Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén lennék? (törénetem...

Skizofrén lennék? (törénetem lent)

Figyelt kérdés

24 éves fiú vagyok. De nem is ez a lényeg. Amikor emberek közt vagyok , úgy érzem , nem mindig ,hogy rólam beszélnek.

Rengeteg zenét hallgatok napi 24 óra ha lehet így mondani.

Zenehallgatás közben is hallom ahogy rólam beszélnek. Pedig nagyon hangosan hallgatom a zenét. Olyan mintha a fülembe sugnák. Teljesen megvagyok ijedve félek. De volt amikor egy árnyékot az előszobámba kígyónak láttam. Oda is mentem de ilyen nem szokott előfordulni velem, hogy halucinálok. Engem a hangok amit az emberek mondanak zavar. Nem tudom tényleg megbolondultam vagy csak idegi kimerültség. Ja és egy példa ma este felé amikor hazaértem trolival utaztam nők ültek a trolin és mintha rólam beszéltek volna. De csak szavakat mondanak.

amúgy alkoholt fogyasztottam életemben , de ilyen problémám még nem volt. Nagyon ideges vagyok , hogy mi lehet ez.

válaszotok előre is köszönöm szépen !



2017. jan. 22. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2017. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és ha nem vagyok skizofrén és ez mind igaz? hogy dolgozzam fel ? hogy lehet így élni ? így egy normális kapcsolatot nem tudok majd kialakítani.
2017. jan. 22. 20:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Stressz, szorongás, és ha látják rajtad h zavart vagy, szorongsz akkor lehet h beszélnek rólad. Első körben próbáld ki a valerianát és igyál citromfű teát, nézz vígjátékokat, hallgass nyugtató zenét.
2017. jan. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz magadtól javítani a helyzeten akkor pedig irány a doki.
2017. jan. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2. válaszoló , nagyon szépen köszönöm
2017. jan. 22. 20:09
 6/9 A kérdező kommentje:

még annyit szeretnék kérdezni , hogy mért vagyok ennyire fontos az embereknek ? hány komolyabb beteg ember él a világon. Ezt amíg nem értem addig a lelkem nem nyugszik.

Amúgy amikor jól eső szavakat hallok akkor elmosolyodom.

de van amikor úgy érzem bántanak.

2017. jan. 22. 20:21
 7/9 A kérdező kommentje:
ja és még van egy nagy bajom ami tényleg zavaró , hogy valamit félre hallok és félre értem.
2017. jan. 22. 20:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz, mert van az ismerőseim körében skizofrén, és hasonló tünetekkel kezdődött neki. Kérj beutalót az idegosztályra!
2017. jan. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez egyenélőre inkább valami más személyiség zavarnak tünik. Mindenképp fordulj viszont orvoshoz
2017. jan. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!