Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha folyton mindene...

Mit tegyek, ha folyton mindenen stresszelek? Gyomorgorcs? Valakinek valami otlete van erre vagy tapasztalat?

Figyelt kérdés

Egyetemre jarok (jog), most masodeves vagyok es raadasul az elso evem sem sikerult rosszul (4es atlag) megis szinte rosszul vagyok ha tudom hogy esetleg a tanar felszolit mert felek hogy nem tudom es mindig ugy erzem en vagyok a legbutabb es ugyis megbukok egy adott targybol

Azt gondolom ez onbizalomhiany, mert a hazbol se szivesen megyek ki, legszivesebben folyton otthon lennek

Baratom egyebkent 2 eve van, szoval azt se mondanam hogy csunya vagyok es ezzel van a baj

Talan kisebbsegi komplexus hogy nem erzem eleg jonak magam semmihez?

Mindenen gorcsolok, azon is ami mondjuk 1 ev mulva lehet esedekes vagy csak egyszuren olyan dolgokon hogy mi lesz ha nem lesz penz a tandijamra (egyelore erre nem utalt pedig semmi)

Szova konkretan mindenen stresszelek es agyalok ami mar az eletkedvemet is elvette

Gyomorgorccsel jovok egyetemre

Segitsetek legyszi mit tegyek?

Pszichologussal mar beszeltem...nem tudott segiteni



2017. okt. 3. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát akkor pedig keress másik pszichológust! Milyen pszichológussal beszéltél? Aki szorongásos zavarokra, teljesítménykényszerre és önértékelési problémákra specializálódott? Az, hogy beszéltél vele, mit jelent? Egyszer kikérted a véleményét, vagy jártál hozzá rendszeresen?


Egyetemen van ingyenes lelki segélyre lehetőség, én a helyedben ott érdeklődnék, hogy ajánljanak jó szakembert.

2017. okt. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan vagyok/ voltam, mint te. Nekem azt mondta egy egyszer öreg, hogy attól, hogy végig idegeskedem az életem nem lesz se nagyobb se kisebb koporsóm a végén. És lássuk be igaza van.. Próbáld egyszerüen kevésbé beleélni magad a stresszhelyzetekbe.
2017. okt. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Akkor jossz ra, h felesleges az idegeskedés, amikor mar az egeszsegedre megy. Vedd lazán, csináld amit elvezel, es akkor ezt is élvezni fogod es szivod be a tudást. Ne stresszelj, azzal csak nehezebb, es miert nehezitenenk meg azt magunktól, ami amugy is nehez?
2017. okt. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasonló voltam én is. Nekem segített, hogy szándékosan vállaltam olyan helyzeteket, melyektől szorongtam, pl. előadás a kollégák előtt, nagyobb rendezvények szervezése. Túléltem és ebből önbizalmat merítettem. Működhet az is, ha kidolgozol 1-1 túlélőtervet a rémálom szituációra, pl. mit tehetnék, ha nme lenne pénz a tandíjamra. Idegenekben sem bízunk meg addig, amíg nem bizonyítottak, magunkban is csak akkor bízhatnuk, ha ismerjük a korlátainkat.
2017. okt. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!