Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért irtózom a terhességtől,...

Miért irtózom a terhességtől, a szoptatástól?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok. Szeretnék majd gyereket, de olyan mértékű iszonyt érzek a terhességgel és a szoptatással kapcsolatban, hogy nehezen tudom elképzelni, hogy valaha is válétozni fog. Gyakran álmodom, hogy várandós vagyok, de ezek az álmok nem töltenek el jó érzéssel, ha azt álmodom, hogy egy elhanyagolt gyerek, más gyermeke kerül hozzám, az viszont mindig nagyon pozitív érzéseket kelt bennem és erős kötődést jelent. A gyermeklélektan és a gyermeknevelés pedig kifejezetten érdekel. Mit jelenthet ez?
2010. máj. 24. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne, én is "érintett" vagyok :)
2010. máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
El tudom képzelni, hogy csodálatos dologként is meg lehet élni, de nekem valahogy nem megy. Ha őszinte akarok lenni, egy várandos nő láttán néha eszembe jut, hogy "de jó, hogy én nem" és nem lágyul el a szívem. Pedig gyereket tényleg nagyon szeretnék.
2010. máj. 24. 14:28
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

23 évesen még ráérsz a terhesség gondolatával foglalkozni, ha ez ennyire kinos. Majd eljön az az idő is hogy más lesz a véleményed.Most még szórakozz, tanulj, utazz.Ha lesz egy komoly kapcsolatod és a igazi szerelmed kivánsága a baba lesz Te is jobban átgondolod.A szerelemért sok mindent másként lát az ember.

Légy vidám és kiegyensúlyozott.

2010. máj. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ezzel én is így vagyok... Írtózom az egésztől, persze ez nem szép dolog, de az tény h akkor sem egy leány álom a dolog. Nem akarok most elrettentő dolgokat írni, mert én se szeretek róla beszélni. Egyébként én is gyakran álmodom ilyet, és mindig rossz érzéssel ébredek, Rémálmok inkább mint egyszerű álmok.
2010. máj. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
A szoptatástól én nem irtózom. 23/F
2010. máj. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Lehet, hogy nagyszerű örökbefogadó lennél. :-)

Azt modnják, 25 éves kor környékén árasztja el a nőket az anyai ösztön, és akkor kezdenek babára vágyni. Még én sem tartok ott, úgyhogy tapasztalatom nincs, de én is ódzkodom a terhességtől (különösképpen a szüléstől). Viszont mikor a párom mondogatja, hogy hogy fogjuk majd várni a gyerkőcöt, meg kitől mit fog örökölni, meg mi jókat fogunk vele szórakozni, akkor azért kicsit megjön a kedvem... Ne aggódj, még korai ezen gyötörnöd magad.

Ha viszont tényleg iszonyodsz majd később is a terhességtől, úgy semmiképp ne vágj bele. A babának sem lesz jó, megérzi, ha nem örömmel várják.

2010. máj. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!