije, mindenki meséli a nagy dolgait, és ami hihetetlenül idegesít, az az, amikor valaki szakít, vagy úgy szerelmes, hogy nem viszonozzák, és akkor azt az illetőt kötelező sajnálni, mindenki vigasztalja, stb. Elhiszem, hogy szar, de könyörgöm, kinek szarabb, mint nekem???!!! Mutassatok már még egy olyan lúzert, mint én! De ezt nem érzi át senki, pedig én nem panaszkodnék, ha szakítanék, inkább örülnék, hogy egyáltalán volt valakim.

Most már ott tartok, hogy valahányszor meglátok egy párt, ölni akarok. Ne ítéljetek el kérlek, mert nem vagyok ilyen eredetileg, de most már tényleg kezdek kikészülni, főleg, hogy minden lány sír, hogy neki normális meg érzékeny kell, -és hát könyörgöm, ha valaki olyan, aki nemet mond a cigire, igent a tanulásra, beb*szás helyett a természetbe jár, okos, érzékeny- nem normális, akkor ki az? És ehhez képest hamarabb jönnek össze emosokkal meg ifjú alkoholistákkal, mint velem. Szóval most már igazából nem hiszek magamban, mert itt az eredménye, hogy meddig jutottam a "normális" életemmel. Semeddig. És minden szerelmespár, akit a suliban látok, mélyebbre lök, és egyre kevesebbre tartom magamat. Hazafele menet ha ilyet látok, felhúzom a kapucnimat üvöltetem a legkeményebb zenéimet, és olyan bunkó vagyok mindenkivel, ammennyire csak tudok. Az elején csak néha fordultak meg fura gondolatok a fejemben, ma már minden nap, ha hazajövök öngyilkosságon gondolkozom és sírós hangulatom van egész nap. Nem is látok jövőképet, hiszen semmin nem estem túl, amin már túl kellett volna, és beilleszkedni sem tudtam. Annyira jól látom, hogy rengeteg mindent hagytam ki, amiket már sose pótolhatok be, és ha nem esek át olyanokon, mint a szerelem, akkor a belsőm se fog érni a korral.


Azért látok még reményt, mert most például közösségi programban voltam, és az ilyen napokon feldobott vagyok, és egész más szemmel nézem a világot, úgyhogy azt látom, hogy az egész hangulatfüggő. Vagyis ha ilyenné szervezném az életemet, akkor előbb-utóbb kimásznék a szarból, és még normális ember is lehetne belőlem. Viszont, egy ilyen után is egy hét tehetetlenség visszalök ugyanoda, ahol voltam. És félek. Mert megy az idő, és egyre több mindenből maradok ki, mindjárt 18 leszek, és még szerelmes se voltam. Aztán már soha nem leszek fiatal. És tényleg félek, hogy egy mélyponton őrültséget csinálok. Nem akarok meghalni. Csajozni akarok, bulizni (mértékkel), szerelmes lenni, azt akarom, hogy rám figyeljenek, célokat akarok, fiatal akarok lenni. Mert érzem, hogy nagy energiák vannak bennem, -hisz mondtam, hogy valamikor társasági lény voltam, és még belül mindig annak érzem magam és az is akarok lenni- de nem tudom felszabadítani őket. Én is akarok valaki lenni, érni akarok valamit, és be akarom bizonyítani, hogy az én utam is járható, és azt akarom, hogy a csajok végre meglássák bennem azt, akire szükségük van.


Köszönöm mindenkinek, aki végigolvassa, elnézést a hisszúságáért, minden válasznak örülnék, írjatok kérlek!



Ui.: még annyit fűznék hozzá, hogy voltam szakembernél, több helyen is, de igazából nem tudom nekik úgy előadni, mint ahogy itt levezettem, és szerintem nem is éri meg.


2010. máj. 5. 18:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Nagyon fiatal vagy még, érzelmileg, szellemileg is sokat fogsz még változni, érni (egyáltalán nem sértésnek szántam), és idővel megtalálod a helyed a világban, megtudod, ki vagy valójában. Ennyi idősen ne gondolkozz ilyen mélyen a saját személyiségedről, mert még fejlődni fog, ahogy egyre többet tapasztalsz. Csak koncentrálj a jelenlegi céljaidra, pl. suli, ha tetszik egy lány, mosolyogj rá, legfeljebb pofákat fog vágni :D. De még ezzel sem vagy elkésve egyáltalán. Nekem 21(!) évesen volt először barátom. Csinálj, amihez kedved van, most még ráérsz. Olvass, sportolj, nézz filmeket, hallgass zenét.

A társaságban pedig sokszor kompromisszumokat kell tenni, hogy idővel tényleg találj barátokat. Vagyis először lehet a "hülyékkel" is lógni, bulizni, és lehet hogy lesz köztük, vagy az ismerőseik közt kevésbé hülye is. Nem lehet mindenkit kedvelni, de az alkalmazkodás is egy fontos tulajdonság.

Semmiről nem késtél még le! Csak fogd fel kevésbé görcsösen a dolgokat.

2010. máj. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy végső mentsvárként még ott az egyetem, ha egyetemre mész, nappalira, ott rengeteg új szaktárssal ismerkedhetsz meg, akikkel eljárhattok ide-oda, biztos lesznek köztük normálisak, és valószínűleg az érdeklődésetek is hasonló lesz, ha egy szakra jártok!
2010. máj. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Na most ha jól olvasom, a legnagyobb gondod, hogy még nem volt szerelmes kapcsolatod. (Pedig vészesen múlik a fiatalságod:):):)!) Viszont úgy viselkedsz, hogy marha nehéz lehet hozzád közeledni. Kinek van kedve egy sündisznót simogatni?


Soha ne játszd meg megad! Légy olyan, amilyen valójában vagy. Hidd el -akármilyennek tartod is magad, nincs vonzóbb, mint az egyenes, őszinte ember, aki önmagát adja. És ebbe belefér rengetegféle tulajdonság. Biztos, hogy van valahol egy lány, akinek pont olyan fiú kell, mint amilyen te vagy.


Aztán ne hidd azt se, hogy olyan különleges lennél, mert kicsit beképzeltnek tűnsz:) Szerencsére azért még akad pár korodbéli fiú, akiknek hasonlóan fontos a tanulás stb. Szállj le a földre: egyrészt tele vagy kisebbrendűségi érzésekkel a társasági kapcsolatok terén, másrészt amolyan úri remeteként felülről szemléled a korosztályod.


Próbálj apró lépésekkel előre haladni. Kezdetben egyszerűen csak pusztán a jelenléteddel végy részt a társalgásban, nem kell hozzászólnod. De légy érdeklődő, figyelmes. Aztán, ha feléd fordulnak, próbálnak bevonni, akkor viselkedj természetesen, ne akarj valaki másnak látszani. Mondd azt, amit valóban érzel, gondolsz.


És még MINDEN ELŐTTED VAN!

2010. máj. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Szia!

komolyan én ugynailyen vok, de tényleg, csak annyi különbséggel h én nem tanulok jól:D

MEg h van egy-két barátom akik hívnak bulizni de én nem szeretek.

De amúgy teljesen átérzem h mit érzel, és hidd el nem lesz ez mindig így, most tudom h szar, de ezt ki kell bírni, egyszer neked is lesz családod, és jön egy ugyanolyan lány mint te vagy, és akkor megfogod találni a boldogságod!

bennem is ez tarja a lelket:D

17/L

2010. máj. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:

Szia!

17 éves lány vagyok, talán rokonlelkek vagyunk valamilyen szinten. :)


Az alapján amit magadról írtál, értékes embernek tűnsz nekem. Egyáltalán nem negatív hogy okos vagy és természetszerető!

Az általános iskolai dolgokat azt tanácsolom, próbáld elfelejteni. Onnan talán kinéztek, de hidd el, sok fiatal jár így az általánossal. Már túl estél rajta egyszer, teljesítetted, próbáld meg lezárni magadban.

Bizonyára te is észre vetted, hogy mennyivel jobban érzed magad a gimiben. Nem kell ennyire görcsösen felfogni a barátkozást. Lazíts egy kicsit! Nem kell minden szavadat 20-szor átforgatni magadban. Ha képes vagy arra, hogy kicsit feloldódj, a barátkozás magától megy majd.


Amit a párkapcsolatról írtál... valamikor én is így voltam vele. Átéltem a "fuck love" korszakot, 15-16 évesen. Nem akartam komoly kapcsolatot, csak annyit hogy legyen már valakim.. Aztán egyszercsak megtetszett egy srác a buszon, és elhatároztam, hogy "megszerzem". Így persze idővel átalakultak a nézeteim: mostmár nagyonis fontos számomra a komoly kapcsolat, a szerelem. És nem nézem undorodva a párocskákat. :)

Azt hiszem, az a dolog titka, hogy nem szabad erőltetni. Ne úgy gondolkodj, hogy "legyen már valaki", az nem vezet jóra. Ha megtetszik egy lány és alkalmad adódik akkor kezdj hozzá közeledni. Tudom, hogy a kezdeményezés nehéz. A legnehezebb, de azon is túl kell esni. Csak sok bátorság kell hozzá. De gondolj bele.. nem veszthetsz semmit, ugye?

És azt se felejtsd el, hogy bizony sok lány van, akinek nem egy eljárós alkoholista nőcsábász kell, hanem egy intelligens, megértő társ.


Az osztálytársnőd szerintem próbáld meg elfelejteni, ő már elúszott. Ne idegeskedj ilyesmi miatt. Az osztálytársakat egyébként sem javaslom, túl kompikált, bajos... Inkább nézz körül a suliban, vagy másfelé.


Hát, persze...másfelé! Ha hívnak csapj le az alkaloma. Ha úgy állsz hozzá, hogy félsz mert még nem csináltál ilyet, nem jutsz előre. Menj el, itt sincs veszteni valód, nemde? Persze nem kell rögtön a közepébe csapni, hogy "dejó, végre!".(pl: ne idd magad ájulásig) Tudni kell mértéket tartani. :) Erre képes vagy.


A szüleidet megkérhetnéd talán, hogy csináljatok közös családi programokat, nyáron nyaralásokat. Valami szabadidejük csak van! Beszélgess velük többet, több dologról. Ez nagyon jót tudna tenni!


Nagyon fontos, hogy kibeszéld a problémáidat! Ha magadba folytod, abból nagy baj lehet. Ennek az eredményét sajnos érzem az írásodon. Nagyon is sokat tud segíteni egy pszichológus. Még ha te nem is így gondolod... itt sincs veszteni valód, egy próbát megér!


Még jobb ha hozzád közel állónak beszéled ki a dolgaidat. A szülő jó ötlet, persze tudom hogy ez kényes lehet. Ha még nem sikerült mélyebb barátságot kialakítanod, talán érdemes lenne hozzád hasonló embert találni interneten keresztül. Egyeseknek így a legkönnyebb beszélni a probrémáikról, kevesebb a gátlásuk. Az bizonyára azért van, mert gondosan megfogalmazhatják a mondanójukat, és azért mert nem ismerik azt akivel beszélnek. Itt sem lehet veszíteni..


Nagyon fontos, hogy ne hagyd el magad, hogy ne add fel! Nem pazaroltad el a gyerekkorod, ne aggódj! Személyenként nagyon változó, hogy ki, mikor, minek kezd neki.

Nagyon is járható az utad. :)


Sok sikert!

2010. máj. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

rövid leszek és tömör:

Minden energiádat amit arra b*szol el hogy a múltadan rágódsz fordítsd új kapcsolatok létrehozására.

Napod végén értékeld amit tettél ezért:

a) a mai napomat is elfecséreltem mert loser vagyok

b) lehetőségeket, megoldásokat kerestem (pl mint ez a levél amit megírtál vagy pl programoknak nézel utána)

c) siker: egy lépést megtattem előre (bármilyen kicsi is az) pl megismertél egy érdekes arcot (akár online)


Konklúzió: ha b) és c) több mint a) akkor kezded elhagyni a loser éned és életed napról napra szebb és élhetőbb lesz


te rajtad áll hogy az elvesztegetett(nek hitt) eseeményeit az életednek bepótold (ígyvan, mert nem késő -tapasztalat):

"Life or death? Make your choice!"

2010. máj. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Azért valamit válaszolhattál volna, mert mi komolyan vettük a kérdésedet.
2010. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy nem válaszoltam, igyekszem bepótolni:):


Tudom, hogy kicsit beképzeltnek tűnök, és úgy tűnik, mintha felülről szemlélném az egészet, de az a helyzet, hogy szerintem jóval érettebben gondolkozom a korosztályomnál. Vonzás törvényén, Oshón, Testbeszéden és ehhez hasonlókon nőttem fel, úgyhogy elég jól ismerem azt hiszem a világot.

Az udvarlással az bajom, hogy egyszerűen nem tudom hova tenni. Egyszer azt hallom, hogy töketlen, aki nem udvarol, másszor meg azt, hogy a csaj szemel ki. De szerintem tökmindegy, a lényeg az, hogy jóképű legyen és tetsszen a csajnak, akkor teljesen mindegy, hogy udvarol-e vagy sem. Én valahányszor próbáltam, úgy éreztem, hogy hülyét csinálok magamból, vagy mintha vmi tehetségkutatón lennék, ahol el kell, hogy bíráljon a "zsűri"... de sosem azt, hogy ez bejönne a csajnak. Az erőltetésről meg... hát nem tudom... szerintem akkor se normális, hogy ebben a korban még semmiféle kapcsolatom nem volt a másik nemmel. Igaz, nagyon későn érő vagyok, tehát 14 évesen kb 12-nek néztem ki, de ez engem nem vigasztal, attól még fejlődök. Nagyon zavar az, hogy mindent megteszek, hogy a lehető legnormálisabb legyek, de még a normális lányok is csak a tucatcsávókra buknak.

Szülőkkel szoktam beszélni, de nem ugyanaz, mintha korombelivel beszélnék, mert túl "felnőttes" a gondolkodásuk...

Interneten meg, hát tudom, hogy könnyebb, azért is kezdtem egy blogot, ha érdekel valakit, belinkelem a címet.

Továbbra is írjatok! Most egy hétig nem fogok tudni írni, mert elutazom, szóval nem azért nem írok, mert lusta vagyok, és utána válaszolok teljes lendülettel! Írjatok!

2010. máj. 8. 17:13
 9/23 anonim ***** válasza:

"Mivel ilyen okoska lettem, ezért az osztályomban (általánosban) kitűntem, és sikerélményeim voltak mindig is a tanulásban, de! "


"Vonzás törvényén, Oshón, Testbeszéden és ehhez hasonlókon nőttem fel, úgyhogy elég jól ismerem azt hiszem a világot."


Vedd ki ezeket az életedből és nem marad semmi. Vágod hogy mindieg ezekkel jössz?

Tisztázzunk valamit azt hogy elolvasol X könyvet az nem erény. Ha fel tudod mondani betűről betűre az sem. Ha elmész a természetbe mert nincs barátod akivel lehetnél az sem. Ha tanulsz és mindenből 5ös vagy az azt jelenti hogy alázatos vagy és hogy képes vagy magadat mások irányítása alá vonni /vagy azt h túl könnyű az anyag/.


Le tudod írni hogy mire tanított meg pl Osho? Vagy a vonzás törvényéből te miket alkalmazol?

2010. máj. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"...úgyhogy elég jól ismerem azt hiszem a világot"- ha ez igaz volna, akkor nem szenvednél a kapcsolatok kialakításának hogyanján! Aki ismeri a világot, az az embereket is, ugye?


Valóban nem elég rengeteg könyvet elolvasni (aztán erre fene büszkének lenni:)). A bennük fellelhető jó gondolatokat, megoldásokat alkalmazni is tudni kell a mindennapi életben.

2010. máj. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!