Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fiatalkori kiégés?

Fiatalkori kiégés?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 19 éves vagyok és úgy érzem kiégtem - depressziós lettem, idegeskedek.


Mit tudok tenni?



2017. szept. 18. 18:41
1 2
 1/13 anonim válasza:
Nem kiégés. Ez csak egy állapot, aminek oka van. Ha azt az okot tudod hogy mi, és tudsz ellene tenni valamit, akkor ez megszűnhet. Magyarul:.meg kell keresni a probléma gyökerét. A mai világban már szinte gyakori hogy 20 év alattiak is lelki káoszban élnek...sajnos. Biztos van megoldás neked. :). Én is depressziós vagyok...de nem mindig, változó vagyok. Egyik nap ilyen, a másik nap olyan. De van amikor nagyon kivagyok...18 éves vagyok. Egyébként tudsz okokat mondani hogy miért vagy így?
2017. szept. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 szenes43 ***** válasza:
45%

Megnyugtatlak 18 év az kevés a kiégéshez. Azt elhiszem hogy levert,búskomor vagy és semmi célod és lehetsz depressziós is persze mert az nem korhoz kötött.

Találnod kellene valamit ami érdekelne,mindegy hogy mi csak tervezgess és valami jövőképet vetíts fel magadnak.

2017. szept. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
A kiègès egy folyamat vègeredmènye. Nem ilyen egyszerű, hogy kijelentem, hogy kiègtem. Általában munkahelyen gyakori. Több èv, èvtized után.
2017. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

# 1/ - Sokszor nem tudom, miért vagyok ilyen. Hirtelen minden kiváltó ok nélkül elkezdek depizni. Van hogy azon is, hogy valami nem pont úgy jön össze, ahogy én azt akartam. A jövőképem miatt agódom - nem hiszek mindig magamban és ez is kiváltja az igegeskedést. Félreértések miatt is ki szoktam akadni és óráknak kell eltelnie, hogy lenyugodjak. Van hogy külsőleg sem tudom magamat elfogadni, vagyis önelfogadási problémáim is vannak olykor - mindig azt figyelem, hogy ki-mit gondol rólam.

Én is hangulat változó vagyok, de az nagyon, van hogy tök jó kedvel kimegyek a városba, aztán paff hirtelen depi. Nem tudom, mi lehet ennek a belső oka.


# 2/ ; # 3/ - Örülök neki, hogy ez nem kiégés. Amiket olvastam neten tüneteket nagyban hasonlított arra, ami nálam is van. De ha.. meg is tudom "oldani" a problémámat, vagyis van célom, vannak terveim, mit csináljak olyankor, mikor újra hírtelen visszaesek?

2017. szept. 18. 20:49
 5/13 anonim ***** válasza:
Villanykörtecsere
2017. szept. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja, az kéne.
2017. szept. 18. 21:02
 7/13 anonim válasza:

1# vagyok. Amit írtál, teljesen ugyanilyen vagyok. Mintha én írtam volna amit írtál. Hát nemtudom énsem, hogy hogyan ne essünk vissza. Ha volna egy olyan pont, ami fenntartana, megváltoztatná az életünket, az biztos hogy kiemelne minket ebből. Nagyon sok dolog frusztrál, pl: nincs barátnőm (még nem is volt) rendes barátaim sincsenek, önértékelési bajok, mindig azon tűnődök én is hogy mit gondolhatnak rólam...

Kéne egy jó hobbit találni. Valamilyen sport,vagy más tevékenység, olyan amivel lehet ismerkedni, barátkozni...ezzel magamra célzok..

2017. szept. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Meg tudlak érteni. Szerintem azt, hogy ne essünk vissza leginkább az segítené, ha gyakorolnánk a koncenztrációt - vagyis megtanulnánk adott helyzetben a figyelmünket másfelé irányítani és nem a negatív-lehúzó gondolatok kerülnének előtérbe.


Ha gondolod privátban beszélhetünk erről, hátha rájövünk valami megoldásra, ami mindekettőnknek hatna.

2017. szept. 18. 22:40
 9/13 anonim válasza:
Rendben. Írtam privátot.
2017. szept. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 szenes43 ***** válasza:
Csináljatok valami szépet,hasznosat,léleksimogatót mert az önsajnálat bár sokféle indokkal megtámasztható sehová nem vezet. Magam például mandalákat színezek ki filctollal a 4-es lapra majd belaminálom mások örömére.
2017. szept. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!