Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokhatnek le a fuggose...

Hogyan szokhatnek le a fuggosegemrol?

Figyelt kérdés
Videojatek fuggo vagyok! Az osszes kapcsolatom, amit a munkaim altal felepitettem kozel 8 eve, mind szertefoszlottak, parkapcsolatom nem tartott tovabb 1 evnel (most lett vege, elotte 5 evig nem voltak csak alkalmi kapcsolataim, bar tobb novel is epithettem volna csodalatos parkapcsolatot, de nem kellett), a barataim is eltavolodnak tolem. Tovabba adossagot is felhalmoztam, mert nem torodtem a munkammal (szabaduszo vagyok), ami nagyon nagy teher lett a mai napra, emiatt feszultte valtam, es depressziossa. Akikkel jatszom profi videojatekoskent ismernek, de ettol nem erzem magam tobbnek, es nem is vagyom az elismeresre, csak ugy erzem akkor tudok megnynugodni, es valahol boldog lenni, ha videojatekokkal jatszom. Tobb novel akikkel megismerkedtem, elmeseltem nekik is, hogy fuggo vagyok, probaltak segiteni de nem kellett, nem foglalkoztam veluk. A munkam a szamitogepen tortenik, de napi szinten nem foglalkozom vele, csa maximum 2 orat, a tobbit a videojatekokra forditom, ez 6-8 ora napi szinten, a jatek. A munakamat semmi masra nem szeretnem lecserelni, talan kornyezetvaltozas kellene, a pszichiater is ezt javasolta, es hogy tervezzek csaladot, talan ugy erzem, valoban boldog lennek, ha szeretnek egy not es gyermeket szulne nekem, kepes lennek leszokni a fuggosegemrol, de az anyagi helyzetem miatt ez kivitelezhetetlen. Jart mar valaki hasonlo helyzetben? Nem birom megallni, hogy ne legyen olyan nap, hogy ne jatszam legalabb 4 orat, ha ez mashogy nem megy, alig alszom.

2017. szept. 9. 05:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt nem irtam le, hogy 8 eve vagyok szabaduszo es az utobbi 3-4 ev az, amikor nagyon lefele ivelnek a dolgaim, az egeszsegem is. Elotte nem volt semmi gondom anyagilag fokepp.
2017. szept. 9. 06:01
 2/12 Higgany ***** válasza:
100%

Engem annak idején beszippantott a World of Warcraft. Szerintem nem is kell bemutatnom, hogy ez mit jelent.

Végülis egy kapcsolat rántott vissza a való világba.

Minél többet voltam vele annál kevesebbet játszottam. Aztán összeköltöztünk, azóta a feleségem, egy lányunk van. Szóval működik a leszokás egy jó párkapcsolattal. Bár még most is játszok néha, de messze nem annyit, mint régen. Annyit igazából már nem is tudnék :)

2017. szept. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Pszichiáter
2017. szept. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Szabadulj ki a való világba. Szervezz több programot még akkor is ha senki sem megy veled. A videojátékokat dobd ki hogy még csak kísértésbe se ess.
2017. szept. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Közhelyes, de igaz: fejben dől el. Keress és találj magadnak valamit, ami miatt érdemes leszokni. Egy jó párkapcsolat segíthet, és érdemes lenne eljárós munkára váltani. Akkor sem időd, sem erőd nem lenne annyit játszani. Működni szokott, hogy ezt a függőségedet lecseréled egy egészségesebbre. Én nyugtatókra voltam függő, amit biciklizésfüggőségre váltottam + sokat lógok a neten. Utóbbi nem a legjobb, de annál igen, mint amikor betépve aludtam egész nap.
2017. szept. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Már vannak elvonók játékfüggőknek is.
2017. szept. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Most ezt nem értem.A pszichiáter nem segít?Az ő dolga lenne.Mi sem tudunk mást mondani,mint hogy azt javasoljuk,fordulj szakemberhez.Akkor fordulj másikhoz ha a mostani nem segít.
2017. szept. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne hirtelen akard a változást, mert úgy nem fog menni. Mindig határozd el, hogy mennyi időt szánsz a játékra és ez az időtartam napról napra kevesebb legyen, a maradék idődben csinálj valami teljesen mást, pl menj emberek közé, legyen társasági életed, ismerkedj stb, mert tényleg csak az emberi kapcsolatok húzhatnak ki ebből a függőségből. Nehéz lesz, ha már ennyire függő vagy, de nem lehetetlen, csak lassan kezdd el, fokozatosan és így talán könnyebb lesz.
2017. szept. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A fuggoseget en a toleranciaval igyekszem kijatszani de ez mas. 4 evig en is gepfuggo voltam. Aztan attertem a xanaxra. De neked azt mondom mostmar tapasztalat alapjan hogy barmi is legyen uralkodj magadon. Hetkoznap. Akkor dolgozz ugyet intezz, ne jatssz! De hetvegen...kelj 5-kor ha tetszik, jatssz 21 oraba ha tetszik. Kielegul a fuggoseged a dompaminszinted es nem csicska 4 oraval. A heti 2 nap jo kezdet ha birsz letezni hetkoznap. Az elso lepes persze az , hogy hetkoznap kibird. Azt mondod: majd szombaton! En is ezt mondom ha dolgozom suli utan: betepek holnap, hiszen este mire hajnalra vegzek mar alszom, hova akkor a cucc? Pazarlas! Inkabb szanj ra egy teljes napot elvezd ki, mint attol szenvedj, mire nem marad ido! Az en cuccosomnal van felezesi ido is, konnyebb vele szamolni. A gepnel ez mas, nekem napi 8 ora suli mellett termeszetesen keves volt, vegul a napi 17 - 24 ora is keves lett. Aztan megkerdeztem magamtol: ha soha suli, soha alvas..akkor sem eleg a mennyiseg. Akkor csereltem le gyogyszerre. Eleinte jatszottam, de feltunt kesobb, hogy mar egy hete be se kepcsoltam a gepet! Es nem is vagytam arra, hogy visszauljek a facebook ele.. most inkabb a forumokon logok de az napi masfelbe letudhato :D Ha kerdesed van, irj privatban .

Egy fuggo

2017. szept. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A Xanax a lehető legroszabb választás. Ha szeretnéd, privátban kifejtem, miért.
2017. szept. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!