Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Slájmot kiköpni vagy lenyelni?

Slájmot kiköpni vagy lenyelni?

Figyelt kérdés
Nagyon kényes témában szeretnék segítséget: édesanyám már egy jó ideje hurutosan köhög, sokszor majd megfullad a torkán lévő slájmtól, de elmondása szerint nem bírja felköhögni, azt mondja ő nem tud krákogni. (szerintem szégyelli) Több alkalommal már öklendezett is, annyira köhögött. Hogyan tudnék neki segíteni, vagy meggyőzni őt hogy köpje ki a váladékot(talán akkor nem termelődne neki mindig újra)? Főleg reggel és este kínozza nagyon a köhögés.
2010. aug. 3. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kiköpni, szigorúan kiköpni. Ha visszanyeli az elhalt bacikat, azzal csak rosszat tesz. Utána fog termelődni a slájm, de idővel tisztul. Nem a slájmtól fulladozik, hanem az erölködéstől. Érdemes Hustensaftot inni naponta kétszer egy evőkanállal. Garantáltan segít!
2010. aug. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki köptetőt, akkor muszáj lesz köpnie! ez tényleg fontos, mert így nehezen tudna meggyógyulni
2010. aug. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell köpni, ha sikerül. Mért nem megy orvoshoz? Meg kell hallgatni a tüdejét, esetleg tüdőröntgenre is elküldik. Lázat mért? Köptetőt kell szedni, nekem az Ambroxol Q vált be, fel kell hozni a letapadt gennyes váladékot.
2010. aug. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, megpróbálok vele beszélni, bár ő nagyon szégyelli ezt a dolgot a család előtt. sokszor ikább félrevonul ha köhögnie kell, bár én szoktam utánna menni, mondani neki, hogy köhögje ki vagy ütögetni egy kicsit a hátát, hátha akkor könnyebben felszakadna neki a váladék. Nagyon sajnálom és szeretnék neki segíteni.
2010. aug. 4. 16:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Köpni kell, wc-be, mosdókagylóba, edénybe! Kellene anyukádnak valami köptető gyógszer, ami felszaggatja a slájmot. Van az a kanalas, de létezik elvileg valami ínjkció is, ami 1-2 nap alatt rendebe teszi az embert.
2010. aug. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondoljatok a megfázáson kívül gyógyszer allergiára is. Sok vérnyomáscsökkentő okoz ilyen tünetet.
2012. márc. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!