Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti titkolnátok ilyen esetben...

Ti titkolnátok ilyen esetben a kezelést, volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Ez csak elméleti egyelőre. A szüleim a homokba dugták a fejüket, pedig szerintem gyerekkorom óta volt/van probléma velem.

Jártam egy ideig pszichiáterhez, szorongást és beilleszkedési zavart állapított meg. Akkor még sajnos otthon laktam (19-20 éves korom),

teljesen kiborultak emiatt, az ő gyerekük nem beteg. Utána nem sokkal elköltöztem, tanultam, majd dolgozni kezdtem, mintha valamennyire szünetelt volna a dolog, viszont jó ideje újult erővel visszatért, járni kezdtem pszichológushoz, aki személyiségzavarra is gyanakodott, de nem tudtuk letisztázni a dolgot, mert nem volt pénzem további alkalmakra és inkább feladtam.

Utánanéztem, hogy vannak állapotfelmérések, esetleg kezelések, amit támogat a tb. Nem hiszem, hogy arra kerülne a sor, vagy nem tudom, de elvileg ezeknél a pszichoterápiáknál több hétig bent kell tartózkodni. Tényleg nem tudom mi van, de kezdek lassan szétesni.

Egyik szülőmmel nagyon jó a viszonyom, sokat hív, viszont ez a téma nála tabu, bármikor felhoztam elterelte a beszélgetést. Párom sajnos hasonló, ő csak azt látja, hogy vannak időszakok, amikor fokozottan nem merek emberek közé menni, egyszerű feladatok megoldása is probléma nekem, nem tudok koncentrálni -csak elvarázsolt, hülyeségnek tűnő dolgokon szorongok és vannak szélsőséges reakcióim. Sok dologról ő sem tud, nem akar tudni.

Van itt aki volt hasonló helyzetben? Mondjuk család elől még el is tudom titkolni, de a párkapcsolatnak lehet vége lesz emiatt.


2018. máj. 10. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ebből a tünetleírásból nem tűnik ez olyan különlegesnek, minden második ember szorong manapság. Pszichoterápiára van szükség, teremtsd elő rá a pénzt. Gyógyszerre nem is biztos, ezt majd a pszichológus eldönti. Személyiségzavarra a leírásod alapján nem gondolnék és nem kell befeküdni. Ha a szüleiddel nem lehet erről beszélni, akkor ne beszélj. A párod már neccesebb, ő ha nem tud elfogadni az állapotoddal együtt, akkor lehet hogy nem közös az utatok, de nem merlek határozottan biztatni, hogy dobd, mert a magányosság csak rombolja az önértékelést.
2018. máj. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt választ! Nem írtam le mindent, volt/fennáll alkoholfüggőség és olyan állapotban beszélek magamban, vitázva, volt, hogy egy hétig képtelen voltam kimenni az utcára, erősen fantáziavilágban élek, tinikoromban erősen vagdostam magam, stb.
2018. máj. 10. 17:03
 3/5 A kérdező kommentje:
De befeküdni-gyógyszert én sem annyira akarok, csak egyre erősebbek ezek a dolgok.
2018. máj. 10. 17:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Tinikorodban vagdostad magad - legalább az megszűnt. Első lépés a pszichológus legyen, ő majd megmondja, hogy szerinte hogyan tovább. Bentfekvésre nem kényszeríthetnek, te döntesz. Ha orvosra kerül a sor, ő majd elmondja az érveit, ha egyáltalán ezt szükségesnek látja, te meg eldöntöd, hogy elfogadod vagy inkább ambulánsan kezelteted magad.
2018. máj. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tündérhegy, engem egyáltalán nem gyógyszereztek, és pár dolgot segítettek megértenem, hogy miért reagálok esetenként úgy ahogy.
2018. jún. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!