Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem jött ki a canesten?

Miért nem jött ki a canesten?

Figyelt kérdés
Múlthéten kijött egy kis gombás fertőzésem odalent.. Pont késett a menstruációm és reméltem is hogy késni fog. Szerda este felhelyeztem egy canesten tablettát (3 db-os canesten) és másnap (csütörtök)meg is jött a menstruációm, és akkor a tablettát is láttam távozni. Menstruáció alatt nem használtam semmit, most hogy elmúlt a vérzésem kedd este ismét felraktam a következő canestent. Ma egész nap szinte semmi nem távozott belőle furcsálltam is .. Most nemrég felnyúltam hogy mi a helyzet és éreztem, hogy ott a canesten.. azt szeretnem kérdezni, hogy ilyenkor mi a teendő? Mármint attól, hogy ez még ott van tegyem fel a ma estit? Veletek volt ilyen? Mik a tapasztalatok?

2020. máj. 20. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nedvesítsd meg előtte csapvízzel a kapszulat, és a kezed is legyen nedves. Tul száraz voltál hogy feloldódjon. Én feltennem a következőt.
2020. máj. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Ne fogom nedvesíteni. Arra gondoltam hogy az a baj hogy tul mélyre dugtam de a betegtájékoztató még ki is emeli hogy olyan mélyre helyezzem fel amennyire csak tudom. Viszont aggaszt nagyon hogy baj hogy nem folyt ki .. megint megnéztem viszon mar nem éreztem hogy ottlenne de továbbra sem jott ki semmi
2020. máj. 20. 20:35
 3/7 A kérdező kommentje:
*Be fogom
2020. máj. 20. 20:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Illetve meg az érdekelne, hogy ha túl mélyre helyeztem a kupot akkor érezném ha bármi baj történik ott, mármint a méh szájra gondolok
2020. máj. 20. 21:03
 5/7 A kérdező kommentje:
igazából a középső ujjam helyeztem fel ameddig csak tudtam de nem fajt egyálltalán illetve most sem fáj, de félek, hogy esteleg átnyomom a mészájamon (ha ez lehetséges) mert ha benyulok érzem hogy ott van nagyon mélyen de kiszedni nem tudom
2020. máj. 20. 21:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem oldódott fel neked, mert túl szárazzá tett a gombás fertőzés.


Előfordul, hogy a tabletta nem oldódik fel teljesen, ez nem gond. Ilyenkor egy krém állagú gyógyszer hasznosabb lenne. A Canesten gombás fertőzésre jó, így ha nem múlnak a panaszok, akkor nőgyógyászati kontroll kell, hogy ellenőrizzék a fertőzést, és szükség esetén receptre kapható gyógyszert írjanak fel. Nem kell izgulni.

2020. máj. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Elég valószínűnek tartom a gombát (2szer volt ilyen problémám akkor az orvos klion d 100at irt) felhelyeztem este a következőt és most délben meglehetősen nagy mennyiségben távozott, volt benne egy kis rózsaszínes rész is. Lehetséges, hogy a maradék menstruációmból adodóan ( ugyanis pont most múlt el)
2020. máj. 21. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!