Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolataim vannak a...

Kényszergondolataim vannak a párommal kapcsolatban, mot tegyek?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyok együtt barátommal, 18 éves vagyok. Ez előtt depressziós voltam 2 évig, ebből az utolsó fél év pánikbetegség is. Senki nem segített ki, csak a barátom, nem jártam pszichológushoz mert ott nem hitték el, hogy bajom van... a barátom viszont végig mellettem volt, akkor is amikor pánikrohamaim voltak. Így szép lassan elkezdett megoldódni a problémám. Nem mondom hogy jeleeg 100%ra jól vagyok, mert vannak hangulatingadozásaim, de végre látom mostmár a kiutat.

A jelenlegi legnagyobb problémám az, hogy kényszergondolataim vannak barátommal kapcsolatban... például egy fél éve random az exe zavart teljesen ok nélkül. Nem beszél vele egyáltalán meg TUDOM hogy semmi okom nincs szarul érezni magam miatta de egyszerűen volt egy 2 hét amikor rendszeresen minden nap beugrott egy hülye gondolat vele kapcsolatban teljesen ok nélkül. Nem értettem miért voltak ilyen gondolataim. Beszéltem ezzel barátommal, többször is, úgyhogy a sokadik ilyen alkalom után lenyugodott az agyam és nem fordultak elő többet ((( olyan gyakran ))). Máskor az ugrott be hogy mi van ha megváltozunk mindketten és nem fogunk többé összeilleni, vagy hogy mi van ha mivel az első barátom egy idő után másra fogok majd vágyni... Ezeknek a gondolatoknak SEMMI alapjuk nincs és ez a legrosszabb az egészben, minden előjel nélkül néha csak így bevillannak az agyamba és ha elűzöm őket bevillannak majd máskor. Utálom ezt, soha nem akarnám elveszíteni a páromat, úgy szeretem mint még senki mást, ezért nagyon rosszak amikor ilyen gondolataim vannak...

Az utóbbi 2 hétben azon jár az agyam hogy mintha felőlem kihűlt volna a kapcsolat, konkrétan mintha bebeszélném ezt magamnak, amikor EGYÁLTALÁN NEM IGAZ. És normálisan nem érzek így egyáltalán, de sajnos sokszor csakúgy kényszeríti az agyam hogx ilyenre gondoljak :(((

Kérlek segítsetek, mit lehet ez ellen tenni? Utálom, hogy a gondolataim megmérgezik a kapcsolatomat, amikor én magam TUDOM, hogy az égvilágon semmi bajom nincs a kapcsolatommal vagy a barátommal!

Hogyan tudnám leállítani ezeket a kényszergondolatokat?


2018. szept. 3. 01:02
 1/1 anonim ***** válasza:
A válasz ott az első bekezdésedben: nem mentél el ezzel orvoshoz, vagy legalábbis hamar feladtad a normális megtalálását. Nem vagyok orvos, de nekem nagyon gyanúsnak tűnik, hogy nem teljesen sikerült ezt magadnak meggyógyítani. Próbálj meg többféle dokihoz menni, mondd meg nekik nyugodtan azt, hogy akadályoz a mindennapi életedben is és segítsenek neked. Lehet, hogy kifogtál öt embert, aki nem segített, de talán a hatodik fog, ne állj meg a keresésben. Ezt nem szabad félvállról venni, ez a depresszió sokszor hullámvölgyekkel tarkított, sokszor euforikusan jó hangulata van az embernek és azt gondolja, túl van az egészen, közben csak egy hullámvölgy előjele...
2018. szept. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!