Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetne legyőzni az...

Hogy lehetne legyőzni az szorongással társult hipochondriát?

Figyelt kérdés

Gyerek korom óta tart. Akkor attól rettegtem sokáig, hogy vakbelem lesz, AIDS-es leszek (röhej), most felnőtt koromban minden egyes alkalommal azt hiszem, hogy halálos beteg vagyok.

Hiába hibátlan a vérképem, egyszerűen nem telik el nap, hogy ne gondolnék többször is arra, hogy meddig fogok élni és mikor leszek halálos beteg.

Tudom, hogy nem szabadna erre gondolnom, mert még be is vonzhatom, de szinte rutinszerűen beugranak ilyen dolgok szinte óránként.


2018. dec. 18. 18:03
 1/2 anonim válasza:

Tudom, hogy ez nem segít, de velem ugyan ez van, habár én még nem vagyok felnőtt, de ugyan úgy a legjobban a vakbéltől félek: ha kicsit is elkezd fájni a hasam, akkor rögtön erre gondolok, és folyamat pörgetem magam... Bár én az aidstől még nem félek, mert nem élek szexuális életet, a különböző daganatos betegségtől viszont annál inkább: ha bármi tünetet észlelek magamon, rögtön utánanézek, és ha valamelyik tünet illik rám már temetem is magam.

Tehát nem vagy egyedül, ha ez megnyugtat. Próbáld meg magad minél többször lekötni, társaságban lenni, sportolni, engem pl a suliban lekötnek és olyankor kevésbé figyelek ezekre, rendszerint itthon kapnak el a gondolataim.

2018. dec. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mintha csak magamat hallanám, nem vagy egyedül kedves kérdező! Szintén hibátlan vérkép (cukorterheléses, hogy még finomabb legyen), de mégis félek, ráadásul a szorongás rengeteg tünetet képes produkálni. Nekem a depresszióm vagy azt hozza elő, hogy igazából mindegy mi történik velem, nem is érdekel, hogy bajom lesz, jobb időszakokban pedig újra pánikolok, hogy úristen mi lesz (azért írom ezt jobbnak, mert ilyenkor intenzíven élni és életben maradni akarok). Az én tippjeim az enyhülésre: egy jó terapeuta, kineziológus (opcionális, de nekem rengeteget segített és segít a mai napig megérteni, hogy miért alakult ki nálam ez, illetve a testemmel is jobban összhangba hoz, hogy igen, ebben a testben élek, ami ahelyett, hogy ellenem fordulna, azért dolgozik, hogy életben tartson engem és önmagát, nem tudom, ezt sikerült-e most értelmesen megfogalmaznom), és egy türelmes háziorvos. Vakbél, AIDS nálam is folyton előjött, a bevonzással engem is mindig riogatnak, de csak rosszabbá teszi, az ilyen embernek meg kell mondani, hogy fejezze be, nem köteles senki sem segíteni, de rosszabbá más állapotát ne tegye. Ha a kineziológus esetleg neked nagyon elvont fogalom is, a pszichoterápiát mindenképp ajánlom. Sok sikert, és persze kitartást!
2018. dec. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!