Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent az alábbi nőgyógyás...

Mit jelent az alábbi nőgyógyászati leletemen található mondat?

Figyelt kérdés

A havi vérzésem utoljára május 24én jött meg. 35 naponta szokott megjönni, most, június 28-án kellett volna, hogy megjöjjön. Terhes nem lehetek, mert nem élek nemi életet. Utoljára nőgyógyásznál július 2-án voltam, akkor kaptam ezt a leletet.

Ugyan olvastam az ilyen problémákra adott választ, de nem tudom, hogy ez konkértan mit jelent. És hogy van-e összefüggés a lelet és a 3 éve tartó fehérfolyásom között, amit eddig egy nőgyógyásznak sem sikerült kezelnie.

Ez áll a papíron: R. nagy uterus afv-ben fundusa arualt. Endometrium 4 mm. Jobb ovárium 40*22mm. Bal oldali ovárium 40*17mm. Mindkettő policystás szerkezetű. Grav. és kóros nem látható.


Tehát 3 éve van folyásom, a gyógyszerek, kúpok nem segítenek.

egy régebbi leleten mikroszkópos hüvelyváladék vizsgálat eredménye: parazita: negatív gomba: pozitív, Tiszt.fok III. (azt mondta erre a doki, hogy kevesebb, mint 50% a védőbaktériumom) megj.:gombafonalak, vegyes bacteriumok, sok leukocyta.


Szeretném, ha nem orvosi szaknyelven fogalmaznák meg, vagy ha mégis, akkor zárójelben írják meg melyik szaknyelvi szó mit jelent. És szeretném meg tudni, hogy melyiknek mi a következménye.


2010. júl. 12. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Jelzem nem vagyok orvos! Amit leírtál csak egyet tudok ajánlani. A hüvelygombák nagyon szeretik a cukros kajákat. Tehát próbáld meg kevesebb édességet bejuttatni a szervezetedbe. A másik szedjél fokhagyma tablettát, ami jó gombaölő, vírusölő. A grapefruit cseppek is nagyon jó hatásúak, rengetegféle dologra. Immunerősítő, gomba, baktériumölő. Gondolok még a leleted alapján cisztára is, de azt ne vedd készpénznek tőllem.A ciszták is okoznak menstruációs bekavarást. De a cisztákat csak akkor műtik, ha nagy a gáz, de általában felszívódnak egy idő után. Remélem egy kicsit segítettem.
2010. júl. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha komoly választ szeretnél, inkább itt tedd fel ezt a kérdést:


[link]


Még regisztrálni sem kell, nyugodtan kérdezhetsz, Hamvas doktor úr nagyon hamar szokott válaszolni, legkésőbb holnapra megkapod a választ és őt tuti meg tudja mondani.

Meg még lehet segíteni is tud.

2010. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

uterus=méh

ovárium=petefészek

lehet cisztád is van.

gomba pozitív=lehet gombád van(?)

én sem vagyok orvos

engem is idegesít amikor az orvosok nem mondják el hogy mi a bajom én már rá szoktam kérdezni éps megkérem hogy magyarázza el mogy mi mit jelent.

A 2 válaszoló adott egy linket szerintem is próbáld meg ott az a biztos

2010. júl. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Annyi biztos, hogy mindkét petefészked cisztás. Policisztás--> PCOS vagy. Ha nem kezelteted időben meddőséghez vezethet.

Valószínűleg gombás fertőzésed van, amit ha szintén nem kezelnek meddőséghez vezethet.

Egyébként nem értem, hogy a doki hogy hagyhatta figyelmen kívül, hogy policisztás a petefészked. Az elég "komoly" baj ám! Én is PCOS vagyok sajna. :(

Nincsenek tüneteid? Olyanra gondolok, hogy kimaradt volna a mensid, aknés lenne a bőröd, fokozott szőrnövekedésed lenne, elhízás ilyesmi.

A PCO miatt nekem Cypromix fogamzásgátlót kell szednem, illetve el kellett mennem endokrinológushoz is!! Szerintem neked is érdemes lenne!

2010. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a gombás fertőzés is PCO gyanúját keltheti, mert a gombák jól szaporodnak, ha sok édességet eszel pl. A sok édesség fogyasztás meg gyakori azoknál akik PCO-sok.
2010. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók nagyon szépen köszönöm, jöhetnek még válaszok. A folyásom, mint említettem 3 éve tart már, az orvosok nem tudták kezelni, pedig 2,5 éve járok, lecseréltem már pár orvost. A bőröm még mindig pattanásos, de nem vagyok elhízva. Mikor először megjött, onnantól számítva 3 évig nyáron sosem jött meg. Szedtem fogamzásgátlót is, de már nem szedem, mert nem élek házaséletet. Az előrehajló méhemre meg elmondta az orvos, hogy majd nehezen lehet babám, nagy a vetélés lehetősége. Erről a PCOS-ről semmit sem tudtam eddig.
2010. júl. 13. 13:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, PCOd- van valószínűleg. Nekem is és 10 évbe telt mire véletlenül egy fiatal doki észrevette, hasi ultrahangon..Nekem már a létező összes antibiotikumot felírták, mert mindegyik azt mondta, hogy fertőzés, meg gomba, mire kiderült, hogy nem.

Nekem a folyáson kívül aknés a bőröm is néha, ez a hormontól függ, hogy mikor és köztes vérzésem is van gyógyszer mellett, valamint alhasi fájdalmam azon az oldalon. A doki nem foglalkozott vele, azt mondta majd akkor vegyem komolyan, ha gyereket akarok. Én nem hagytam annyiban és elmentem egy endokrinológushoz, aki elküldött terhelése vérvételre, amin a cukrom kicsit magas lett.Ez pedig attól van, hogy a pajzsmirígy enyhén alulműködik és így a hormonok nincsenek egyensúlyban. Ha sikerül ezt megszüntetni, akkor lehet csak a nőgyógyászati részét is kezelni, mert 10 tapasztalatból írom, hogy sosem múlik majd el semmitől, mindig visszajön.Enyhébb esetben elég szénhidrátdiétát tartani, súlyosabb esetben gyógyszert is adnak, de az csak 6 hónap múlva hat. És igaz, ha kevesebbet eszem, nem zsírosat, jobb a helyzet.

2010. júl. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem attól magas a cukor, mert a pajzsmirigy nem működik rendesen. Lehet hatása a pajzsmirigynek is, de speciel a cukorhoz nincs köze. A PCO-nak annyi a lényege, azért is nevezik inzulinrezisztenicának, mert az inzulin nem érzékeli azt ha eszel. Mindig magasan marad, ami miatt mindig éhes vagy.

Kedves kérdező! Egy endokrinológust minél előbb látogass meg!Majd ő elmond minden fontos infót a PCO-ról.

2010. júl. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!