Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Féltetek már annyira vizsgától...

Féltetek már annyira vizsgától, hogy elgondolkodtatok az öngyilkosságon?

Figyelt kérdés
2017. jan. 18. 16:59
1 2
 1/11 jeverezi ***** válasza:
74%
nem féltem még 1 vizsgától se mert nem ér annyit hogy öngyilkos legyek miatta
2017. jan. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, amikor kiderült, hogy az a tanár fog államvizsgáztatni az egyik fő tárgyamból, akitől egyenesen rettegek, akkor rendesen bepánikoltam, hetekig nem tudtam aludni, rengeteget bőgtem, gyomorgörcsöm volt... de hogy emiatt öngyilkos legyek???!!!!!! Fel sem merült bennem.

Mert mi a legrosszabb, ami történhet? Az, hogy megvágnak. És akkor mi van? Lehet pótvizsgázni, vagy nem lesz diplomám, attól még életem lesz.


A sztorim végét is leírom azért... bementem, kihúztam a legsz*rabb tételt, ami csak létezik. Annál a tanárnál, akinél eleve görcsben volt a gyomrom. Teljesen leblokkoltam, alig tudtam két értelmes mondatot kinyögni. Aztán tett fel pár mentő kérdést (mert mint utóbb kiderült, államvizsgán már nem buktatnak, csak ha valaki tényleg síkhülye), végül adott egy kettest. Az államvizsga többi részére, a többi tanárnál ötöst kaptam, a szakdolgozatom is ötös volt, a szigorlataim átlaga is, így végül is jeles lett a diplomám, még ezzel a kettessel is, úgyhogy az égvilágon semmi jelentősége nem volt a dolognak. Utólag már csak nevetek az egészen. Ezért érdemes lett volna öngyilkosnak lenni?

2017. jan. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer igen, mert a szüleim kikészítettek volna miatta. Persze nem éri meg, semmilyen vizsga miatt. De ők szörnyetegek, tőlük megszabadulnék bármi áron.
2017. jan. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Nem nem nem.. Én sosem féltem a vizsgáktól ugyanis tudom hogy felkészültem és mindent tudok, hát ha ez segít. Én a tanáromtól kértem segítséget és segített is az egészen. De sosem gondoltam öngyilkosságra.
2017. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a legbölcsebb dolog, ha belenyúlsz apád szekrényébe, kiveszel egy jó fajta lötyit és töltesz egy pohárral. Nem viccből mondom.
2017. jan. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Vizsga miatt félelemtől nem, de amikor beírta a karót Neptunba, már megfordult a fejemben.


Egyébként az én lelki világomat is tönkreteszi ez a vizsgázás, ráadásul 25-én kettőből is megyek. Rajtam a depresszió tünetei uralkodnak, és alig vannak érzéseim, kedvetlen vagyok, semmit sem tudok élvezni. Remélem, hamarosan vége lesz ennek. :(


Ne öld meg magad, de egy pohár piát vagy forró kakaót mindenképp vágj be :(


21/L

2017. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Ennyire?Neeeem!:O Ilyet még madártávlatból sem hallottam.Aranyom,21 vagyok,"apám" alkoholista,mama már 87 éves gondozásra szoruló idős ember,anyukám 1,5 év alatt 3 műtétet élt meg,12 kemoterápia mellett,2015.március.17.-én diagnosztizálták vastagbélrákkal,2016.december 27.-én szállították az idegsebészetre agydaganattal,minden alkalommal én voltam a mentőben mellette(amit kutya kötelességemnek tartok,nem csupán emberi jó érzésből,hanem szeretetből),és TE AZT MONDOD,HOGY EGY VIZSGA MIATT FÉLSZ ANNYIRA,HOGY ÖNGYILKOSSÁGON GONDOLKODSZ?

Édesanyám sem akart a rák miatt öngyilkos lenni.Gondolkozz.Van két kezed,valószínűsíteni merem,és van két lábad,és valószínűleg látsz is.Ja,és hadd ne mondjam,szakított velem időközben a párom is!És te akarsz öngyilkos lenni egy vizsga miatt?Jézusom!

Gondolkozz......Sikeres akarsz lenni,és kiegyensúlyozott életet élni,vagy szerencsétlenkedni?Mert most csak elmerülsz az önsajnálatban,ezt látom!


Utóirat,egy kedves tanárnő mondta nekem annak idején nagyon szépen-aki szintén rákos,áttétes,tüdőembóliás is-,idézem:"A gyengédség csak korlátozás!"


Tehát csupa jóindulatból nem kezdtelek el sajnálgatni.

2017. jan. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Jóformán az összes fontosabb egyetemi vizsgám előtt virrasztottam 48-72 órákat, mert annyira féltem tőlük, hogy aludni sem bírtam. Közben tanulni próbáltam, de az idő fele azzal telt, hogy bőgtem a tételek fölött és azon gondolkodtam, hogy nem lenne-e jobb, ha inkább kiugranék az ablakon, ahelyett hogy elmegyek vizsgázni. Volt olyan vizsgám, ahol még a teremajtóban is elbőgtem magam félelmemben, mielőtt bementem volna tételt húzni. És sajnos egyszer még olyan is előfordult, hogy a vizsgán bőgtem el magam. Pedig tudtam mindent és ötösre vizsgáztam aznap, tehát nem azért sírtam, mert féltem, hogy megbuktatnak, csak a többnapi nemalvás meg a stressz akkor jött ki rajtam. Nagyon ciki volt, azóta is elszégyellem magam, ha rágondolok. :(
2017. jan. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válasz még jobban bebizonyította, hogy nem akarok én egyetemre menni.
2017. jan. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én voltam az utolsó. Azért ne az én példám alapján döntsd el, hogy jelentkezel-e egyetemre vagy sem! Nyilván nem mindenki éli meg ilyen drámaian a vizsgaidőszakokat! Ismerek olyat, aki szinte nulla tanulással, puskázással csinálta végig az egész egyetemet (csoporttársam, akkoriban legjobb barátom volt, rólam puskázott szinte mindig mindent szó szerint). Még az államvizsgáján is puskázással ment át. Na ő aztán tuti nem izgult egy vizsgája miatt sem. Nekem azt mondta, hogy az esélytelenek nyugalmával vágott neki mindegyiknek. Szinte kivétel nélkül elsőre át is ment mindegyiken. Irigyeltem, gondolhatod!
2017. jan. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!