Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hugom (10 éves) naponta...

A hugom (10 éves) naponta megkérdezi hogy mi az a menstruáció. Szerintetek hogy fogalmazzam meg neki?

Figyelt kérdés
2010. aug. 1. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Mondd neki, hogy majd ha nagy lesz akkor meglátja.

Vagy linkeld be neki a wikipediat.

2010. aug. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Első: Ez nem egy olyan dolog szerintem amit egy fiatal lánynak teljesen váratlanul és felkészülés nélkül kell megtapasztalnia. Szerintem igenis fel kell rá készíteni.


Kérdező: Szerintem elég csak apránként adagolni az infót. mond neki csak azt, hogy a lányok havonta menstruálnak, ilyenkor vér folyik a hüvelyükből és, hogy ez az egyik jele annak, hogy nemsoká felnőnek. Mondhatod majd azt is, hogy hormonális változás és ennek okán nemsokára majd kiszőrösödik itt-ott és elkezd nőni a melle.

2010. aug. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Van egy petesejt a hasadban, ha abból nem lesz baba akkor 1 hónap után (najó csak kb.) az a petesejt kijön a szervezetedből, minden hónapban, ettől nem kell félni nem fáj. Ha majd nagy leszel és barátod lesz az a petesejt fog segíteni hogy babátok lehessen.

Úristen ez dúrva :D én 10 évesen fejbe is lőtem volna magam, nade mind1 így nagyon egyszerűen ennyi :D. Remélhetőleg többet nem akar megtudni :D.

2010. aug. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát Én ezt mondanám:

Amikor a lányok elérik azt a kort, hogy már képes a testük babát növeszteni, akkor minden hónapban menstruálnak, ami azt jelenti, hogy véreznek alul pár napig, ahol pisilünk, de ez nem fáj, betesznek betétet, csak kitisztul a szervezetük, felkészül a következő hónapra.

Ha pedig van baba a pocakban, akkor nem menstruálnak.


Vagy vmi ilyesmi...huh, tényleg elég nehéz finoman, és gyerekesen elmondani...:-)

De végülis mostmár ez normális, hogy érdekli, hisz pl nekem is 12 évesen jött meg...legalább tudja mire számítson.

Te hogy gondoltad elmondani neki?


szió

2010. aug. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csupa szőr vagyok ott lenn, mellem is nő, én már 9 évesen tudtam miez. Kicsit megrázott, de hamar tultettem magam rajta. Még nem jött meg, de nem is várom. Szerintem ez elég rossz dolog is ha arról az oldalról nézzük. Szerintem anyukádtokkal jobban megtudná ezt beszélni, én is tőle kérdezgettem, főleg hogy nem volt nővérem, csak 2 bátyám :D
2010. aug. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondd el neki, hogy minden hónapban megérik majd egy petesejtje, de ha nem szerelmeskedik egy fiúval, tehát nem kerül a puncijába fiú kukija, akkor nem marad meg a méhben, hanem leválik és ettől van a vérzés.
2010. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 15:38-as válaszolónak üzenem, hogy a lányok nem ott pisilnek, ahonnan jön a menstruációs vér. Ugyanis a punciban 2 lyuk van. Elől a húgycső mögötte a hüvely. Onnan jön a vér. Kedves Kérdező! Azt is mondd el a kislánynak, hogy a puncijában 2 lyuk van.
2010. aug. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

15.38 vagyok.

köszönöm a felvilágosítást :-),

Direkt nem tértem ki ilyen részletekre, uis az még több kérdést szül, meg úgy gondoltam, hogy elég hogy ott alul azon a tájékon, ezt úgyis tanulják majd...

Persze nem azt mondom, hogy ha kérdez ne válaszoljunk egyenesen, de neki a mensi volt a kérdés...elég szerintem ennyi, de mindenki úgy mondja ahogy jólesik. :-)


üdv

2010. aug. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszem az lesz alegjobb ha úgy mondom el ahogy a 15:35-ös megfogalmazta.

Eleinte én azt gondoltam hogy nem fogom elmondani neki de így,hogy naponta megkérdezi kénytelen leszek.

2010. aug. 1. 16:34
 10/10 anonim válasza:

én 10 éves voltam, amikor megjött! remélem a hugodnak még nem fog egy darabig.

nekem anyum azt mondta, hogy tök természetes, ezért nem is paráztam rá a dologra. (viszont mint utóbb - 4 évvel később - megtudtam, apum nagyon beparázott, és mindenképpen el akart vinni dokihoz. szerencsére anyu lebeszélte róla) szóval anyu azt mondta, hogy kb 28 naponta jön egy kis vér onnan lentről, és ez azt jelenti, hogy majd lehet kisbabám, ha akarok.(+ egy pasi se árt:D)

nagy vonalakban ennyi. igazából így visszagondolva örülök, hogy ilyan korán "nagylány" lettem, mert mára teljesen rendeződött, és többé-kevésbé egyformán jön meg. :)

15/L

2010. aug. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!