Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor tudtad meg, hogy lehet...

Mikor tudtad meg, hogy lehet káros hatása a hormonális fogamzásgátlásnak?

Figyelt kérdés

2020. nov. 11. 13:02
A kérdező szavazást indított:
Hallottam róla már azelőtt, hogy szexuális életet kezdtem volna élni.
Amikor le akartam váltani az óvszert, akkor néztem utána vagy mondta ismerős/rokon/barát/nőgyógyász
Már használtam, amikor furcsa tünetek miatt elkezdtem utánanézni
Leraktam és akkor jöttek a tünetek, ami miatt elkezdtem utánanézni
Már rég nem szedtem, és utána került be a köztudatba
Már rég nem szedtem, de egy csomó bajom volt és utánanéztem
amikor elkezdtem nemi életet élni, akkor néztem utána, mondta ismerős/rokon/barát/nőgyógyász
Nem hallottam róla, természetes nekem, hogy ez csak valami egészségtelen vacak lehet
Nem hallottam róla, eddig nem is gondoltam erre
Hallottam róla, de egyáltalán nem értek vele egyet, csak pozitív hatásai lehetnek
22 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Én hallottam róla, de úgy voltam vele hogy meglátjuk, lehet nekem nem is lesz mellékhatásom, kipróbálom. Én inkább pl a hízástól féltem, meg az ilyen testi dolgoktól amit okozhat, de nekem depressziót okozott, nagyon rosszul voltam mikor szedtem (kb 6 hónapig), mindenen bőgtem, kiakadtam, mindent a lelkemre vettem, voltak napok hogy ki sem akartam kelni az ágyból. Ezután letettem és megszűntek a tünetek.
2020. nov. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, meg a kifejtést! Sajnálom, hogy így jártál. A lényeg, hogy már túl vagy rajta!


Nekem egy barátom pánikrohamokat kapott a tabitól, azóta volt szünete és javult a helyzet, teljesen nem szűnt meg, most szedi újra és megint jön elő. Van amikor nem kéne erőltetni, de ő kizártnak tartja, hogy attól van, pedig olyan szépen belőhető a dátum és még a dokija is mondta, hogy válthatna másikra, ha mentális gondokat észlel...

2020. nov. 11. 13:18
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Igen, nehéz belátni sajnos hogy attól van, úgy gondolja az ember, hogy ugyan, mentális gondokat miért okozna. Őszintén szólva én sem erre gyanakodtam, mindenféle okát kutattam a dolognak, hogy milyen nehézség jött most, amitől így érzem magam, és mikor nem találtam semmit, a párom mondta igazából hogy hagyjam abba és meglátjuk. Igazából miután tisztult a szervezetemből a hormon, akkor éreztem hogy basszus tényleg ettől volt.
2020. nov. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok orvos, de olvastam, hogy valamit az agyban módosít a hormon, és ettől érzékeli úgy a testünk, hogy nem eshetünk teherbe, vagy valami ilyesmi, szóval ezek alapján annyira logikus, hogy okozhat ilyen mentális gondokat is.
2020. nov. 11. 16:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tudatalattim tiltakozott szerintem. 4 hónapig szedtem, lett egy fibroadenóma a mellemben, biztos nem ettől, de abbahagytam.
2020. nov. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pedig a túl sok ösztrogén szokott jó indulatú melldaganatot okozni.
2020. nov. 11. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!