Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ilyen stresszes...

Miért vagyok ilyen stresszes és hogyan küzdhetem le? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Egy 13 éves fiú vagyok és mindig nagyon ideges vagyok pl amikor témazáró van hasgörcsöm van és hasmenés,régebben bele tudtam betegedni ha valami miatt nagyon ideges voltam, most például ezen a héten sok dolgom van/volt ezek között 6 dolgozat, 1 föci tz (nagyon nem szeretem és nem is megy jól), és egy másik suliba felvételi, anya is apa is meg mindenki mondja hogy nem érdekel senkit ha most nem vesznek fel majd 8.ba, nem baj ha 3as lesz a föcim...még is már múlt héten olyan stressznen voltam amitől már sírtam...valaki tud adni tippet?

2017. jan. 18. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Hat en javaslom, hogy mihamarabb keressetek fel egy szakembert ezzel kapcsolatban. Az nem normalis hogy ilyen fiatalon egy dolgozattol ilyen tuneteid vannak, ugyanakkor az, ahogyan a tested reagal a stresszre sajnos sokaknal elofordul, tehat nem egyedi eset. Ne ijedj meg, ez kezelheto! De mindenkepp erdemes lenne konzultalni valakivel, mert kesobb rosszabbodhat az allapotod, es nagyon sokat ronthat az eletminosegeden (nem szivesen veszel mar reszt csaladi rendezvenyeken, vagy nem toltesz idot haverokkal, nem jarsz el focizni, vendegsegbe stb), esetleg egyeb szorongasos betegsegek is kialakulhatnak, es akkor mar nehezebben szabadulsz tole.

Ideig oraig a sport, eletmodvaltas stb segithet, de szerintem egyreszt te meg nagyon fiatal vagy ahhoz hogy egyedul megold, masreszt joval eretteb felnotteknek sem megy egyedul.

2017. jan. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jó,jó,értem én,hogy stresszelsz dolgozatoktól 13 évesen,de ez pánikrohamokat fog egy idő után okozni.Ne stresszeld agyon magad dogák miatt,az életben ezer meg annyi probléma várhat rád,amire nem is számítassz.Gondolj arra,hogy ha egy súlyosabb problémával állsz szemben,azzal hogy fogsz megküzdeni,ha egy dolgozattól hasmenésig stresszeled magad?


21 évesen tudod mit csinálok?Ápolom a rákos édesanyámat,akit 1,5 év alatt 3-szor(!) műtöttek,12 kemoterápián esett át.Az ápolás alatt értem a sebfertőtlenítést,a sebkötözést,a vénái ápolását(Lioton gél csodákra képes),az állapotfelmérést(lázmérés,vérnyomásmérés),gyógyszerek adása,Clexane szubkután injekció hasba-lábba-karba való adása.


És tudod hány év van köztünk?CSAK NYOLC év van köztünk.Ami azt jelenti,hogy amikor én nyolcadikas voltam,akkor valószínűleg te első osztályos voltál.Nem nagy különbség.


Nem rég még tanultam,leérettségiztem,dolgoztam,és most amúgy csekkeket is fizettem már értelemszerűen,most munkát is keresek,de jelenleg a házi ápolás a legfontosabb.


Említettem már a házvezetést?Ami áll:

-Mosás,

-Mosogatás,

-Teregetés,

-Én csinálom a vacsorát,



Mindeközben nekem kell erősnek maradnom.Ja,és van egy alkoholista apám is.


De!Hogy ne egy önsajnálatba fulladó választ olvass,szembesítelek a rideg valósággal:nem a tanulásból meg a barátok szerzéséből áll az élet,meg nem a dolgozatokból,és nem csupán a tanulástól leszel életképes,és VAN JÖVŐD,mindig tekints előre,és ne lefele,vagy hátrafele nézz!

Ne stresszeld agyon magad.

Meditálj,hallgass nyugtató zenét,sportolj,játssz videójátékokat,ÉLJ!Most vagy abban a korban,hogy muszáj gyereknek maradnod még,mert különben ebből mentális problémáid lehetnek később,és kérlek,ne gazdagítsd a gyógyszeripart,van elég páncélautó,nem kell több,és nem kell minden pszichiáternek,és minden pszichológusnak BMW-vel meg Audival járni!Hidd el nekem,magadon tudsz a legtöbbet segíteni,de ha szakemberhez fordulsz,figyelj rá,hogy:

-AZt kell,hogy a szakember hangsúlyozza,hogy a problémád fő okát találjátok meg!


Ne pszichiáterhez,pszichológushoz menj!Ha már muszáj szakember.De először mindig saját magadat próbáld "kezelni",és próbálj rájönni,honnan indulhattak a problémáid.Itt úgy érzem,NEM maximalista családról van szó,itt valamiért te szorongsz.


A szorongásod oka pedig szerintem az,hogy túlzottan is a környezeted véleménye érdekel.Ne érdekeljen ennyire,lazulj el egy kicsit!

2017. jan. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Igaza van a 2. valaszolonak, a panikroham lesz a kovetkezo ha nem kezelteted, ezert mihamarabb erdemes szakemberhez fordulni. De en tovabbra is azon a velemenyen vagyok, hogy ez egyedul nem fog menni. Nem vagyok a gyogyszeres kezeles hive en sem, es szeribtem neked meg nincs is ra szukseged...sot, szerintem neked meg nem is adnanak. Attol fuggeltenul nem art pszichologust es pszichiatert is felkeresni egy konzultaciora.

A 2-esnek irom: Egyebkent idosebb/felnott embereknel, elorehaladott/sulyosabb allapotban en nam latom olyan nagy tragedianak a gyogyszeres kezelest sem ,ha szabalyozott keretek kozott, rendszeres kontroll mellett tortenik az adagolasa. Van az az eset, amikor a beteg eletminosege annyira megromlik, hogy alapveto dolgokat keptelen elvegezni, pl. dolgozni es eltartani magat, es kell a gyogyszer, hogy labra tudjon allni, mert a terapi nem oldja meg a probkemakat 2 het alatt, az is legalabb fel ev...Amugy meg abbol a penzbol amig munodjuk 1-2 evig gyogyszeren el nem lesz senkinek luxusautoja, mert szakember 90%-ra irja fel, szoval kb 1-2000 Ft/ 3 havi adag. Ennel a nok tobbet koltenek fajdalomcsillapitora azokon a napokon...de mindegy, ez az en velemenyem.


A kerdezo problemajara visszaterve, szerintem ez is hatamas dolog, hogy egyaltalan eszrevetted, felismerted hogy valami nincs rendjen, es tanacsot kersz, ergo keresed a megoldast. Sok felnott ezt keptelen felismerni is egyaltalan, nem csak magan, de akar egy csaladtag eseteben is.

Szoval az, hogy ezt igy felismerted, azt jelenti higy eleg okos es erett vagy ahhoz, hogy ki is labalj belole :)


A 2-es valaszolo problemaival meg ne torodj (sajnalom ami tortenik vele, hogy oszinte legyek en a testveremmel eltem at hasonlot tizen sok eve, tudom mirol beszel). De neked most a sajat helyzeteddel kell torodni, nem kell magad masokhoz merni, ez ezzel elodazni a sajat problemad, vagy rosszabbul erezned magad, hogy masnak mennyi baja van, megis tulel, neked meg fele annyi sem, megis problemaid vannak. EZ NETTO BAROMSAG! Nem vagyok egyformak, Neked a Te problemad a legnagyobb, te tudod hogy min mesz vagy mentel keresztul, mit hoztal magaddal eddig az eletben.

Ezek a szomatikus tunetek elfolytasbol jonnek, sokszor a tulzott megfeleli kenyszer okozza oket, de van hogy valami fele bantalmazas az oka...

De mint mondtam, kezelheto, a szakembereknek vannak erre kulonbozo modszereik.

2017. jan. 19. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!