Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségre pszichológus?

Pánikbetegségre pszichológus?

Figyelt kérdés

Elsősorban Budapesten élő pánikbetegséggel küzdő, vagy azt leküzdött tagokat kérem, hogy ajánljanak nekem pszichológust. A költségek nem számítanak, a lányom egészsége a legfontosabb, de sajnos egyre súlyosabb szorongás, és pánikrohamok gyötrik, amelyek a mindennapi életét is korlátozzák. Pszichológushoz vinném elsősorban, az ő ajánlatára pszichiáterhez is, ha ő tud segíteni. Budapest és vonzáskörzete érdekelne a leginkább, de bármilyen ajánlásra vevő vagyok.

Ha nem szeretnétek nyilvánosan nevet írni, privát üzenetben is szívesen fogadom!

Előre is köszönöm a segítséget!

(A lányom 18 éves)



2019. júl. 1. 23:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Természetesen az internet adta lehetőségeket végigböngésztem, itt elsősorban személyes tapasztalatokra lennék kiváncsi.
2019. júl. 1. 23:40
 2/9 anonim ***** válasza:
Eloszor ki kell zarni a testi gondokat. Kardiologus esetleges szivproblema miatt, endokrinologus a hormonvaltozasok miatt vagy esetleges pajzsmirigyproblema miatt. Ha mindent rendben talalnak, vagy tudjatok, hogy tenylegesen lelki oka van a paniknak, akkor pszichologus utana pszichiater. Oszinten szolva, nekem a pszichologus nem segitett semmit, a gondjaimat otthon a paromnak, csaladomnak kibeszeltem, nem folytottam el. Fel ev beszelgetes utan meguntam es kertem, hogy irjanak fel gyogyszert, mert nem haladunk sehova. Azota nagyon szuperul vagyok, a minimalis depressziom (ami azert alakult ki, mert szerencsetlennek ereztem magam, hogy nem tudok kimozdulni a kva panik miatt) teljesen elmult, a panikom kordaban van tartva, persze nem vagyok teljesen tunetmentes, vannak rosszabb napok, de osszessegeben nagyon nagyon sokat koszonhetek a gyogyszernek, pedig tenyleg nagyon minimalis adagot szedek, foleg hogy tartottam tole nagyon.
2019. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jaj, az lemaradt, hogy 21/L.
2019. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egy hetet töltött kórházban tavasszal, dietetikus javaslatára teljes kivizsgáláson vett részt (hasi ultrang, vérvétel, székletvizsgálat, gyomortükrözés stb.). Szervi elváltozás nincsen, a doktornő is pszichológiai kivizsgálást javasolt.

Megkérdezhetem, hogy átmentél pszichiáterhez vagy esetleg a háziorvosod írta fel a gyógyszert? És ha nem indiszkrét, milyen gyógyszert szedsz, és milyen adagot?

2019. júl. 2. 12:08
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Haziorvos Ataraxot irt fel, 1 hetig szedtem, de semmi ertelme nem volt, ez nyugtato. Nem is igazan vettek komolyan, hogy barmi bajom lenne, az aszisztens meg finoman meg is jegyezte, hogy lekene magam foglalni valamivel.. persze, dolgozok, 2 suliba jarok, nyilvan csak divatbol kezdtem el szorongani...

En hivtam fel magamtol az SZTK-t, nem haziorvos utalt be. Ott csinaltattak velem tesztet, ki kellett toltenem, ez alapjan rangsoroltak gondolom, hogy mennyire sulyos a gond. Olyan kerdesek voltak, hogy hogy alszom, gyakran megy e a hasam, vannak e ongyilkos gondolataim, vannak e tevkepzeteim.

Escitilt szedek 5mg-t (10mg a gyogyszer, en csak felet szedek, negyeddel kezdtem), es melle 0,25mg Xanaxot, mindkettot este veszem be, pont azert dontottem igy, mert igy az alvassal voltam elfoglalva az elejen, nem azzal, hogy figyelgetem magam. Az Escitilt sokan dicserik, az egyik legmodernebb antidepi, plusz azert is ezt irta fel nekem a doki, mert felek ezektol a gyogyszerektol, drogoktol, minden ilyesmitol, kicsit hipochonder vagyok. Szoval ennek viszonylag gyenge es keves mellekhatasa van, nekem kezdetben felerositette a szorongast, az elso par napban par orara, hosszutavon pedig a memoriam az ami ugy veszem eszre, hogy kopott. Es ami egyebkent nagyon sokat segitett, az a haziallat. Nekem nyuszim van, sokkal jobb lett a kozerzetem miota van, mar csak a tudat is, hogy valakirol gondoskodnom kell.

2019. júl. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pénz nem számít, akkor pszichoterapeuta az első, ahová levinném a lányod. Emellé viszont vidd el minden nap uszodába! Itt a nyár, nincs is jobb mint egy 1-2 órás kikapcsolódás a vízben. A legfontosabb és a leggyógyítóbb az aktív kikapcsolódás!
2019. júl. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Pszichiátert tudok ajánlani. Dr. Tolna Judit.
2019. júl. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát! Hatos beletrafáltál, úszni jár heti kétszer, imádja! Én közös futásra is gondoltam😊
2019. júl. 2. 16:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem pszichológus, hanem pszichoterapeuta!

https://www.youtube.com/watch?v=UXo-DvY0N-k&t=19s

2019. júl. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!