Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes felnőtt korban hivatal...

Érdemes felnőtt korban hivatalosan diagnosztizáltatni az Aspergert?

Figyelt kérdés

Mindig is akadtak gondjaim az emberekkel, de sosem voltam speciális nevelési igényű. Régóta fent áll már az Asperger gyanúja, de mivel mindig sikerült függetlenednem és többnyire mindig egyedül voltam, annyira nem kellett sokat küzdenem a tünetekkel. Most azonban már felnőtt vagyok, komoly párkapcsolatban, munkahellyel, szociális kötelezettségekkel; és most kezdett el igazán kiütközni az összes tipikus és negatív Aspergeres tulajdonságom/igényem, ami mindent megnehezít. (Elsősorban nekem, de a párom sem viseli túl jól, bármennyire is kedves és toleráns; emiatt pedig sokszorosan rossz nekem.)


Mit kezdjek tehát? Azon gondolkoztam, hogy ha megpróbálom diagnosztizáltatni, akkor egy kis eséllyel megüthetem a klinikai küszöböt és kaphatok valami... segítséget. Persze nem gyógyszert, de már néhány jó tanács vagy esetleg terápia is sokat segítene.


Mik a tapasztalatok? Érdemes ezzel orvoshoz menni, vagy esetleg máshova? Milyen pozitív és negatív hatásokkal járna egy ilyen enyhe, de nagyon kellemetlen esetben a diagnózis? (Leszázalékolás, költségek, kezelések...)


2018. jan. 22. 02:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan vagyok, bár párom nincs.

Úgy érzem, már az segítség, ha tudnám, hogy igen, tényleg ez a bajom. Ezért vvagyok érzékeny, ezért vagyok közel képtelen beilleszkedni, ezért látják mások, hogy képtelen vayok alkalmazkodni én meg látom úgy, hogy ezerszer több dologban kelllene alkalmazkodnom....

2018. jan. 25. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem ez is kérdéses. Ha mondjuk diagnosztizálják, akkor az ember hajlamos lehet belesüppedni ebbe a tudatba és onnantól kezdve már nem akar változtatni. Vagy nem?
2018. jan. 25. 11:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, sötétben tapogatózunk mind a ketten.

Én úgy látom, sok múlik aniisugárzáson és az önbizalmon, amik kéz a kézben járnak. Kvázi azt látom, hogy akinek magabiztos a kisugárzása, az szimpatikusabb, azt szeretik jobban, népszerűbb és többet megengedhet magának (most ez csúnyán hangzik, de így van). Egy esetleges diagnózis hatására legalább én saját magamnak elhinném, hogy nem egy alkalmazkodásra képtelen, nehezen emészthető, gyenge kis senki vagyok, hanem beteg. Ha ennek hatására jobb lenne a kisugárzásom, önbizalmam, egyrészt csökkennének az önbizalomhiányból eredő fura megnyilvánulások, másrészt alapból ""népszerűbb"" lennék, emiatt boldogabb, kisimultabb. Innentől a folyamat önmagát erősítő.

Egy mosolygósabb, nyugodtabb ember szimpatikusabb.


Itt jön nálam a másik probléma, hogy a 0 emberismeret, fura érdeklődések, bizonyos gesztusok félreértése stb-stb mellett nálam gyakori rosszkedv, idegesség, sértődékenység, lelki fáradtság is gyakori.

Ez részben a mindennapos kemény küzdelem miatt a társadalomba való beilleszkedésért. Részben sajnos örököltem, mindkét oldalról.

Nálam ezt kellene kiiktatnom valamennyire. De lehet, hogy a diagnózis ezen is segítene, lásd a fentieket.

2018. jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos sok okosat nem tudok írni. Ez engem is érdekelne. Kisfiam 7 éves,ugyanez a kérdésem. Amit tudok az annyi, hogy az asperger bizonyos esetekben fogyatékosságnak veszik. Ezért sok esetben kap az ember az államtol anyagi segítséget. Ugy tudom gyermekek akik nehezen illeszkednek be, ök járhatnak a diagnozis felállitásával terápiákra. Felnöttek istenitik a diagnozist, a diagnozis meghozta nekik a megválltást, miután tudták hová tenni a másságukat, mert sok esetben csak azt tudták, hogy mások, és keresték az okot. Az én anyai ösztönöm azt sugja, hogy fiamnál semmiképpen ne engedjem diagnoztizálni, mert a pályaválsztásnál neki sok kaput bezárna. Igy én küzdök a világ ellen. A fö, hogy ti tudjátok hogy milyenek vagytok! Sok helyen azt olvastam, hogy magáról a másságról olvasni, ismereteket szerezni, többet ér mint egy diagnózist felállitani! GYerekként diagnoztizált felnöttek, kinokat éltek át azokan a terápiákon ahol belölük "normál" embereket akartak faragni!Ez esetekben ellentétes volt a helyzet. Egy nagyon jó idézet: nem egy lelki egészség a betegesen passzolni akarás egy romlott világhoz. Ne tegyétek a célt az életetekbe, hogy passzolni akartok a többihez! Hogy megéri-e anyagilag azt nem tudom megválaszoni!!
2018. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!